Aktorka błyszczy na czerwonym dywanie!

Redakcja VIVA! 10 lutego 2022 09:27

Czas się dla niej zatrzymał, chociaż dziś kończy 55 lat. Przepiękna blondynka z czarującym uśmiechem, to tylko pozory. Laura Dern to bowiem aktorka z krwi i kości, w której wydaniu każda rola jest inna, wyjątkowa i charyzmatyczna. Muza Davida Lyncha, bo to dzięki jego filmom zrobiła międzynarodową karierę, bezustannie angażuje się w kolejne projekty i wyróżniana jest najlepszymi nagrodami w świeci filmu. Przyjrzyjmy się dziś jej najlepszym stylizacjom, ponieważ stylem również nie grzeszy!

ZOBACZ TEŻ: Muza Davida Lyncha, czyli fantastyczna Laura Dern. Oto najlepsza aktorka drugoplanowa!

Laura Dern. Początki kariery

Urodziła się 10 lutego 1967 roku w Los Angeles w rodzinie o filmowych tradycjach – zarówno jej ojciec, Bruce Dern, jak i matka Diane Ladd byli aktorami. Studiowała w słynnym instytucie Lee Strasberga. Jej pierwszą, rolą (nie licząc epizodycznych występów, m.in. u boku matki w Alicja już tu nie mieszka Martina Scorsese), był udział w dramacie Adriana Lyne’a Lisice (1980) z Jodie Foster. W 1984 roku zagrała ciężarną nastolatkę w komedii Arthura Hillera Nauczyciele, a rok później niewidomą przyjaciółkę głównego bohatera Maski Petera Bogdanovicha.

Spotkanie Laury Dern z Davidem Lynchem

W 1986 roku po raz pierwszy spotkała się z reżyserem Davidem Lynchem, występując w Blue Velvet i zdobywając nominację do Independent Spirit Award. Cztery lata później u boku Nicolasa Cage’a stworzyła zaś kreację zaś w nagrodzonej Złotą Palmą w Cannes Dzikości serca. Spotkanie tych dwoje musiało być zapisane w gwiazdach, bowiem aktorka stała się niedługo jego prawdziwą muzą. Nic dziwnego - uroda, charyzma i talent obroniły się same. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Oscary 2020: oto aktorki nominowane za najlepszą rolę drugoplanową. Która zdobędzie statuetkę?

W 1991 roku aktorka zagrała tytułową rolę w Historii Rose z udziałem Roberta Duvalla, otrzymując pierwszą nominację do Złotego Globu i Oscara oraz nagrodę na MFF w Montrealu. Złoty Glob i pierwszą nominację do Emmy przyniosła jej kreacja w filmie TV Przerwany lot F-16 (1992), zaś największą popularność rola Dr Ellie Sattler w Parku Jurajskim Stevena Spielberga. Nominacje do Emmy dostała również za gościnne występy: w jednym z odcinków Upadłych aniołów (1993) oraz w serialu komediowym Ellen (1997), a do Złotego Globu – za udział w filmie TV Dwie matki (1998).

Laura Dern. Gorsze lata w karierze

W 2000 roku dołączyła do obsady komedii Roberta Altmana Doktor T i kobiety z Richardem Gere, Helen Hunt i Liv Tyler, rok później zagrała obok Heleny Bonham Carter i Kevina Bacona w komedii Nowokaina oraz obok Bena Afflecka i Jamie Lee Curtis w filmie Billy’ego Boba Thorntona Zdrowie taty (2001).
Potem nastały dla Laury Dern gorsze lata. Publiczność przypomniała sobie o niej dopiero z okazji premiery Inland Empire Davida Lyncha (2006). W odzyskaniu pozycji pomogły aktorce przede wszystkim seriale: Iluminacja (2011) i Wielkie kłamstewka (2017), w których stworzyła brawurową kreację Renaty Klein. Obie role zapewniły jej Złote Globy. Kolejny, jak wiemy, otrzymała w tym roku za swój występ w Historii małżeńskiej Noaha Baumbacha.

Laura Dern. Życie prywatne

Laura Dean w latach 1995-1997 była związana z aktorem Jeffem Goldblumem. 23 grudnia 2005 poślubiła piosenkarza Bena Harpera. Para ma dwoje dzieci: syna Ellery Walkera (2001) i córkę Jayę (2004). Małżeństwo skończyło się rozwodem w roku 2013. W 2017 roku Laura Dean wystąpiła The Ellen DeGeneres Show i wyznała, że jako 14-latka była molestowana.

W 2022 roku gwiazda powróci do swej najpopularniejszej roli. Na ten rok zaplanowana jest bowiem kolejna część przebojowego Jurassic Word. Nie możemy się doczekać kolejnych przygód jej głównej bohaterki w egzotycznym świecie pełnym dinozaurów! 

1/10
Laura Dern stylizacje
Copyright @East News
1/10

Laura Dern w kreacji Saint Laurent na gali Złotych Globów 2020.

2/10
Laura Dern stylizacje
Copyright @East News
2/10

Laura Dern w kreacji Erdem na na Palm Springs Festiwal 2020.

3/10
Laura Dern stylizacje
Copyright @East News
3/10

Laura Dern w zestawie Dries Van Noten na BAFTA Tea Party w Los Angeles, 2020.

4/10
Laura Dern stylizacje
Copyright @East News
4/10

Laura Dern w sukni Markarian na Hollywood Film Awards 2019.

5/10
Laura Dern stylizacje
Copyright @East News
5/10

Laura Dern w kreacji Gucci na LACMA Art + Film Gala 2019.

6/10
Laura Dern stylizacje
Copyright @East News
6/10

Laura Dern kreacji Gucci na Festiwalu Filmowym w Wenecji 2019.

7/10
Laura Dern stylizacje
Copyright @East News
7/10

Laura Dern w kreacji Giuseppe Di Morabito na AFI Awards 2020.

8/10
Laura Dern
Copyright @ Matt Petit/A.M.P.A.S. via Getty Images
8/10

W niesamowitej stylizacji przypominającej łabędzia, podczas gali Oscarowej 2021.

9/10
Laura Dern
Copyright @Amy Sussman/Getty Images
9/10

W klasycznym wydaniu wygląda absolutnie doskonale. Biała kreacja z czarnymi, zdobnymi dodatkami na górze przepięknie sprawdziła się na czerwonym dywanie podczas Oscarów 2020.

10/10
Laura Dern
Copyright @Neilson Barnard/Getty Images
10/10

W ostatnich latach Nagrody Akademii Filmowej według Laury to przede wszystkim białe stylizacje. Tutaj w wersji all white w 2018 roku.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.