Maria Winiarska, Zofia Zborowska-Wrona, Viva! 5/2021
Fot. ZUZA KRAJEWSKA
O TYM się mówi!

Zofia Zborowska szczerze o chorobie: „Pamiętam jak zalałam się łzami...” 

Swoim wyznaniem aktorka zachęca kobiety do tego, by regularnie poddawały się badaniom

Gabriela Czernecka 20 października 2021 20:36
Maria Winiarska, Zofia Zborowska-Wrona, Viva! 5/2021
Fot. ZUZA KRAJEWSKA

​​​Zofia Zborowska niedawno po raz pierwszy została mamą. Na świecie pojawiła się dziewczynka, której aktorka wraz z mężem dali na imię Nadzieja. Zofia Zborowska chętnie dzieliła się z fanami trudnymi, ale i pięknymi momentami z czasów ciąży. Teraz zdecydowała się na poruszający wpis, w którym ujawniła historię swojej ciąży. W ten sposób chce szerzyć świadomość w społeczeństwie na temat choroby, z którą zmaga się tak wiele osób. 

Zofia Zborowska o chorobie

Zofia Zborowska od kilku miesięcy spełnia się w roli mamy. Aktorka niedawno urodziła córeczkę Nadzieję, która stała się jej oczkiem w głowie. Choć często dzieliła się z fanami spostrzeżeniami na temat ciąży i związanych z tym czasem momentów pełnych radości, ale i smutku, to tak szczera jeszcze nie była. W najnowszym poście na Instagramie Zofia Zborowska postanowiła podzielić się z fanami swoją historią ciąży.  Na najnowszym zdjęciu aktorka pozuje w koszulce z napisem "Mama", a w tle da się dostrzec wiele pustych skrzykawek. Opis do zdjęcia Zosi wszystko wyjaśnia.

Zobacz: Zofia Zborowska: „Nasza rodzina słynie z dystansu do siebie, a mam wrażenie, że ludzie tego teraz potrzebują”

„To ja po skończeniu 11 miesięcy zastrzyków”, zaczyna swój wpis aktorka, w którym ujawnia, że zmaga się z poważną chorobą. Zofia Zborowska cierpi na zespół antyfosfolipidowy. „Nie wiem ile tego w sumie było. Dużo. Zwłaszcza dla mnie, osoby, która jak się jej spytasz czego się boi, to bez zawahania odpowie: zastrzyków. Roboczo nazwałam to igłofobią. Pamiętam jak zalałam się łzami, gdy dowiedziałam się od mojej Doktorki, że jak tylko zajdę w ciąże to natychmiast będę musiała brać heparynę. Szczerze było mi wstyd przed samą sobą, że tak się tego boje, ale gra ewidentnie była warta świeczki”, kontynuuje swój wpis.

Zofia Zborowska cierpi na zespół antyfosfolipidowy - co to za choroba?

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.