Jackie Kennedy zegarek od Cartiera
Fot. East News, Christies
O TYM JEST GŁOŚNO

Zegarek Jackie Kennedy wystawiony na sprzedaż. Jego cena zwala z nóg!

Weronika Bruździak-Gębura 15 maja 2017 06:30
Jackie Kennedy zegarek od Cartiera
Fot. East News, Christies

Luksusowy, personalizowany zegarek Jackie Kennedy marki Cartier zostanie niebawem wystawiony na aukcję. Zobacz, jak wygląda, ile kosztuje i jaka historia się z nim wiążę.

 

Zegarek Jacqueline Kennedy wystawiony na aukcję

Model Tank marki Cartier został zaprojektowany przez Louisa Cartiera w 1917 roku. Do dzisiaj jest jednym z najbardziej pożądanych zegarków świata. Jego ceny wahają się od 2,5 do 251 tysięcy dolarów. Za ten należący do Jackie Kennedy zdaniem ekspertów będzie trzeba zapłacić kwotę wahającą się od 60  do 120 tysięcy dolarów. Dodają jednak, że niesamowita historia życia Jacqueline Kennedy sprawia, że jest on bezcenny. Była pierwsza dama USA nosiła go w latach 60. i 70. Dostała go w 1963 roku roku w prezencie od swojego szwagra, księcia Stanisława Radziwiłła.

 

Jackie Kennedy
Fot. Getty Images

Na zdjęciu: Jackie Kennedy z zegarkiem od Cartiera, 1969 rok.

 

Jacqueline Kennedy dostała ten zegarek w wyjątkowych okolicznościach

21 czerwca nowojorski dom aukcyjny Christie’s wystawi go na sprzedaż w ramach aukcji Rzadkie Zegarki i Amerykańskie Ikony razem z obrazem, który Jacqueline sprezentowała swojemu szwagrowi w 1963 roku w zamian za ten piękny czasomierz.

Zegarek wykonany jest z 18-karatowego złota, jego koperta ma klasyczny dla modelu Tank kształt prostokąta i wykończoną szafirem koronkę. Jego cenę podnosi też historyczny napis wygrawerowany z tyłu koperty, który brzmi (w tłumaczeniu): „Staś dla Jackie, 23 Luty '63, 02:05 do 21:35”. Data i godziny odnoszą się do początku i końca 80-kilometrowej wycieczki w okolicach Palm Beach, którą zorganizował prezydent John. F. Kennedy by zachęcić Amerykanów do aktywności fizycznej. Do udziału w nim pracowników Białego Domu, a także swojego młodszego brata Roberta Kennedy’ego i szwagra żony, Stanisława Radziwiłła, który tuż po marszu wręczył Jackie ten piękny zegarek, zaś ona odwdzięczyła mu się obrazem, który razem z nim zostanie wystawiony na sprzedaż podczas lipcowej aukcji.

 

Jackie Kennedy zegarek od Cartiera
Fot. materiały prasowe

Na zdjęciu: Zegarek Jackie Kennedy od Cartiera, który otrzymała od Stanisława Radziwiłła.

 

 

Jackie Kennedy zegarek od Cartiera
Fot. materiały prasowe

Na zdjęciu: Grawer na tyle koperty zegarka Jackie Kennedy od Cartiera.

 

Polecamy też: Jakie sekrety skrywała najpopularniejsza rodzina Ameryki? Wieloletnia asystentka Jacqueline Kennedy napisała książkę

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?