Marcin Brzeziński 16 czerwca 2016 14:26
1/5
Niebieska torba Ikea
Copyright @Materiały prasowe
1/5

Szwedzka marka Ikea wkrótce przeżyje prawdziwą rewolucję! Po pierwsze, w co wprost trudno uwierzyć, ze sprzedaży zniknie jej kultowa niebieska torba Fakta. Ten pojemny model przez lata świetnie sprawdzał się na zakupach w sklepach Ikea, a potem w nieskończoność mógł służyć przy kolejnych przeprowadzkach. Mało kto wie, ale Fakta ma też swój pokaźny udział w historii mody. Była bowiem najlepszą przyjaciółką stylistów zbierających ubrania do sesji zdjęciowych jak świat długi i szeroki. Na początku 2017 roku kultową torbę zastąpi jednak nowy model zaprojektowany przez duńską firmę Hay. Odpowiedzialni za projekt Mette i Rolf Hays wyobrażają sobie nową torbę Ikea zupełnie inaczej. Kształt pozostanie taki sam, ale żegnajcie wściekłe kolory! Teraz Fakta będzie wyprodukowana z biało-zielonej plecionki więc z pewnej odległości wygląda na jasnoszarą. Paski zaś, które do tej pory zdobił żółty napis Ikea staną się głęboko zielone. Zdaniem projektantów, taki „ekologiczny” look sprawi, że torba będzie używana jeszcze chętniej…

 

Nowa torba marki Ikea zaprojektowana przez duńską markę Hay.

 

Polecamy też: Ikea zatrudnia wschodzącą gwiazdę brytyjskiej mody. Zobaczcie szaloną kolekcję Katie Eary!


Tom Dixon dla Ikea

Mette i Rolf Hays nie poprzestaną tylko na torbie. Zaprojektują również dla Ikei pełne wyposażenie pokoju dziennego. Znajdą się w nim meble i akcesoria: krzesła, ławy, stół oraz lampy. Jak czytamy, wszystkie mają mieć „klasyczny skandynawski styl z naciskiem na wysoką jakość i klarowny design”. Ale to nie koniec zaskakujących nowin z Ikei. Szwedzka marka poszła na całość i zaprosiła do współpracy absolutną gwiazdę współczesnego designu, Toma Dixona. Ten genialny samouk od lat 80. XX zbudował prawdziwe imperium produkujące meble, lampy i akcesoria. Jako dowód jego sukcesu trzeba uznać to, że mosiężne lampy Dixona są chyba najczęściej podrabianymi na świecie. Ale tym razem projektant nie zajmie się oświetleniem, a kanapami. Ma nawet nadzieję, że jego sofa z aluminiową ramą pobije dotychczasowy bestseler Ikei, sofę Klippan. Już nie możemy się doczekać by usiąść na kanapie projektu Dixona i… usłyszeć kolejne sensacyjne wiadomości z Ikei! A już teraz możecie zobaczyć pierwsze projekty duńskiej marki Hay dla szwedzkiego giganta Ikea, które w sprzedaży pojawią się w 2017 roku. Zapraszamy do naszej galerii!

 

Główny projektant Ikea - Marcus Engman i brytyjski projektant Tom  Dixon.

 

Polecamy też: Swarovski wchodzi do domu! Czy kryształowe projekty podbiją rynek? Zobaczcie kolekcję Swarovski Home

 

2/5
Nowa kolekcja dla marki Ikea
Copyright @Materały prasowe
2/5

Krzesło zaprojektowane przez duńską markę Hay dla szwedzkiego giganta Ikea.

 

Polecamy też: Swarovski wchodzi do domu! Czy kryształowe projekty podbiją rynek? Zobaczcie kolekcję Swarovski Home

3/5
Nowa kolekcja dla marki Ikea
Copyright @Materały prasowe
3/5

Lampa zaprojektowana przez duńską markę Hay dla szwedzkiego giganta Ikea.

 

Polecamy też: Ikea zatrudnia wschodzącą gwiazdę brytyjskiej mody. Zobaczcie szaloną kolekcję Katie Eary!

4/5
Nowa kolekcja dla marki Ikea
Copyright @Materały prasowe
4/5

Stół zaprojektowany przez duńską markę Hay dla szwedzkiego giganta Ikea.

 

Polecamy też: Co z restauracją w najbardziej luksusowym hotelu w Paryżu zrobił wielki projektant Philippe Starck? Zobaczcie sami!

5/5
Nowa kolekcja dla marki Ikea
Copyright @Materały prasowe
5/5

Ławka zaprojektowana przez duńską markę Hay dla szwedzkiego giganta Ikea.

 

Polecamy też: Dior po raz pierwszy stworzył linię akcesoriów do wystroju wnętrz. Mamy zdjęcia!

TAGI #IKEA

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.