Edyta Herbuś, VIVA! 19/2018, wrzesień 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
TYLKO U NAS!

Edyta Herbuś ostro o małżeństwie: „Mąż i dzieci nie świadczą o wartości kobiety”

Dlaczego tancerka zdecydowała się na cichy ślub?

Konrad Szczęsny 21 września 2018 14:01
Edyta Herbuś, VIVA! 19/2018, wrzesień 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Mało kto sądził, ze po definitywnym rozstaniu z Mariuszem Trelińskim na początku 2017 roku Edyta Herbuś zwiąże się z innym mężczyzną tak szybko. Jeszcze mniej osób podejrzewało, że w krótkim czasie... sformalizuje nowy związek! Jednak ostatnie zdjęcia tancerki z trwającego właśnie Festiwalu Filmowego w Gdyni wywołały nie lada sensację. Paparazzi wypatrzyli na palcu gwiazdy i jej ukochanego Piotra Bukowieckiego, byłego partnera Doroty Gardias, obrączki. Co prawda Edyta Herbuś nie potwierdziła jeszcze oficjalnie informacji, że zdecydowała się po niespełna roku znajomości na cichy ślub, jednak mało kto ma co do tego wątpliwości. To o tyle ciekawy krok, że w najnowszym wywiadzie dla magazynu VIVA! o małżeństwie wyraziła się dosyć ostro...

Piotr Najsztub: A gdzie mąż, dzieci, rodzina?

Edyta Herbuś: No tak… Brak męża jest karalny?

U nas co najmniej karygodny, karalny być może w przyszłości.

Bardzo ważne są dla mnie relacje z ludźmi, bliskość. Jestem dziś w szczęśliwym związku. Tworzę relację partnerską, bo taki jest mój wybór. A może przyjdzie kiedyś czas i na relację małżeńską, kto wie. Poza tym mąż i dzieci to nie kryterium, które świadczy o wartości kobiety. Nie uważasz?

Podzielam to myślenie, ale kobietom udało się wpoić, że to jest właśnie najważniejsze. Taki mamy kod kulturowy w Polsce.

Mieliśmy, bo mam wrażenie, że dziś kobiety starają się przełamać ten stereotyp i mówić własnym głosem, niekoniecznie „O Boże, daj mi męża!”. A im więcej z nas będzie się na to odważało, tym większą inspiracją będziemy dla pozostałych.

Pełny wywiad przeczytasz w najnowszym numerze magazynu VIVA!, dostępnym na rynku od czwartku 20 września  

Edyta Herbuś wzięła ślub z Piotrem Bukowieckim?!
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

VIVA! Power, Silne kobiety, Siła jest kobietą: Wellman, Kwaśniewska, Chodakowska, Wojciechowska, numer 19/2018, wrzesień
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.