Joanna Kurowska z córką, Zofia Świątkiewicz
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Joanny Kurowskiej idzie w ślady mamy! Niedawno 20-latka osiągnęła duży sukces

Oto wszystko, czego nie wiecie o Zofii Świątkiewicz

Sabina Zięba 17 maja 2021 22:46
Joanna Kurowska z córką, Zofia Świątkiewicz
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Ciężko uwierzyć w to, że córka Joanny Kurowskiej i jej zmarłego męża, Grzegorza Świątkiewicza, ma już 20 lat. Zofia jest energetyczną i pełną pasji nastolatką. Wszystko wskazuje też na to, że uda się jej pójść w ślady mamy... Co o niej wiemy?

Jak wygląda córka Joanny Kurowskiej? Co planuje?

Gdy w 2011 roku Joanna Kurowska brała udział w sesji do VIVY! w towarzystwie swojej córki, Zosia była jeszcze małą dziewczynką. Nic nie zapowiadało wówczas, że trzy lata później spotka ich tak wielka tragedia. Grzegorz Świątkiewicz, mąż aktorki, a ojciec dziewczynki, 21 września 2014 roku popełnił samobójstwo. Dziennikarz redakcji sportowej Telewizji Polskiej zmagał się z potworną chorobą - depresją.

Po dramacie, w wywiadzie dla Życia na gorąco, mówiła: „Mój świat pomalutku zaczął rozpadać się dużo wcześniej. Grześ, wspaniały człowiek, przestał dogadywać się sam ze sobą, a przez to oddalał się ode mnie. Depresja to ciężka choroba. Robiłam, co mogłam, by rozjaśnić życie mojego męża, ale nie byłam w stanie mu pomóc. Właściwie nikt nie mógł mu pomóc. Jednak musiałam walczyć o niego, o naszą rodzinę. Czasem byłam już bardzo zmęczona, ale do końca wierzyłam że Grzesiek ze swojego czarnego świata kiedyś wróci do mnie i do córki. I wracał, ale coraz rzadziej i na krótko”.

Od tamtego czasu Joanna samotnie wychowywała 20-letnią dziś córkę. Zofia, jako wchodząca w dorosłość kobieta, chce pójść w ślady sławnej matki, która kojarzona jest z takimi produkcjami jak m. in. Graczykowie, Świat według Kiepskich czy Rodzina zastępcza. Kilka lat temu córka aktorki zadebiutowała bowiem przed kamerą w serialu O mnie się nie martw. 

CZYTAJ TEŻ: Śmierć męża, dziecka i ukochanej siostry... Życie boleśnie doświadczyło Joannę Kurowską

Jeszcze później media rozpisywały się na temat nastolatki, która przypomniała o sobie szokującymi postami w mediach społecznościowych. Córka Kurowskiej jest niezwykle aktywna na TikToku oraz Instagramie. Jakiś czas temu w pierwszym z tych mediów relacjonowała na żywo ocenianie jej strony internetowej przez matkę. Joanna początkowo w ogóle nie rozpoznała swojej córki na niektórych zdjęciach. Zapytana o osobę siedzącą na schodach powiedziała: „Okropne, obrzydliwe, wstrętne! Nie wiadomo, kto to jest i ten ktoś, kto siedzi tam na schodach, jest ohydny”, a gdy Zosia spytała o ocenę w skali 1 do 10, Kurowska odparła: „Minus 7”. Wiadomo jednak, że choć aktorce nie przypadły do gustu niektóre popisy artystyczne jej córki, do pozostałych z nich odniosła się już z większym dystansem oraz spokojem.

Z jeszcze większym entuzjazmem Joanna Kurowska przyjęła wiadomość o sukcesie córki z zeszłego roku. „Zosia dostała się na wymarzone studia do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Do tej samej, którą skończyłam ja sama. Historia zatoczyła krąg. Nie będę udawać, że nie jestem dumna. Startowało 1380 kandydatów, a przyjęto 22”, napisała szczęśliwa ulubienica publiczności w sieci. „Kochana córeczko, przed Tobą droga, jak ją przejdziesz, zależy tylko od Ciebie. Ale to Twoja droga. Jedynym drogowskazem, jaki mogę Ci dać to taki, abyś była zawsze lojalna... wobec siebie. Pozostań sobą... bo to jest w końcu wszystko”, dodała wzruszona.

Teraz mija 7 miesięcy odkąd Zofia Świątkiewicz jest studentką pierwszego roku łódzkiej filmówki. Jak radzi sobie na zajęciach i czy pandemia mocno zmieniła jej życie? Tego dowiecie się z najnowszej VIVY!, która już 20 maja pojawi się w kioskach.

Zobaczcie, jak teraz wygląda Zofia Świątkiewicz! Podobna do mamy?  

Joanna Kurowska z córką, Zosią, VIVA! marzec 2011

Joanna Kurowska z córką, Zosią, sesja
Fot. Mateusz Stankiewicz /AF Photo

Zofia Świątkiewicz obecnie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moja córka Zosia Świątkiewicz dostała się na wymarzone studia do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Do tej samej , którą skończyłam ja sama. Historia zatoczyła krąg.Nie będę udawać że nie jestem dumna. Startowało 1380 kandydatów a przyjęto 22 . ❤️❤️❤️ kochana córeczko, przed Tobą droga. Jak ją przejdziesz zależy tylko od Ciebie. Ale to Twoja droga.❤️ Jedynym drogowskazem jaki mogę Ci dać to taki , abyś była zawsze lojalna ..... wobec siebie. Pozostań sobą.... bo to jest w końcu Wszystko.🌹🌷🌸 #córka #matkaicórka #dumamnierozpiera #doghter #doghterandmother #studia #szkolafilmowa 👏🏻👏🏻👏🏻😍

Post udostępniony przez Joanna Kurowska (@joannakurowska_official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Kurowska (@joannakurowska_official)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.