Sprawdź jaki kamień będzie do ciebie idealnie pasował

Aleksandra Trendak 1 lutego 2023 12:30

Kamienie szlachetne są czymś więcej niż tylko ładną ozdobą. Kryją w sobie naturalne piękno, które skrywa ziemia i służą nie tylko do wyrobu pięknej biżuterii, ale wierzy się, że mają też moc uzdrawiania, ochrony oraz przynoszą szczęście. Kamienie zodiaku to szczególny rodzaj, który warto wpleść do swojej biżuterii, gdyż mogą przynieść nam wiele korzyści i szczęścia. Sprawdźcie poniższą listę jaki kamień pasuje do poszczególnego znaku zodiaku. 

PRZECZYTAJ O: Horoskop Chiński 2023: co oznacza rok królika?

Wodnik 

Wodniki są osobami twórczymi, które są zmienić świat swoimi działaniami. Są pełni pasji i pozytywnej energii, chociaż zdarza im się ponieść emocjom, dlatego idealnym kamieniem dla nich będzie turkus, który chroni przed wpływem codziennych niepowodzeń i przykrych doświadczeń. Ten znak zodiaku odczuje pozytywny wpływ opalu i awanturynu, który przywraca równowagę i pomaga poradzić sobie z negatywnymi emocjami. 

Ryby 

Ryby są bardzo komunikatywne, otwarte i opiekuńcze, ale także wrażliwe. Akwamaryn odepchnie od nich złą energię i uspokoi zarówno umysł, jak i układ nerwowy. Otwiera on także na miłość, łagodzi napięcie i niepokój, a jednocześnie zapewnia stabilność emocjonalną. Ryby mogą także nosić biżuterię z opalu, szafiru i ametystu, gdyż te kamienie będą miały na nie podobne, łagodzące i dobroczynne działanie. 

Baran 

Barany są szczere i ambitne, mają w sobie dużo pasji i siły psychicznej, która sprawia, że są urodzonymi liderami. Z tego względu jaspis będzie dla nich idealny, gdyż pomoże im zachować pozytywną energię i pewność siebie. Baranom są także przypisane diamenty, które są najtwardsze ze wszystkich kamieni tak samo jak Barany wśród znaków zodiaków. Diamenty są uznawane za kamień niewinności i czystości, który jest także symbolem bogactwa przyciągającym szczęście we wszystkich dziedzinach życia. 

Byk 

Byki uwielbiają luksus i otaczają się pięknymi rzeczami, są jednak bardzo zaborczy i zazdrośni. Dlatego kamieniem związanym z Bykiem jest kwarc różowy, który jest symbolem uczciwości, czystości i zaufania. Dzięki niemu użytkownik będzie odrobinę bardziej cierpliwy i zdeterminowany. Dobrym wyborem dla Byków będzie także szmaragd, który chroni przed zazdrością i chciwością. 

Bliźnięta 

Osoby spod znaku Bliźniąt są bardzo kreatywne, z milionem pomysłów, dlatego ich kamieniem jest agat, który ma działanie uziemiające i uspokajające. Osoby spod tego znaku są także elastyczne i wszechstronne, a agat pomoże zwiększyć ich odwagę oraz witalność, przy czym chroni przed złą energią i stresem. Zaleca się też noszenie tego kamienia przed podjęciem ważnej decyzji, gdyż może on wyostrzyć wzrok, pobudzić intelekt i rozwiać wiele obaw. Bliźnięta mogą także sięgnąć po biżuterię zawierającą karneol, który sprawi, że będą twardo stąpać po ziemi i wytrwale dążyć do wyznaczonych przez siebie celów. 

Rak 

Raki są niezwykle intuicyjne i potrafią bardzo szybko rozszyfrować innych, są także bardzo powściągliwe i obdarzone niezwykłą wyobraźnią. Są to osoby bardzo emocjonalne i sympatyczne, dlatego kamieniem idealnym dla nich jest opal, który wspiera myślenie o teraźniejszości bez spoglądania w przeszłość. Raki mogą także wybrać karneol, który poprawi ich zdolność do dopasowania się do zmian.

Lew 

Lwy są osobami, które korzystają z życia i nie martwią się konsekwencjami. Dlatego idealnym kamieniem dla nich jest onyks, który zapewnia im inspirację i daje power do działania. Kamień ten także sprawia, że Lwy stają się bardziej hojne i tolerancyjne, a także jest symbolem miłości i wierności. Dodatkowym kamieniem ochronnym dla tego znaku jest kryształ górski, który wpływa pozytywnie na rozwój wewnętrzny i likwiduje przeszkody w osiągnięciu upragnionej doskonałości. 

