Grace Kelly, około 1955 roku
Fot. Hulton Archive/Getty Images
Moda

Historia dwóch pierścionków zaręczynowych Grace Kelly

Skąd aż taka liczba w jej kolekcji?

Aleksandra Frankowska 17 marca 2023 14:27
Grace Kelly, około 1955 roku
Fot. Hulton Archive/Getty Images

Miłość Grace Kelly i księcia Monako Raniera III była wyjątkowa. Amerykanka, która poślubiła księcia, była bardzo obserwowana przez kobiety z arystokratycznych rodzin. Ten jednak zakochał się bez pamięci w przepięknej aktorce, a dowodem jego miłości był nie jeden a dwa pierścionki zaręczynowe. Dlaczego ta liczba zaskakuje? Czyżby oświadczał się dwa razy?

ZOBACZ TEŻ: Historia sukni ślubnej Grace Kelly. Co wydarzyło się z drugą kreacją księżnej Monako?

Legendarny pierścionek Grace Kelly

Zjawiskowy, legendarny i wymarzony. Dokładnie tak można opisać pierścionek zaręczynowy, który Grace Kelly otrzymała od księcia Raniera. Model pochodził z kolekcji Cartier i posiadał 10,48 karatowy kamień o szmaragdowym szlifie. To właśnie on był inspiracją dla pierścionków zaręczynowych gwiazd z całego świata. Nie był to jednak pierwszy pierścionek, który na jej palec włożył książę. Jaka wiąże się z tym historia?

Grace Kelly miała dwa pierścionki zaręczynowe

Kiedy poznała księcia Raniera miała 27 lat, a jej kariera była u samego szczytu. Nie brakowało jej niczego, poza księciem z bajki. I oto znalazł się, przystojny, szarmancki i bajecznie bogaty. Bardzo szybko przypadli sobie do gustu.

CZYTAJ TEŻ: Tragiczny wypadek, a może próba zabójstwa? Oto tajemnice śmierci Grace Kelly, księżnej Monako

Grace Kelly, 1955 rok
Fot. Keystone/Getty Images

Grace podczas pobytu we Francji, została zaproszona na sesję zdjęciową do książęcego pałacu. To właśnie tam poznała księcia, z którym później wymieniała setki listów. W końcu dzielił ich ocean. Nie minął rok, a na Boże Narodzenie książę wybrał się do Stanów z pierścionkiem, aby oświadczyć się Grace Kelly. Podobno był to również projekt Cartiera, wysadzany rubinami i diamentami. Był to przepiękny początek przygody z miłością nie tylko do Raniera, ale również do marki Cartier. Przez całe swoje życie Grace Kelly zebrała pokaźną kolekcją biżuterii marki, którą już po jej śmierci chętnie nosiła jej córka Carolina. 

Grace Kelly i książę Rainier III, 18.04.1956 rok
Fot. Reg Birkett/Keystone/Hulton Archive/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…