Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna”w Muzeum Narodowym w Warszawie
Fot. Materiały prasowe/Ernest Wińczyk
WYDARZENIE

Zapraszamy na Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna”! Możesz wspomóc Muzeum Narodowe w Warszawie… i spędzić niezapomnianą noc!

Marcin Brzeziński 12 lutego 2018 13:30
Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna”w Muzeum Narodowym w Warszawie
Fot. Materiały prasowe/Ernest Wińczyk

12 lutego 2018 roku, na zakończenie karnawału, w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się Drugi Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna. Nowoczesność. Lata 50. i 60.” organizowany przez Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”. W tym roku bal inspirowany jest niezwykle twórczym okresem polskiego wzornictwa lat 50. i 60. nawiązując tym samym do otwartej niedawno Galerii Wzornictwa Polskiego, do powstania której Przyjaciele MNW przyczynili się przekazując na ten cel część dochodu z pierwszej edycji projektu „Spragnieni Piękna”.

 

Polecamy też: W Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się aukcja kreacji polskich projektantów! Zgadniecie czyja suknia została sprzedana najdrożej?
 

Aukcja na Balu Dobroczynnym

W programie wieczoru zaplanowano aukcję, podczas której wylicytować będzie można unikatowe dzieła i przedmioty, a wśród nich wazony Malwiny Konopackiej. Wazony tej artystki pod nazwą OKO wystawiane były już od Tokio, przez Nowy Jork i Rejkiawik do Budapesztu. Specjalnie na aukcję powstała seria wazonów „OKO Teresa”, które od pierwowzoru różnią się dwukrotnie większą wysokością. Mierzą bowiem niemal 80 cm, czyli dokładnie tyle, co roczna córeczka Malwiny Konopackiej - Teresa.

 

Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna”w Muzeum Narodowym w Warszawie
Fot. Materiały prasowe/Ernest Wińczyk

Seria wazonów „OKO Teresa” Malwiny Konopackiej.

 

Polecamy też: Temat nowojorskiej Met Gali w 2018 roku będzie najbardziej kontrowersyjny w historii!

Co będzie można wylicytować?

Na aukcję zostały przekazane również dwa kultowe fotele RM 58 autorstwa Romana Modzelewskiego w kolorze wcześniej nieprodukowanym oraz rzeźba polsko-meksykańskiego rzeźbiarza Xawerego Wolskiego. Tradycją aukcji jest także licytowanie dwóch pozycji… niematerialnych. W tym roku są to: mecenat nad Salą Pasteli Stanisława Wyspiańskiego oraz „adopcja” jednego z najsłynniejszych dzieł polskiego malarstwa, obrazu „Hamlet polski” autorstwa Jacka Malczewskiego. Aukcję na żywo poprowadzi Juliusz Windorbski, a w Internecie artinfo.pl.

 

Polecamy też: W Abu Zabi otwarto muzeum noszące nazwę… Luwr. Arabscy szejkowie za prawo do korzystania z tej nazwy zapłacili Francji ponad… pół miliarda dolarów!
 

Niech żyje bal!

Bal poprowadzi Hubert Urbański, wieczór uświetnią występy wyjątkowych artystów takich jak Krzesimir Dębski, czy tancerze z Dansinn by Malitowski. Kolację podadzą Kręgliccy, a drinki Kita Koguta. Dochód z balu przekazany zostanie na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie. Zamierzeniem tegorocznego projektu jest zbiórka na przywracanie świetności zabytkom muzeum, w tym obiektom przeznaczonym na wystawy w ramach cyklu „3 x Niepodległa” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Więcej o Balu i działalności Stowarzyszenia Przyjaciele MNW na stronie: www.przyjacielemnw.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

 

Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna”w Muzeum Narodowym w Warszawie
Fot. Fotel RM 58 autorstwa Romana Modzelewskiego, producent firma VZÓR. Materiały prasowe/Ernest Wińczyk

Fotel RM 58 autorstwa Romana Modzelewskiego, producent firma VZÓR.

 

Polecamy też: Wystawa, pokaz mody i… wielki bal w Muzeum Narodowym w Warszawie! Z jakiej okazji?

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.