Panna 

Panny są znane ze swojej skrupulatności, cierpliwości i opanowania. Ich perfekcjonizm i umysł analityczny sprawia, że idealny kamień dla tego znaku to karneol, gdyż Panny są podatne na niepokój i zmartwienia, a ten minerał pomoże im się z tym uporać i da im zasłużony spokój ducha. Pannom świetnie sprawdzi się także cytryn, który otwiera umysł na nowe rozwiązania oraz ametyst lub jaspis. 

Waga 

Wagi są niezwykle szczere, kochają piękno, są hojne, wyluzowane i aktywne społecznie. Z tego względu oliwin jest ich astrologicznym kamieniem, który ochroni je przed zakłócaniem ich równowagi oraz harmonii. Wagi mogą także sięgnąć po perydot, który podkreśli ich indywidualność i wspomoże wyobraźnię i kreatywność. Wagom rekomenduje się także szafiry, kwarce różowe i jaspisy. 

Skorpion 

Skorpiony mają świetną intuicję i potrafią trafnie oceniać ludzi. Mają niezwykle silne charaktery, które sprawiają, że są zdeterminowani w swoich działaniach i często oczekują tego samego od innych. Kamieniem, który wesprze Skorpiony jest malachit, który charakteryzuje się właściwościami uspokajającymi i wspierającymi wyrozumiałość wobec siebie i świata. Skorpiony z dużym bagażem doświadczeń powinny sięgnąć także po hematyt, który uczy wybaczania i wyciągania wniosków z błędów. 

Strzelec 

Strzelce są bardzo kreatywne, energiczne i inteligentne. Kochają przygody i poznawanie nowych ludzi, nie cierpią się nudzić, dlatego wciąż szukają wyzwań. Mimo wszystko są to osoby cierpliwe, gościnne i zawsze otoczone przyjaciółmi. Uważa się, że kamieniem ochronnym Strzelców jest topaz, który przynosi im pokój i dobrobyt oraz pomaga uporządkować ich czasami chaotyczne życie. Rubiny także mają pozytywne działanie na ten znak, gdyż wspierają jego optymizm i dążenie do celu. 

Koziorożec 

Koziorożce są bardzo ambitne i zdyscyplinowane, twardo stąpają po ziemi i zachowują spokój i obiektywizm w trudnych sytuacjach. Z tego względu rubin może zrównoważyć ich skłonności do negatywnych myśli, a czerwony kolor wzmocni serce i rozpali miłość do siebie i innych. Koziorożce łatwo zatracają się w pracy i zapominają o swoich przyjemnościach, dlatego powinny posiadać w swojej kolekcji kamień księżycowy u kwarc dymny, gdyż oba te kamienie pomogą im odnaleźć sens życia i akceptację swoich uczuć.  

W moc kamieni można wierzyć lub nie, jednak warto mieć w swojej szkatułce choć jedną bransoletkę, pierścionek, naszyjnik lub parę kolczyk z kamieniem dedykowanym naszemu znakowi zodiaku, aby sprawdzić czy przypadkiem nie będzie miał na nas pozytywnego wpływu. Sprawdźcie w naszej galerii najciekawszą biżuterię z kamieniami zodiaku.  

1/11
Tous 219zł turkus
Copyright @Materiały prasowe
1/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: turkus Tous, cena: 219zł

2/11
Apart 629zł rubin
Copyright @Materiały prasowe
2/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: rubin Apart, cena: 629zł

3/11
Svarowski 544zł oliwin
Copyright @Materiały prasowe
3/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: oliwin Svarowski, cena: 544zł

4/11
Ania Kruk 599zł topaz
Copyright @Materiały prasowe
4/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: topaz Ania Kruk, cena: 599zł

5/11
Apart 26990zł akwamaryn
Copyright @Materiały prasowe
5/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: akwamaryn Apart, cena: 26 990zł

6/11
Apart 459zł opal
Copyright @Materiały prasowe
6/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: opal Apart, cena: 459zł

7/11
Ania Kruk 109zł kwarc różowy
Copyright @Materiały prasowe
7/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: kwarc różowy Ania Kruk, cena: 109zł

8/11
Apart 254zł malachit
Copyright @Materiały prasowe
8/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: malachit Apart, cena: 254zł

9/11
Apart 119,00zł karneol
Copyright @Materiały prasowe
9/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: karneol Apart, cena: 119zł

10/11
Apart 160,30zł agat
Copyright @Materiały prasowe
10/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: agat Apart, cena: 160,30zł

11/11
Apart 119zł jaspis
Copyright @Materiały prasowe
11/11

Biżuteria dla znaków zodiaku: jaspis Apart, cena: 119zł

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…