Stanisław Karpiel-Bułecka, VIVA! wrzesień 2011, 19/2011
Fot. Jacek Poremba
POŻEGNANIE

Stanisław Karpiel-Bułecka pokazał zdjęcie z pogrzebu babci. Wyjątkowy gest rodziny

Fotografia jest naprawdę wzruszająca

Konrad Szczęsny 5 lipca 2020 10:01
Stanisław Karpiel-Bułecka, VIVA! wrzesień 2011, 19/2011
Fot. Jacek Poremba

Stanisław Karpiel-Bułecka pokazał zdjęcie z pogrzebu babci. Zofia Karpiel-Bułecka zmarła tydzień temu. Rodzina i bliscy pożegnali 86-latkę w wyjątkowy sposób...

Stanisław Karpiel-Bułecka pokazał zdjęcie z pogrzebu babci

Muzyk poinformował o odejściu ukochanej babci w minionym tygodniu. Nie ukrywał przy tym żalu i bólu, w emocjonalnym wpisie na Instagramie podkreślił, że Zofia Karpiel-Bułecka była dla niego wyjątkową osobą... Kobieta zmarła w wieku 86 lat. Miała dwójkę dzieci. Dla Stanisława Karpiela-Bułecki była babcią, z kolei dla lidera Zakopower, Sebastiana, była jak matka, wychowywała go.

„To jest mój drugi syn”, zwierzyła się w intymnej rozmowie z Dorotą Wellman w 2019 roku. 

Wnuk Zofii Karpiel-Bułeckiej opublikował w sobotę 4 lipca na swoim profilu na Instagramie wyjątkowe zdjęcie. Pozuje na nim z bliskimi w regionalnych góralskich strojach. Jak się okazuje, właśnie w takich ubraniach 86-latkę pożegnała najbliższa rodzina.

„SKB skład godnie pożegnał babcie Zosię”, podpisał zdjęcie Stanisław Karpiel-Bułecka.

Internauci w komentarzach składają najbliższym zmarłej wyrazy współczucia i starają się dobrym słowem wesprzeć rodzinę pani Zofii.

„Wspaniała ekipa. Pani Zofia z dumą spogląda na Was z nieba”, „Stasiu trzymaj się twardo po góralsku! Choć serce gorące i będzie płakać”, „Straszny smutek. Nie pozostało nic innego jak żyć, tak jak żyła Zosia”, podkreślili.

Zofia Karpiel-Bułecka - kim była dla Stanisława i Sebastiana?

Legenda Podhala, doskonale znana wszystkim mieszkańcom Zakopanego. Zofia Karpiel-Bułecka prowadziła w regionie pensjonat oraz karczmę Babcyno Jatka. Serwuje się w nich tradycyjne potrawy, związane z górami. Miejsce to było szczególne i tłumnie przybywały do niego osoby z pierwszych stron gazet: Maryla Rodowicz, Wojciech Młynarski czy Jeremi Przybora.

Babcia Stanisława Karpiela-Bułecki, która wychowywała również lidera Zakopower, Sebastiana, była fanką podróży – także tych na kraniec świata! Odwiedziła m.in. Nepal, Meksyk, Stany Zjednoczone i Egipt oraz wszystkie kraje Europy! Była również miłośniczką jazdy na nartach i trekingu. 

Bliskim pani Zofii składamy wyrazy współczucia...  

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje. Odeszła tydzień temu w wieku 86 lat:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tak pocichutku odeszłaś nie mówiąc nic o tym😢 Na zawsze zostaniesz w moim sercu❤ Kocham cię Babciu 🖤

Post udostępniony przez Staszek Karpiel-Bułecka (@staszekkarpielbulecka_official)

4 lipca odbył się jej pogrzeb. Zofię Karpiel-Bułecką pożegnali m.in. Stanisław i Sebastian. Wszyscy byli ubrani w tradycyjne góralskie stroje:

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.