Feria barw, młode twarze i ponadczasowa klasyka, czyli najciekawsze reklamy marek premium

Aleksandra Trendak 5 maja 2022 15:30

W sezonie wiosna-lato 2022 możemy zobaczyć wiele ciekawych kampanii, które zachwycają niezwykłą estetyką. Co ciekawe, w tym sezonie ambasadorami wielkich marek zostały w dużej mierze reprezentantki młodego pokolenia, jak Sydney Sweeney w najnowszej kampanii Miu Miu oraz Millie Bobby Brown w reklamie okularów Louis Vuitton. Odmienne perspektywy i kreatywne pomysły dyrektorów kreatywnych najważniejszych domów mody zrealizowane zostały z rozmachem przez utalentowanych fotografów, a ich efekty zachwycają. Na jakie kampanie z sezonu wiosenno-letniego 2022 szczególnie warto zwrócić uwagę?

ZOBACZ TEŻ: MET Gala 2022: najbardziej stylowe pary

Najciekawsze kampanie wiosna-lato 2022

Marka Miu Miu do współpracy zaprosiła aktorkę znaną z serialu Euforia, czyli Sydney Sweeney. Reklamowana przez gwiazdę torba Miu Wander łączy nowoczesny design, wyrafinowanie z funkcjonalnością. Jest wystarczająco wygodna, by nosić ją na co dzień, a jednocześnie stylowa. Zdobi ją metalowe logo z nazwą marki oraz mała saszetka przypięta z boku, którą w razie potrzeby w łatwy sposób można zdjąć. Główna menadżerka Miu Miu Benedetta Paruzzo zaznacza, że marka chce wzmacniać przywiązanie do swoich projektów młodego pokolenia oraz zależy jej na zaangażowaniu społecznym i wzmacnianiu przekazu, w którym ważne jest wspieranie feminizmu. Stylistką nowej kampanii była Lotta Volkova, a dyrektorką kreatywną Lina Kutsovskaya, która pracowała wcześniej z fotografem Tyronem Lebonem również nad wiosennymi zdjęciami promującymi Miu Miu. 

Najciekawsze kampanie wiosna-lato 2022 Gucci 

Kolejną świetną kampanią jest Gucci Love Parade: As the dream begins, we are inside, która opowiada historię z czasów, gdy mama dyrektora kreatywnego Gucci, Alessandra Michele, pracowała jako asystentka we włoskiej firmie produkującej filmy. Michelle wystylizował kolekcję w klimacie wielkiej uczty i zabawy rodem z Hollywood. Queerowy bal sfotografował Mert Alas i Marcus Piggott. Twarzami kampanii są takie gwiazdy jak Miley Cyrus, Snoop Dogg, Jared Leto.

Najciekawsze kampanie wiosna-lato 2022 Chanel 

Dom mody założony przez Coco Chanel, aktualnie prowadzony przez Virginie Viard, w tym sezonie promuje najnowszy model torebki Chanel 22. Twarzami kampanii zostały Lily-Rose Depp, Whitney Peak oraz Margaret Qualley. Reżyserią zajął się słynny duet holenderskich fotografów, czyli Inez & Vindooh. Sesję Chanel dopełniają filmy z modelkami w roli głównej, przy czym każda z wizualizacji jest inną historią z odmienną scenografią. Segment poświęcony Lily Depp jest opowieścią o wyrafinowanej młodości w Los Angeles z perspektywy trzeciej osoby, Whitney Peak przywołuje uczucie tęsknoty i nieobecności bliskich, natomiast Margaret Qualley w westernowym klimacie zaprasza do trybu slow life i zachwytu nad naturą.

Każda z kampanii jest wyjątkowa nie tylko na warstwie wizualnej i estetycznej, ale także czerpie z wielu kulturowych symboli, które intrygują i pobudzają kreatywność. Sprawdźcie w naszej galerii najciekawsze kampanie, które domy mody wypuściły w ostatnim czasie.  

