Florence and the Machine, Warszawa Orange Warsaw Festival 14.06.2014
Fot. Piotr Tracz/REPORTER
MODA I MUZYKA

Gucci ubierze Florence Welch na najnowszą trasę koncertową. Mamy pierwsze projekty!

14 marca 2016 20:44
Florence and the Machine, Warszawa Orange Warsaw Festival 14.06.2014
Fot. Piotr Tracz/REPORTER

Gucci ubierze Florence Welch! Potwierdzono już, że na koncertach z trasy „How Beautiful” ekscentryczna Brytyjka wystąpi tylko w projektach z ostatniej kolekcji włoskiego domu mody.

 

Wokalistka Florence Welch słynie z tego, że na koncertach potrafi zrobić wielkie show. W tym roku jej występy będą jeszcze bardziej wyjątkowe i stylowe – kostiumy sceniczne na najbliższą trasę koncertową zaprojektuje sam dyrektor kreatywny Gucci Alessandro Michele.

 

To nie pierwsza współpraca Florence z domem mody. Projektu Gucci były już kostiumy z trasy „Ceremonials” z 2012 roku. Sławna Brytyjka w lutym została też ambasadorką kolekcji zegarków i biżuterii i okazało się, że z dyrektorem kreatywnym dogadują się świetnie. - Gdy spotkałam go po raz pierwszy, od razu zaczęliśmy rozmawiać o renesansie, biżuterii memento mori – jest moją bratnią duszą! - powiedziała Florence Welch w magazynie „Vogue” o pierwszym spotkaniu z Alessandro Michele. Wyznała też, że gdy otrzymała propozycję współpracy nie zastanawiała się dwa razy. - Czułam się zaszczycona. Uwielbiam jego kreacje – pszczoły, flora, kolekcja Marche des Merveilles – w klimacie vintage - powiedziała w wywiadzie. Dyrektor kreatywny Gucci odwzajemnia ciepłe uczucia wokalistki. Podobno dużą część kolekcji biżuterii zaprojektował słuchając piosenki Florence + the Machine „What Kind of Man”.

 Gucci, Alessandro Michele for Florence Welch
Fot. Gucci

 Gucci, Alessandro Michele for Florence Welch
Fot. Gucci

 Gucci, Alessandro Michele for Florence Welch
Fot. Gucci

Znamy już część projektów kostiumów, w których wystąpi Florence Welch.

 

Polecamy też: "Oto piękna i nowoczesna Alicja z Krainy Czarów". Zobaczcie najnowszą kolekcję Gucci.

 

Ponowna współpraca domu mody z charyzmatyczną Florence nie powinna nikogo dziwić. To idealna muza dla Gucci. Słynie z zamiłowania do ubrań vintage, romantycznych falban, koronek, oraz haftów i cekinów, i z tego, że sceniczny przepych uwielbia łączyć z hipisowskim luzem i stylem retro. A w trakcie pierwszej trasy koncertowej najchętniej występowała w ciuchach naprawdę pochodzących z minionych czasów – perełkach wyszukanych w szafach i second handach. Klimat vintage to jedna z głównych inspiracji też dla Alessandro.

 

Amerykańsko-europejska trasa Florence + the Machine „How Beautiful” zaczęła się koncertem w Kolumbii 11 marca i będzie trwać do lipca. Florence odwiedzi też Polskę. Zespół potwierdził już występ na festiwalu OPEN'ER 29 czerwca.

 

Polecamy też: Alessandro Michele. "Zrobił z Gucci obiekt pożądania".

 

Florence Welch
Fot. Instagram

Florence Welch jest wielbicielką romantycznych kreacji w stylu retro.

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…