Aleksander Kwaśniewski
Fot. Adam Chelstowski / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Żałoba w rodzinie Aleksandra Kwaśniewskiego. To zmieni bożonarodzeniowe plany prezydenta

Polityk nie spędzi świąt w Polsce

Rafał Kowalski 17 grudnia 2020 11:56
Aleksander Kwaśniewski
Fot. Adam Chelstowski / Forum

Czas Bożego Narodzenia to dla większości z nas jedna z najbardziej wyczekiwanych pór roku. Pięknie udekorowany stół, wyjątkowe potrawy, zapach choinki… Zdaje się, że jednak przede wszystkim wyczekujemy spotkania z rodziną, która w wigilię znajduje czas, by zjawić się w jednym umówionym miejscu… Niestety w tym roku nie wszyscy będą mogli cieszyć się kompletem bliskich przy świątecznym biesiadowaniu.

Aleksander Kwaśniewski o Bożym Narodzeniu 2020

Kilka dni temu w programie Wirtualnej Polski były prezydent Aleksander Kwaśniewski wyznał, że nadchodzące święta nie będą dla niego tak radosne jak wiele poprzednich. Wszystko przez przykry fakt z życia jego bliskiej osoby… „Pierwszy raz święta spędzimy w bardzo małym gronie w górach w Szwajcarii. Tam jest moja siostra, w tym roku zmarł jej mąż”, wyznał w Newsroomie polityk.

Przy wigilijnym stole zabraknie też tych, którzy pozostaną w Polsce. „Święta spędzimy w gronie: żona, moja siostra, ja, czyli we troje, jako reprezentanci tego samego pokolenia. Nie będzie mojej córki, zięcia, młodszych ludzi”, dodał w WP Aleksander Kwaśniewski.

Podobny scenariusz na koniec grudnia ze względów bezpieczeństwa przyjmie duża część Polaków. Ze względu na wprowadzona przez rząd obostrzenia, na Boże Narodzenie do jednego domu można zaprosić jedynie pięć, które nie mieszkają na stałe w wybranym miejscu.

Przekazane przez premiera zasady mogą się jeszcze zmienić – wszystko zależy od liczby kolejnych dziennych zakażeń koronawirusem. Najnowsze informacje dotyczące świąt, politycy przekażą prawdopodobnie podczas specjalnie zorganizowanej konferencji jeszcze dziś. 

Aleksander Kwaśniewski z żoną
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.