STYL GWIAZD

Kultowe zdjęcie Marylin Monroe pojawi się na aukcji w Warszawie!

A to nie jedyna atrakcja!

Marcin Brzeziński 15 kwietnia 2018 15:05

Kultowy wizerunek Marylin Monroe autorstwa wybitnego fotografa Philippe Halsmana pójdzie pod młotek na aukcji Fotografia Kolekcjonerska w Domu Aukcyjnym DESA Unicum już 19 kwietnia. Philippe Halsman rozgłos zyskał dzięki kultowej serii zdjęć… skaczących gwiazd. Jest autorem m.in. słynnej fotografii Alberta Einsteina i unoszącego się w powietrzu Salvadora Dali. Zamarzył sobie, aby do tego panteonu dołączyła także Marilyn Monroe. Ta, przez pięć lat, nie chciała zgodzić się na sesję. Aż w końcu skoczyła. Zdjęcie, które pojawi się na aukcji pochodzi ze słynnej serii zdjęć Halsmana do magazynu Life.

Marilyn Monroe w wielu odsłonach czyli inne jej zdjęcia na aukcji

To nie jedyne zdjęcie najsłynniejszej aktorki świata, które pojawi się na licytacji w Domu Aukcyjnym DESA Unicum. Uwagę przykuwa fotografia Berta Sterna, który był autorem ostatniej sesji gwiazdy, która odbyła się na sześć tygodni przed jej śmiercią w 1962 roku. Zdjęcie przedstawia półnagą aktorkę okrytą jedynie różową woalką. Unikatem jest także fotografia Andre de Dienesa pochodząca z czasów, kiedy Marilyn Monroe była jeszcze szatynką i nazywała się... Norma Jeane. W katalogu znalazły się także zdjęcia Monroe autorstwa Miltona H. Greene'a, Murraya Garetta, Lawrence'a Schillera i Bruno Bernarda, który dokumentował przemianę Normy Jeane w zmysłową Marilyn Monroe.

Plejada gwiazd-inne zdjęcia gwiazd na aukcji

Ale to jeszcze nie koniec. 19 kwietnia licytowane będą odbitki przedstawiające Audrey Hepburn, Catherine Deneuve, Marleny Dietrich czy Faye Danaway. Atrakcją dla kolekcjonerów będą zdjęcia Natalii LL, Zofii Rydet, unikatowy fotomontaż Aleksandra Krzywobłockiego, praca Ewy Partum czy fotografie autorów z Grupy ZERO-61. Kolekcjonerów powinny zainteresować też autoportrety Witkacego, pozostającego… autorem najdrożej sprzedanego polskiego zdjęcia w historii. Ciekawe, czy tym razem w DESA Unicum też padnie jakiś rekord? 

Zdjęcie  Marilyn Monroe, autor: Philippe Halsman.

Zdjęcie Marilyn Monroe, autor: Bern Stern.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.