Mimo upływu lat, wciąż fascynuje

Paulina Filipowicz 24 maja 2020 13:15

Lucy Liu to aktorka znana z takich produkcji jak Aniołki Charliego, Kill Bill czy Zabójczy numer. Czterokrotnie nominowana do nagrody MTV Movie Award, a dwukrotnie została laureatką tej nagrody. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła na studniach, kiedy na ostatnim roku zagrała główną rolę w spektaklu Alicja w Krainie Czarów. Postanowiła spróbować swoich sił w Hollywood, gdzie przeniosła się po studiach w poszukiwaniu pracy w branży filmowej. Na początku lat 90., zaczęła pojawiać się na ekranie - przede wszystkim w telewizji. Sławę przyniosła jej rola prawniczki Ling Woo w popularnym serialu telewizyjnym Ally McBeal. Początkowo miała pojawić się zaledwie w jednym odcinku produkcji, jednak zrobiła tak dobre wrażenie, że została w obsadzie serialu na stałe. Za swoją rolę otrzymała nominacje do Primetime Emmy Awards i Screen Actors Guild Award. Kariera Liu nabrała światowego rozmachu w 2000 roku wraz z międzynarodowym sukcesem Aniołków Charlie’go, gdzie wystąpiła obok Drew Barrymore i Cameron Diaz. Lucy Liu partnerowała także Melowi Gibsonowi w filmie sensacyjnym Godzina zemsty, a także zagrała księżniczkę w Kowboju z Szanghaju. Rozpoznawalność pozwoliła jej na wystąpienie w „Saturday Night Live” oraz odcinku „Seksu w wielkim mieście”, gdzie zagrała siebie samą. W 2003 roku wystąpiła w kultowej już produkcji, filmie sensacyjnym Quentina Tarantino w Kill Bill. W 2019 roku, Lucy Liu otrzymała gwiazdę na Hollywood Walk of Fame, zostając tym samym drugą w historii Amerykanką azjatyckiego pochodzenia, która może pochwalić się takim osiągnięciem!  

1/6
lucy-liu-zobacz-najlepsze-stylizacje-aktorki3
Copyright @Getty Images
1/6

Lucy Liu zanim została gwiazdą zarabiała na życie jako sekretarka, trenerka i hostessa. Jej pierwszym filmowym epizodem była mała rola w „Beverly Hills 90210”, gdzie zagrała kelnerkę. Lucy występowała również przez miesiąc w klubie go go, aby przygotować się do roli tancerki w filmie "Przeklęte ulice".

2/6
lucy-liu-zobacz-najlepsze-stylizacje-aktorki1
Copyright @Getty Images
2/6

Lucy Liu zanim rozpoczęła karierę w Hollywood zdecydowała się zająć nauką. Ukończyła wydział języków i kultury Azji na University of Michigan. Równocześnie studiowała taniec i dramat, a także zajmowała się fotografią oraz tworzeniem instalacji multimedialnych, a nawet własnych wystaw.

3/6
lucy-liu-najlepsze-stylizacje-aktorki0
Copyright @Getty Images
3/6

Wraz z Cameron Diaz i Drew Barrymore była jednym z trzech tytułowych "Aniołków Charliego". Za tę role po raz pierwszy otrzymała honorarium wynoszące milion dolarów. Razem z Diaz oraz Barrymore została nagrodzona przez MTV statuetkami dla najlepszego ekranowego zespołu.

4/6
lucy-liu-zobacz-najlepsze-stylizacje-aktorki
Copyright @Getty Images
4/6

W 2003 roku wystąpiła w „Kill Bill” Quentina Tarantino, gdzie wcieliła się w rolę O-ren Ishii, przywódczyni jakuzy. Otrzymała wtedy nagrodę MTV za kreację najlepszego czarnego charakteru.

5/6
lucy-liu-najlepsze-stylizacje-aktorki
Copyright @Getty Images
5/6

Lucy Liu zajmuje się również dubbingiem. Użyczyła głosu Mei w „Mulan II”, Żmii w „Kung-Fu Pandzie” czy Mgiełce w „Dzwoneczku”.  Pod pseudonimem Yu Ling tworzy także artystyczne projekty - obrazy wykonane technikami kolażu i fotografie.

6/6
lucy-liu-zobacz-najlepsze-stylizacje-aktorki2
Copyright @Getty Images
6/6

Aktorka nie jest obecnie z nikim związana. „Mężczyźni się ze mną nie umawiają. Chyba sądzą, że jestem zbyt twarda. Wszystko, co kupuję, jest vintage i zabawnie pachnie. Może dlatego nie mam faceta” - mówiła w wywiadach Lucy Liu. 

TAGI #Lucy Liu

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.