O tym się mówi

Oto 4 rzeczy, jakie księżna Kate zawsze ma w swojej torebce!

Tego się nie spodziewaliśmy...

Gabriela Czernecka 25 czerwca 2022 13:26

Co księżna Kate zawsze nosi w torebce? Ciekawostka wyszła na jaw za sprawą biografii Marcii Moody. Protokół królewski mówi wprost, że członkinie rodziny królewskiej nie mogą nosić wielkich torebek. To dlatego najczęściej księżną Kate czy księżną Meghan widujemy w ręku z małą kopertówką. W niewielkiej torebce nie mieści się zbyt wiele rzeczy, ale księżna Cambridge zawsze ma przy sobie to, co najbardziej potrzebne. 

ZOBACZ TEŻ: Księżna Kate spotkała się z byłą dziewczyną Harry'ego. Po latach połączył je wspólny temat

Znamy zawartość torebki księżnej Kate

Podobnie, jak w torebce królowej Elżbiety II, księżna Kate również ma tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Tak jak monarchini żona księcia Williama zawsze ma ze sobą pomadkę nawilżającą, chusteczkę oraz nieduże podręczne lusterko. Oprócz tego nosi także bibułkę matującą, która w mgnieniu oka pozwala poprawić makijaż.

Niestety w torebce księżnej Kate nie znajdziemy kluczy czy pieniędzy. Oczywiście ma je w zasięgu ręki, ponieważ nosi je za nią... towarzysząca jej ciągle służba. W końcu niewiele się mieści do eleganckiej kopertówki. Tak jak w przypadku królowej, za pomocą torebki księżna Kate również wysyła sygnały. 

Księżna Kate we Francji z torebką polskiej marki
Fot. Getty Images

Według Myki Meier, założycielki Beaumont Etiquette, księżna Cambridge często celowo trzyma torebkę w ręku nie tylko ze względów estetycznych. Traktuje to także jako jako formę kontaktu ze swoimi współpracownikami: „Księżna, kiedy jest na publicznej imprezie, chwyta torebkę w dłoń w momencie, w którym uścisk dłoni jest niewygodny”, mówi królewski ekspert w rozmowie z Good Housekeeping US.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Etykieta królewska ingeruje w najdrobniejsze szczegóły życia księżnej Kate. Tego jej nie wolno! 

Księżna Kate stylizacje
Fot. East News, Getty Images

„Trzymając coś takiego jak torebka ma doskonałą wymówkę, aby nie wyciągać ręki do wszystkich. W ten sposób unika sytuacji, że w jednym miejscu tkwiłaby cały dzień, zajmując się tylko tym”, dodaje trener etykiety, William Hanson. W tej kwestii pomocny staje się także protokół królewski, który stanowi, że nikt nie powinien jako pierwszy wyciągać dłoni na powitanie do członków rodziny królewskiej. Dzięki temu księżna Kate nigdy nie sprawia wrażenia tej, która nie chce się przywitać. Jak widać torebka księżnej Kate jest wielofunkcyjna!  

Księżna Kate zmienia styl, nowa stylistka
Fot. Getty Images

Księżna Kate zmienia styl, nowa stylistka
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.