Tomasz Karolak, Viva! 24/2018
Fot. ROBBY Cyron
O tym się mówi!

Tomasz Karolak o relacji z Piotrem Adamczykiem: „Kocham go jako człowieka"

To nie wszystko...

Aleksandra Frankowska 16 marca 2023 08:51
Tomasz Karolak, Viva! 24/2018
Fot. ROBBY Cyron

Przyjaźnie w show-biznesie… istnieją. I chociaż Tomasz Karolak w swoich słowach nigdy nie jest zbyt wylewny, tym razem aktor bardzo ciepło wypowiedział się na temat relacji z Piotrem Adamczykiem. Nazwał go bratem i wyznał, że rozumieją się bez słów. Co jeszcze powiedział?

ZOBACZ TEŻ: Córka Tomasza Karolaka ma za sobą trudny czas. „To był krzyk: zauważcie mnie. Traumatyczna sytuacja”

Tomasz Karolak o przyjaźni z Piotrem Adamczykiem

Chociaż Tomasz Karolak rzadko wypowiada się na temat swojego życia prywatnego, tym razem zrobił wyjątek. Aktor w najnowszym wywiadzie dla cozatydzien.pl opowiedział o przyjaźni, która od ponad 30 lat łączy go z Piotrem Adamczykiem. Podobno rzadko można stworzyć przyjaźń w świecie mediów, a jednak – są gwiazdy, które udowadniają, że jest zupełnie inaczej.

Myślę, że możemy tak powiedzieć po prawie 30 latach, bo poznaliśmy się z Piotrem Adamczykiem jeszcze przed naszymi studiami. Piotrek studiował w warszawskiej Akademii Teatralnej, ja w krakowskiej, a poznaliśmy się na warsztatach, które były takim przygotowaniem dla młodych adeptów przyszłej sztuki aktorskiej. Do tej pory pamiętam, jak Piotrek był ubrany, to był może 1987 czy 1988 rok. Piotrek jest takim moim bratem, kocham go jako człowieka, jest też częścią teatru, którym kieruję i który zakładałem, jest współzałożycielem tej inicjatywy artystycznej, jesteśmy w stałym kontakcie, mamy nawet tego samego agenta. Mnie się wydaje, że ja jego rozumiem, a on mnie — opowiadał Karolak.

Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk
Fot. Kurnikowski

Karolak o przyjaźni w show-biznesie

Aktor odniósł się do stereotypu na temat tego, że w show-biznesie trudno o przyjaźń, szczerą i prawdziwą. Nawet jeśli coś w tym jest, to oczywiście istnieją wyjątki i przyjaźnie wśród sławnych osób się zdarzają. On i Piotr Adamczyk są tego doskonałym przykładem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mimo licznych romansów zawsze starała się mu wybaczyć. Jak wyglądała historia miłości Magdaleny Boczarskiej i Tomasza Karolaka?

Wydaje mi się, że wielu aktorów czy muzyków z różnych branż się ze sobą przyjaźnią. Niektórzy są nawet w związkach partnerskich, więc tutaj nie ma na to reguły. Bycie w pewnych relacjach przyjacielskich w aktorstwie rządzi się takimi samymi prawami jak w innych środowiskach. – dodał Karolak.

Wiedzieliście, że aktorów łączy tak silna przyjaźń? 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.