Są dziełem znanych polskich fotografów!

Marcin Brzeziński 14 czerwca 2019 13:29

Warszawska Ney Gallery & Prints zaprezentuje wystawę poświęconą Korze, piosenkarce, autorce tekstów, niezapomnianej wokalistce zespołu Maanam. Na ekspozycję składać się będą prace wybitnych twórców, którzy mieli przyjemność poznać i fotografować artystkę. Zobaczyć będzie można fotografie Tadeusza Rolke, Andrzeja Świetlika, Tomka Sikory, Jacka Poremby, Andrzeja Tyszko, Woody'ego Ochnio. Każdy z nich przedstawi Korę w indywidualny, charakterystyczny dla siebie sposób.

Co naprawdę wyjątkowe, wystawa pozwoli poznać fotografie Kory, których do tej pory nigdy nie widzieliśmy. „Fotograf tworzy zdjęcie, potem wybiera je do publikacji. Obiekt fotografowany powinien wydać na to zgodę. Brzmi to formalnie i bezosobowo ale to jest część pewnej artystycznej procedury. Efekt końcowy to zdjęcie, które rozpoczyna swe życie w przestrzeni publicznej. Zostaje masa zdjęć odrzuconych, do których na szczęście można kiedyś sięgnąć. Celem tej wystawy jest pokazanie zdjęć odrzuconych. Dlaczego? Właśnie dlatego, że obiektem w tym wypadku jest Kora, wielka artystka, fascynująca osoba, piękna kobieta. Osoba, której już od lat dziewczęcych robiono zdjęcia. Zanim stała się wielką artystką miała już setki zdjęć i zdobiła okładki czasopism (Kwiaty, Przekrój). Fotografowano ją jako piękną hipiskę, muzę krakowskiej bohemy a potem jako wielką artystkę we wszystkich etapach jej kariery”, tłumaczy zamysł ekspozycji mąż Kory Kamil Sipowicz. Kuratorem wystawy jest Andrzej Wajs.

Kora, NEY Gallery & Prints, ul. Spokojna 5, Warszawa. Wystawa czynna będzie do 28 lipca 2019. Wstęp wolny! 

1/5
Nieznane zdjęcia Kory na wystawie w Warszawie w NEY Gallery & Prints
Copyright @Tomek Sikora
1/5

Kora w obiektywie Tomka Sikory.

2/5
Nieznane zdjęcia Kory na wystawie w Warszawie w NEY Gallery & Prints
Copyright @Jacek Poremba
2/5

Kora w obiektywie Jacka Poremby.

3/5
v
Copyright @Andrzej Świetlik
3/5

Kora w obiektywie Andrzeja Świetlika.

4/5
Nieznane zdjęcia Kory na wystawie w Warszawie w NEY Gallery & Prints
Copyright @Tadeusz Rolke
4/5

Kora w obiektywie Tadeusza Rolke.

5/5
Nieznane zdjęcia Kory na wystawie w Warszawie w NEY Gallery & Prints
Copyright @Andrzej Tyszko
5/5

Kora w obiektywie Andrzeja Tyszko.

Wszystkie fotografie prezentowane na wystawie zostały wydrukowane w NEY Gallery & Prints.

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trzy kobiety, które w najnowszym serialu Polsatu „Zawsze warto” połączyło przypadkowe dramatyczne wydarzenie: Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa. Edyta Geppert o pasji śpiewania i życiowych wyborach oraz Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski o tym, co ślub zmienił w ich życiu.