Alicja Walczak, Konferencja prasowa na planie filmu "Gulczas, a jak myślisz", 18.09.2001, Jadwisin pod Warszawa
Fot. MAREK ZAWADKA/REPORTER
Z życia gwiazd

Zdobyła popularność udziałem w Big Brotherze. Oto, czym dzisiaj zajmuje się Alicja Walczak!

Od modelingu do Big Brothera. Jej dzisiejsza pasja może zaskoczyć!

Marta Nawacka 15 stycznia 2023 13:07
Alicja Walczak, Konferencja prasowa na planie filmu "Gulczas, a jak myślisz", 18.09.2001, Jadwisin pod Warszawa
Fot. MAREK ZAWADKA/REPORTER

W wieku 22 lat podjęła odważną decyzję: wyjechała do Włoch, by podbijać świat modelingu. Ale po jakimś czasie postanowiła wrócić do Polski. I wówczas Alicja Walczak, bo o niej mowa, wzięła udział w pierwszej polskiej edycji programu Big Brother. Cieszyła się sympatią widzów i uczestników, dzięki czemu zakwalifikowała się do czołowej czwórki. Przez jakiś czas po zakończeniu show brylowała na salonach, jednak z czasem całkowicie zniknęła z show-biznesu... Dlaczego? Poszła w zupełnie innym kierunku. Tak potoczyły się losy 54-latki.

Alicja Walczak – kariera i udział w Big Brotherze

Przez 12 lat Alicja Walczak była modelką. Spędziła także trochę czasu we Włoszech, dokąd wyjechała w wieku 22 lat za pracą. Widzowie jednak najbardziej pamiętają ją jako jedną z uczestniczek pierwszej edycji polskiej wersji programu Big Brother, od którego emisji minęło już 21 lat. „Wchodząc do tego programu nie mieliśmy pojęcia jak ludzie nas odbiorą, jak mamy postępować, co jest miłe oku. Było to swoistym eksperymentem. Po prostu staraliśmy się być sobą. Było w nas dużo spontaniczności, mimo że czuliśmy się tam dość dziwnie, bo nigdy wcześniej nikt z nas nie znajdował się pod stałą obserwacją kamer. Zresztą nie wiedzieliśmy wtedy o obecności niektórych z nich, np. tej z noktowizorem, która obserwowała nas w nocy. [...] Mnie w programie nazywano „gladiatorem”, opowiadała w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim.

Po zakończeniu show Alicja Walczak przez jakiś czas była jeszcze obecna w mediach. Uczestniczyła w pokazach mody i premierach filmowych, wystąpiła także w dwóch filmach: „Gulczas, a jak myślisz?” oraz „Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja”. Zajęła się również własnym rozwojem i podróżami. Co jakiś czas kobieta pojawia się w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiada o swoim udziale w programie Big Brother. W 2019 roku wzięła udział w nagraniach jednego z odcinków, gdy po latach postanowiono reaktywować program. Na początku tego roku spotkała się w studio Dzień Dobry TVN z Manuelą Michalak, jedną z finalistek. „Niczego w życiu nie żałuję, a tym bardziej występu w programie. To było ciekawe doświadczenie, dzięki któremu mogłam lepiej poznać samą siebie. Poza tym nadal jestem rozpoznawalna i spotykam się z serdeczną reakcją ludzi”, wyznała kiedyś w Plejadzie, zapytana o udział w reality show.

Czytaj też: Mija 20 lat od pierwszej edycji Big Brothera. Co dziś robi i jak wygląda Piotr Gulczas Gulczyński?

Alicja Walczak, pokaz mody Teresy Rosati, 03.01.2002 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Alicja Walczak, pokaz mody Teresy Rosati, 03.01.2002 rok

Alicja Walczak, Piotr Gulczas Gulczyński i Klaudiusz Sevkovic, 09.02.2004
Fot. TRICOLORS/East News

Alicja Walczak, Piotr Gulczas Gulczyński i Klaudiusz Sevkovic, 09.02.2004

Problemy ze zdrowiem Alicji Walczak

W kwestii zdrowia kobieta nie raz musiała zmierzyć się z trudnymi chwilami. Alicja Walczak ma za sobą udział w poważnym wypadku samochodowym, po którym przez wiele lat poddawała się rehabilitacji. „Miałam ciężki wypadek samochodowy, zderzenie czołowe. Doznałam poważnego urazu kręgosłupa, w związku z czym cały czas muszę być rehabilitowana. Łączę to jednak ze sportem, dzięki czemu mogę normalnie funkcjonować", wyznała w Fakcie. Do tego doszła jeszcze walka z nowotworem... „Zostałam też cudownie uzdrowiona z choroby nowotworowej, na którą zmarł mój tata. Chodzi o raka drobnokomórkowego płuc. Ostatnie badania, które robiłam rok temu, potwierdziły, że w moim przypadku wszystkie guzki się cofnęły. Miałam osobisty kontakt z Jezusem, który powiedział, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych”, zwierzyła się w tej samej rozmowie.

Czytaj również: Jako Ken romansował z Frytką w Big Brotherze. Co dziś robi i jak wygląda Łukasz Wiewiórski? 

Alicja Walczak, na planie programu Dzień Dobry TVN, Warszawa, 18.06.2015
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Alicja Walczak, na planie programu Dzień Dobry TVN, Warszawa, 18.06.2015

Alicja Walczak z „Big Brothera”, jej atelier, 14.04.2021 rok
Fot. Karol Makurat/AKPA

Alicja Walczak z „Big Brothera”, jej atelier, 14.04.2021 rok

Alicja Walczak – czym się dzisiaj zajmuje? Instagram

Po opuszczeniu Domu Wielkiego Brata Alicja Walczak postawiła na rozwój. „Po wyjściu z programu postawiłam przede wszystkim na własny rozwój, naukę i podróże. Skończyłam trzy fakultety. Obroniłam pracę dyplomową m.in. na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych i założyłam firmę Aliart, w której łączę moje artystyczne pasje, czyli fotografię i malarstwo", mówiła w 2011 roku w wywiadzie dla Plejady. Na ASP poszła po ukończeniu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Tam zajmowała się malarstwem, fotografią i rysunkiem. „Dyplom uzyskałam na Wydziale Grafiki. Wrażliwość na otaczający świat, piękno i harmonia, które są mi tak bliskie od najmłodszych lat, sprawiły, że był to kierunek moich zainteresowań. Już w szkole podstawowej ukazywałam artystyczne talenty, wygrywając konkursy plastyczne, recytatorskie, ze śpiewu i sportu. Zdolności te odziedziczyłam po mamie, była wszechstronnie utalentowana. Obecnie robię wystawy mojego malarstwa, fotografii i uczestniczę w licznych plenerach malarskich”, mówiła Dziennikowi Bałtyckiemu.

Swoje zainteresowanie sztuką była uczestniczka programu Big Brother pielęgnuje na swoim profilu na Instagramie, który obserwuje ponad 4,7 tysiąca osób. Tam też można podziwiać jej prace. Trzeba przyznać, że jej obrazy robią wrażenie! Co ciekawe, Alicja Walczak dostała również propozycję udziału w programie Królowe życia, jednak nie zdecydowała się z niej skorzystać.  

Zobacz także: Żałuje udziału w Big Brotherze, dziś zajmuje się ceramiką. Jak zmieniła się Małgorzata Maier?

Alicja Walczak, 6. edycja reality show Big Brother, 17.03.2019, Warszawa
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Alicja Walczak, 6. edycja reality show Big Brother, 17.03.2019, Warszawa

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.