Kto cieszył się największym zainteresowaniem?

Sabina Zięba 1 marca 2018 10:00

Choć Oscary to najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie kinematografii, od samego początku równie wielkim zainteresowaniem, co filmy, cieszą się goście wydarzenia oraz ich kreacje. Już w latach 30. XX wieku spikerzy radiowi opisywali słuchaczom każdy szczegół wyglądu gwiazd! Zawsze przejście po czerwonym dywanie zapewniało aktorom rozgłos i okładki pierwszych stron gazet, lecz w przeciągu ostatnich 10 lat imprezy szczególną uwagę mediów zwracały pary. Dla wielu było to pierwsze oficjalne wyjście, inni zachwycali niezwykłym „iskrzeniem” oraz widoczną chemią... Dla Was wybraliśmy te, które robiły najspektakularniejsze wrażenie. Która jest Waszą ulubioną?  

1/9
Copyright @East News
1/9

W 2014 roku Matthew McConaughey cieszył się na Oscarach szczególnym zainteresowaniem, ponieważ był nominowany do nagrody jako „Najlepszy aktor pierwszoplanowy” i finalnie zdobył tę statuetkę za film Witaj w klubie. Na gali pojawił się ze swoją żoną, modelką Camilą Alves, która pokazała się w sukni Gabrieli Cadeny. Media okrzyknęły ich najpiękniejszą parą wieczoru!

2/9
Copyright @East News
2/9

Choć Penelope Cruz i Javier Bardem są małżeństwem od 2010 roku, niezwykle rzadko pojawiają się publicznie razem. Na gali Oscarów miało to miejsce jedyny raz - w 2011 roku. Było widać, że są zakłopotani tym, jakie emocje wywołało ich wspólne przyjście. Prezentowali się wspaniale, a miłość była widoczna gołym okiem. Penelope Cruz zachwycała wówczas w burgundowej cekinowej kreacji L'Wrena Scotta.

3/9
Copyright @Getty Images
3/9

W zeszłym roku Jamie Dornan, który zasłynął rolą Christiana Greya, po raz pierwszy pojawił się na gali Oscarów. Choć wiele osób wolałoby widzieć u jego boku koleżankę z planu filmowego, Dakotę Johnson, ze swoją żoną Amelią Warner również prezentował się uroczo.

4/9
Copyright @Getty Images
4/9

Angelina Jolie i Brad Pitt, czyli para zwana Brangelina, co roku kradła show na gali Oscarów. Przez lata uważani za najpiękniejszą parę Hollywood, cały czas cieszyli się niesłabnącym zainteresowaniem i zachwycali ludzi na całym świecie. Po ich smutnym rozstaniu ciężko znaleźć równie zdolne i piękne  aktorskie małżeństwo. Na zdjęciu w 2014 roku. Angelina pokazała się wówczas w przepięknej sukni projektu Elie Saab.

5/9
Copyright @Getty Images
5/9

Adam Levine, przystojny wokalista grupy Maroon 5, do tej pory tylko raz był na rozdaniu Nagród Akademii Filmowej. W 2015 roku wykonywał podczas gali nominowany do Oscara utwór Lost Stars z filmu Zacznijmy od nowa. Pojawił się w towarzystwie swojej żony, modelki Behati Prinsloo, która zachwycała w sukni Armani. Byli jedną z najpiękniejszych par wieczoru.

6/9
Copyright @East News
6/9

Choć Leonardo DiCaprio i Kate Winslet jako jedyni z naszej galerii oficjalnie nigdy nie byli razem, według większości fanów Titanica ci aktorzy byliby parą idealną. Od 1997 roku, czyli od momentu realizacji tego filmu, wspierają się, przyjaźnią, a także dziękują sobie nawzajem podczas odbierania najważniejszych nagród w życiu. W 2016 roku, kiedy Leo po raz kolejny był nominowany do Oscara, przez przypadek spotkał się z Kate w tym samym czasie na czerwonym dywanie. Z entuzjazmem zaczęli pozować wspólnie do zdjęć, które utwierdziły fanów w przekonaniu, że głębsze uczucie jest między nimi możliwe.

7/9
Copyright @East News
7/9

Nicole Kidman i Keith Urban to stali bywalcy gali rozdania Oscarów. Mimo upływu lat i 12-letniego małżeństwa, widać, że ich miłość nadal kwitnie. Na zdjęciu para w 2017 roku. Aktorka pokazała się wówczas w kreacji Armani.

8/9
Copyright @East News
8/9

Justin Timberlake w 2017 roku otwierał galę rozdania Nagród Akademii Filmowej wykonując nominowaną do Oscara piosenkę Can't Stop That Feeling z filmu animowanego Trolle. Choć pierwszy raz gościł na tej imprezie, jego występ był bezbłędny. Na czerwonym dywanie pozował z żoną Jessica Biel, która pozowała w złotej kreacji Kaufmana Franco. Wspólnie skradli show!

9/9
Copyright @East News
9/9

Christian Bale był już 3-krotnie nominowany do Oscara i często bywa na gali wręczenia nagród. Za każdym razem pojawia się na imprezie w towarzystwie swojej żony Sandry Blažić, z którą jest związany już... ponad 18 lat! Na zdjęciu w 2016 roku, gdy artysta nominowany był jako „Najlepszy aktor drugoplanowy” za film Big Short.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…