Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Black Friday 2020 potrwa przez cały miesiąc? Czeka nas czas wyprzedaży!

Nadchodzi Black November!

Paulina Filipowicz 2 listopada 2020 17:15
Fot. East News

Najprawdopodobniej w tym roku będziemy mieli do czynienia z Black November, czyli "Czarnym listopadem"! Bardzo możliwe, że atrakcyjne promocje potrwają przez cały miesiąc, a nie tylko w jeden dzień! Przedłużenie jesiennych promocji wiąże się z trudną sytuacją pandemii koronawirusa, która wpłynęła na każdą branżę. W ten sposób zyskają zarówno klienci, jak i przedsiębiorcy. Na co powinniśmy się przygotować podczas Black November?

Kiedy jest Black Friday 2020?

Czarny Piątek to święto dla wszystkich miłośników wyprzedaży. W amerykańskiej tradycji Black Friday to pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia, który jest oficjalnym rozpoczęciem przedświątecznego sezonu zakupowego, wiążąc się zarazem z dużymi promocjami i atrakcyjnymi ofertami sklepów. Black Friday odgrywa także coraz większą rolę w Polsce, przyciągając coraz większe grono miłośników zakupów. Data tego dnia promocji jest ruchoma.

black friday
Fot. Adobe Stock

Choć Black Friday w Polsce wciąż jest nowością, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jak wskazują dane wyszukiwarki Google, w ciągu ostatnich 5 lat zainteresowanie internautów tym wydarzeniem wzrosło ponad dwukrotnie. Co roku niemal w każdym kraju zakupowa gorączka skutkuje kolejnymi rekordami sprzedaży. Tak zwany Czarny Piątek wypada zawsze tuż po Święcie Dziękczynienia, czyli w tym roku będzie to ostatni piątek listopada. Tym razem niezwykłe obniżki cen czekają nas już 27 listopada. Jednak ze względu na wyjątkową sytuację panującą na świecie, wielu producentów planuje promocje dużo szybciej niż pod koniec miesiąca - mają one potrwać prawie cały listopad. 

Black November zamiast Black Friday? Jak będą wyglądały tegoroczne wyprzedaże?

Jak informują media, m.in. "The Telegraph", Czarny Listopad ma być przedłużeniem tradycyjnego dnia wyprzedaży, jakim jest Black Friday. W ten sposób będzie można uniknąć tłumów niewskazanych w trakcie pandemii oraz pozbyć się nadwyżek towarów, które zalegają w magazynach ze względu na spadek zainteresowania zakupami. Choć część promocji będzie odbywało się stacjonarnie, zakupy ze znaczną zniżką w wielu miejscach można robić także online. Warto pamiętać, że szukanie okazji w sklepach internetowych to dużo bezpieczniejsza opcja w trakcie pandemii.

Wiele sklepów czeka do ostatniej chwili z ogłoszeniem szczegółów promocji. Na podstawie doświadczeń z poprzednich lat, można jednak wysnuć wniosek, że w akcji weźmie udział większość sieci odzieżowych, obuwniczych, wnętrzarskich i kosmetycznych.   

Otwarcie-galerii-handlowych-promocje
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.