Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał grozić piłkarzowi...

Rzeczniczka polskiego zawodnika komentuje sytuację!

Redakcja VIVA! 27 października 2020 10:57
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Były menadżer Roberta Lewandowskiego, Cezary K., został zatrzymany przez policję. Były agent piłkarza podejrzewany jest o szantażowanie polskiego zawodnika i kierowanie groźb. Rzeczniczka Roberta Lewandowskiego, Monika Bondarowicz zabrała głos w sprawie.

Były menadżer Lewandowskiego zatrzymany przez policję

„Na ten moment wstrzymujemy się z komentowaniem tej sprawy”, mówi dla sport.pl Monika Bondarowicz, rzeczniczka Roberta Lewandowskiego. Cezary K. przez lata był agentem polskiego piłkarza. To on stał za jego przejściem do Borussi Dortmunt, a później do Bayernu Monachium. Panowie zakończyli współpracę na przełomie 2017 i 2018 roku, a od tego czasu za interesy zawodnika odpowiada Pini Zahavi. Od około roku relacje byłych współpracowników nie są najlepsze. Cezary K. domaga się Roberta Lewandowskiego odszkodowania za nielegalne wydawanie firmowych pieniędzy. Były menadżer piłkarza przekazał w minionych tygodniach niemieckim mediom informacje sugerujące, że Lewandowski unika płacenia podatków. Piłkarz Bayernu Monachium i jego otoczenie otwarcie powtarzają, że zawodnik był szantażowany. Chwilę później media podały, że adwokat Lewandowskiego wytoczył też proces przeciwko byłemu menadżerowi.

Dziś jak podaje Polska Agencja Prasowa, Cezary K. właśnie został zatrzymany. „Śledztwo dotyczy gróźb karalnych wobec "wybitnego piłkarza, byłego klienta i współpracownika podejrzanego", a Lewandowski ma w nim status pokrzywdzonego.”, czytamy.

Jak informuje Marcin Saduś w rozmowie ze sportowefakty.wp.pl: Zatrzymanie ma związek z prowadzonym od kilku tygodni śledztwem w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Przedmiotem tego śledztwa jest czyn polegający na kierowaniu gróźb karalnych wobec wybitnego polskiego reprezentanta, Roberta Lewandowskiego, celem zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 mln euro na rzecz Cezarego K", mówi. Według rzecznika prasowego, Cezary K. zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego: „Po wykonaniu tej czynności, prokurator podejmie decyzję w sprawie zastosowania środków zapobiegawczych” 

Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA
Fot. Instagram

Eliminacje do Euro 2020: Robert Lewandowski
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.