1/10
Kampanie wiosna-lato 2022 Miu Miu
Copyright @Materiały prasowe
1/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Miu Miu

Twarzą najnowszej torebki Miu Wander została aktorka Sydney Sweeney. Kampania zachwyca swoją prostą i klasyczną estetyką.

2/10
Kampanie wiosna-lato 2022 Versace
Copyright @Materiały prasowe
2/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Versace

Twarzami najnowszych okularów Versace Eyewere zostali modelka Emily Ratajkowski oraz muzyk Maluma. Kampania przedstawia dynamiczne zdjęcia modelki z rozwianymi włosami oraz ich przeciwieństwo – statyczne portrety muzyka.

3/10
Kampanie wiosna-lato 2022 Jimmy Choo
Copyright @Materiały prasowe
3/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Jimmy Choo

Dom mody do swojej najnowszej kampanii zaprosił śliczną modelki Barbarę Palvin oraz Precious Lee, które pozują na tle morskiego kurortu. Kampania przywołuje na myśl wakacyjne klimaty i sprawia, że zaczynamy marzyć o urlopie.

4/10
Kampanie wiosna-lato 2022 Louis Vuitton
Copyright @Materiały prasowe
4/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Louis Vuitton

Gwiazdą kampanii okularów LV zotała aktorka znaną z serialu Stranger Things - Millie Bobby Brown. Zdjęcia są bardzo klasyczne, zachowane w ciepłych barwach, które mają nawiązywać do wakacyjnych klimatów. 

5/10
Kampanie wiosna-lato 2022 Frankies Bikinis
Copyright @Materiały prasowe
5/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Frankie Bikinis

To piękna kampania strojów kąpielowych, które świetnie prezentują się na Gigi Hadid. Zdjęcia przywodzą na myśl tropikalny klimat Bahamów lub Hawaii. 

6/10
Kampanie wiosna-lato 2022 Gucci
Copyright @Materiały prasowe
6/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Gucci

Gucci Parade to queerowy bal zorganizowany przez dyrektora kreatywnego Allesandra Michele, na który zostały zaproszone takie gwiazdy jak Miley Cyrus, Snoop Dogg oraz Jared Leto. Kampania jest utrzymana w jaskrawych, odważnych kolorach i nawiązuje do klimatów starego Hollywood.

7/10
Rodarte
Copyright @Rodarte
7/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Rodarte

Ten dom mody zachwycił niesamowitą kampanią w pastelowych kolorach i baletowym klimacie. Modelki prezentowały się z niesamowitą gracją, niczym baleriny, a do współpracy zostały zaproszone takie gwiazdy jak Natasha Lyonne, Marlee Matlin oraz Medeline Petsch.

8/10
Kampanie wiosna-lato 2022 Tiffany&Co
Copyright @Materiały prasowe
8/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Tiffany & Co

Kultowa marka biżuterii do swojej najnowszej kampanii zaprosił znaną z roli Wonder Woman Gal Galdot. Aktorka pięknie prezentuje się na zdjęciach portretowych, które nie tylko pięknie pokazują bogatą biżuterię, ale także jej niesamowitą urodę.

9/10
Kampanie wiosna-lato 2022 Chanel
Copyright @Materiały prasowe
9/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Chanel

W tym sezonie prezentuje Chanel skupia się na promowaniu najnowszego modelu torebki Chanel 22. Gwiazdami kampanii zostały młode gwiazdy Lily Rose-Deep, Whitney Peak oraz Margaret Qualley, które wniosły do zdjęć mnóstwo młodzieńczej energii.

10/10
Kampanie wiosna-lato 2022 Ami
Copyright @Materiały prasowe
10/10

Najciekawsze kampanie domów mody: Ami

Zdjęcia są zachowane w bardzo klasycznym, czarno-białym klimacie. Twarzą wiosennej kolekcji została piosenkarka Normani, która fantastycznie prezentuje się na bardzo eleganckich zdjęciach.marki.

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.