Debicki księżna Diana mn
Fot. Getty Images
Ze świata mody

7 stylizacji Elizabeth Debicki w stylu księżnej Diany 

Aktorka w niezwykły sposób nawiązuje do kultowych kreacji “królowej ludzkich serc”

Aleksandra Trendak 10 listopada 2022 11:30
Debicki księżna Diana mn
Fot. Getty Images

Piąty sezon serialu “The Crown” aż wrze od niezwykłych historii i skandali głównie za sprawą historii księcia Karola i księżnej Diany, w którą w tym sezonie wciela się Elizabeth Debicki. Aktorka świetnie odwzorowuje ruchy, spojrzenia, a nawet kreacje “królowej ludzkich serc”, co widać przy kilku okazjach, między innymi podczas MET Gali w 2022 roku lub podczas gali BAFTA w 2019 roku. Zobaczcie jakie stylizacje Elizabeth Dębicki świetnie nawiązują do kreacji księżnej Diany! 

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Księżna Diana była samolubną manipulantką? Elizabeth Debicki o swojej postaci

Stylizacje Elizabeth Debicki w stylu księżnej Diany: Damy w różu 

Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej ponadczasowych kolorów w historii mody, a także jeden z ulubionych księżnej Diany. Można było ją wielokrotnie zobaczyć w kreacjach w różnych odcieniach różu, między innymi podczas Royal Ascot w 1985 roku. Elizabeth Debicki także upodobała sobie suknię w odcieniu pudrowego różu, którą miała na sobie podczas swojej pierwszej MET Gali w 2019 roku. Stanowiła odrobine nowocześniejszą wersję kreacji księżnej, głównie za sprawą dużej kokardy, która ją zdobiła. 

Księżna Diana
Fot. Getty Images
Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Stylizacje Elizabeth Debicki w stylu księżnej Diany: Czysta biel 

Podczas tegorocznej MET Gali Elizabeth świetnie oddała charakter jednej ze sławniejszych kreacji księżnej Diany. Biała ażurowana kreację, którą księżna miała na sobie podczas wizyty w Waszyngtonie w 1985 roku, znalazła świetne odbicie w sukni z MET Gali 2022. 

Księżna Diana
Fot. Getty Images
Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Stylizacje Elizabeth Debicki w stylu księżnej Diany: W męskim stylu 

W 1988 roku Diana wywołała ogromny skandal pokazując się w garniturze projektu Catherine Walker, która była jej ulubioną projektantką. Było to z jej strony bardzo odważne i nowatorskie posunięcie, które Debicki postanowiła odwzorować w 2020 roku. 

Księżna Diana
Fot. Getty Images
Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Stylizacje Elizabeth Debicki w stylu księżnej Diany: Cekinowa czerń 

Kilka tygodni przed swoją tragiczną śmiercią księżna Diana pojawiła się na gali w londyńskim Tate Modern w czarnej, błyszczącej sukni od Jacques’a Azagury’ego. W podobnej kreacji Elizabeth była widziana podczas gali BAFTA w 2019 roku, na której był obecny między innymi, książę William. 

Księżna Diana
Fot. Getty Images
Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Stylizacje Elizabeth Debicki w stylu księżnej Diany: Purpurowy szyk 

Słynna, purpurowa suknia bez rękawów, którą specjalnie dla księżnej Diany zaprojektował Gianni Versace, zrobiła furorę. Nic dziwnego, że Elizabeth postanowiła zreinterpretować kreację i nadać jej swojego indywidualnego charakteru jak to kiedyś zrobiła “królowa ludzkich serc”. Z tego względu zmieniła ona odrobinę odcień fioletu oraz dodała odważny kwiatowy print. 

Księżna Diana
Fot. Getty Images
Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Stylizacje Elizabeth Debicki w stylu księżnej Diany: Królewskie złoto 

Trzeba przyznać, że na kobietach złoto wygląda niezwykle dobrze, co potwierdzają Elizabeth i księżna Diana. Lady Di podczas swojej królewskiej wizyty w Kuwejcie w 1989 roku zaprezentowała się zjawiskowo w połyskującej i emanującej bogactwem złotej todze. Podobny efekt udało się osiągnąć Elizabeth, kiedy na premierę filmu “Obraz pożądania” nałożyła metaliczną kreację. 

Księżna Diana
Fot. Getty Images
Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Stylizacje Elizabeth Debicki w stylu księżnej Diany: Kolor szczęścia 

Elizabeth i księżna Diana kochają kolor żółty i jego różne odcienie. W 1985 roku księżna pojawiła się na londyńskiej premierze filmu “2010: Odyseja kosmiczna” w żółtej kreacji z bufiastymi rękawami. Podobnym tropem podążyła aktorka nakładając podobną kreację, jedynie w odrobinę innym odcieniu, trzy dekady później. 

Księżna Diana
Fot. Getty Images
Elizabeth Debicki
Fot. Getty Images

Wybór Elizabeth Debicki na odtwórczynię roli księżnej Diany to był zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Aktorka w serialu świetnie portretuje zmarłą Lady Di, potrafi idealnie oddać każdy jej gest i ekspresję. Nic dziwnego, że nawet jej styl świetnie nawiązuje do znanych kreacji “królowej ludzkich serc”. Która stylizacja podoba Wam się najbardziej?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.