Pinterest Predicts mn
Fot. Adobe Stock
Ze świata mody

Co będzie modne w 2023 roku? Pinterest Predicts przedstawiło nadchodzące trendy!

Te rzeczy będą modne w nadchodzącym roku

Aleksandra Trendak 12 grudnia 2022 15:30
Pinterest Predicts mn
Fot. Adobe Stock

Pinterest Predicts to cykliczne zestawienie, które prezentuje przewidywania platformy co będzie modne w kolejnym roku. Raport jest tworzony na podstawie analizy wyszukiwań użytkowników w wielu różnych kategoriach w okresie od września 2020 do września 2022. Zdaniem Pinteresta w ciągu ostatnich trzech lat jego przewidywania spełniały się w 80%, gdyż moda jest jedną z najpopularniejszych kategorii w aplikacji i można śmiało założyć, że jeśli dziś użytkownicy chętnie poszukują konkretnych trendów, to niedługo zrealizują swój zakup. Jest to świetna wskazówka dla marek z branży fashion, magazynów oraz influencerów. Co będzie modne w 2023 roku zdaniem Pinteresta? 

PRZECZYTAJ O: Trendy na zimę: ubrania i dodatki w kolorze roku 2023, czyli Viva Magenta! 

Modowe i urodowe trendy w 2023 roku 

Szefowa działu mody w brytyjskim oddziale Pinteresta, Jenna Waller, w specjalnym oświadczeniu stwierdziła, że w 2023 roku nastąpi odejście od popularnej do niedawna odzieży domowej, na rzecz tiuli, koronek i falban. Ogromną inspirację będziemy także czerpać ze świata filmu. 

Należy spodziewać się dystopijnej odzieży ulicznej inspirowanej mrocznymi filmowymi fantazjami. Warto przygotować się również na powrót sukienek typu slip dress oraz tub, a także spodni cargo, ponieważ przyjmie się również Romcom Core. 

Czym jest romcom core? Termin pochodzi od słów “romantic comedy” i nawiązuje do stylu komedii romantycznych z końca lat 90. i początku 2000. Charakteryzuje się on stylizacjami składającymi się z obcisłych topów, bojówek, spinek do włosów w różnych kolorach i kształtach. Na topie będą także futurystyczne dodatki, takie jak kosmiczne okulary lub ekscentryczne kreacje, między innymi srebrne kurtki, bluzy z multichromowych materiałów lub koszulki z nadrukami z ulubionych gier komputerowych lub na konsolę. Hitem będzie także “airy styles”, który polega na lekkich stylizacjach, pełnych koronek, tiulu, falban oraz połyskujących, półprzezroczystych materiałów. Powrócą także frędzle, które pojawią się zarówno w codziennych stylizacjach, na przykład na kurtkach lub materiałowych spodniach, ale także w wieczorowych, eleganckich wydaniach. Moda w nadchodzącym roku przejdzie w bardziej gender nutral stonę, gdyż panowie będą coraz chętniej nosić “kobiece” akcenty, między innymi falbany, gdyż w raporcie możemy zobaczyć, że fraza “męskie koszule z falbankami” wzrosła o 95% względem ostatnich lat. Ciekawostką jest, że w okresie ślubnym dużą popularnością będzie cieszył się kolor pomarańczowy. Zgaszone odcienie miedzi oraz terakoty będą pojawiać się we wnętrzach, dekoracjach oraz na ślubnych kreacjach i w makijażach. W urodowym świecie ogromną popularność zyska świadoma pielęgnacja włosów, a także mikrogrzywki i koloryzacja, która łączy naturalne odcienie z pastelowymi fioletami oraz różami. 

Inne trendy w 2023 roku 

Pinterest Predicts pokazuje, że w 2023 roku nastąpi ogromne zainteresowanie sztuką papieru, między innymi origami, a także sztuką barmańską. Wrócą także treningi, imprezy oraz rave’y, które w trakcie pandemii niestety nie mogły się odbywać. Randkowanie także się zmieni, gdyż zamiast do restauracji czy barów, będziemy chętniej umawiali się w kawiarniach z duszą, księgarniach oraz muzeach. Kwestie ekologiczne w 2023 roku będą bardzo istotne i znacząco wpłyną na sposób podróżowania, gdyż więcej osób chętniej wybierze pociąg jako środek transportu, niż samolot. 

Raport Pinterest Predicts pokazuje nam, że w 2023 roku nasze społeczeństwo będzie bardziej otwarte i świadome. Powoli przestanie kierować się stereotypami co jest “męskie” lub “wystarczająco kobiece”, a postawi na kreatywność i wolność wyrażania siebie. Będziemy niezwykle fascynować się Metaversum i wizją przyszłości, starając się przy tym jak najmniej zaśmiecać planetę i nie zwiększać śladu węglowego naszymi działaniami lub podróżami. Rok 2023 zapowiada wiele dobrych i istotnych zmian. Jak myślicie, co jeszcze będzie w modzie, czego Pinterest nie uwzględnił?  

TAGI #trendy #moda

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.