Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

"You Can Dance - Nowa Generacja" w liczbach. Odkryj ciekawostki dotyczące tanecznego show TVP2

Program na antenie już od 10 września!

Artykuł sponsorowany 7 września 2021 15:12
Fot. mat. prasowe

W najnowszym telewizyjnym show zaprezentują się dzieci od 8 do 13 roku życia, dla których taniec jest pasją i natchnieniem. Telewizyjna Dwójka przygotowała wydarzenie z ogromnym rozmachem i o rzadko spotykanym zasięgu, o którym świadczą poniższe liczby: 

  • Przy tworzeniu programu pracuje ekipa licząca około 100 osób. To sporo osób, ale też i zadania stojące przed twórcami są niezwykle wymagające. Żeby znaleźć najzdolniejsze dzieci w kraju, jurorzy i członkowie zespołu przejechali ponad 2,5 tysiąca kilometrów.
  • Po to, by ułatwić młodym tancerzom i ich opiekunom dotarcie na precastingi i castingi, urządzono je aż w sześciu miastach w różnych częściach Polski, czyli w Gdańsku, Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Lublinie i w Warszawie.
  • Młodzi artyści dotarli tam z 350 różnych, nawet najdalszych i najmniejszych miejscowości naszego kraju. To świadczy o niezwykle imponującym zasięgu całego przedsięwzięcia. 
  • Swoje umiejętności na sześciu scenach podczas precastingów zaprezentowało ponad 1000 dzieci! Selekcjonerzy nie mieli więc łatwego zadania.

Fot. mat. prasowe

  • Ostatecznie przed jurorami programu – Agustinem Egurrolą, Klaudią Antos i Michałem Mishą Kostrzewskim, już podczas castingów, zatańczyło aż 650 dzieci. To daje ponad setkę tancerzy w każdym mieście. Popis każdego chłopca i każdej dziewczynki trzeba było naprawdę uważnie obejrzeć i sprawiedliwie ocenić.
  • Bywało nerwowo ale i niezwykle radośnie. Młodzi tancerze, ich opiekunowie i jurorzy doświadczali naprawdę silnych emocji. Prezentacje trwały wiele godzin, w ich czasie wypito aż 3000 litrów wody.
  • Podczas  wszystkich emocjonujących dni, z tysiąca zgłoszonych wyłoniono 55 najbardziej utalentowanych młodych tancerzy. Przejdą oni do kolejnego etapu programu, czyli do Akademii „You Can Dance - Nowa Generacja”. Pod okiem fachowców dzieci będą szlifować swój niezwykły talent, żeby później znów zaprezentować go przed jurorami.
  • Nasi młodzi tancerze zakwalifikowani do Akademii będą się uczyć w jednym z najpiękniejszych i trzecim co do wielkości zamku w Polsce, czyli w podwałbrzyskim Książu. Pałac jest fantastyczny, ma ogromny, wspaniały wspaniały park i ogrody, a we wnętrzach aż 400 pomieszczeń. Gdybyśmy chcieli rozdzielić wszystkich uczestników Akademii, to każdy z nich mógłby zająć wyłącznie dla siebie aż siedem pałacowych komnat.

Z całą pewnością uczestnicy programu w zamku Książ będą się czuć wspaniale i będą tam mieli doskonałe warunki do szlifowania swoich umiejętności. Będą musieli pracować z zaangażowaniem, doskonalić technikę, bo z Akademii do odcinków studyjnych „You Can Dance - Nowa Generacja” przejdzie już tylko 16 młodych tancerzy. Na tym etapie głosowanie na swoich ulubieńców rozpoczą telewidzowie, którzy wyłonią najlepszą czwórkę, lecz ostatecznie laureat może być tylko jeden. Najlepszy tancerz lub tancerka dostanie w nagrodę 100 000 złotych!

Fot. mat. prasowe

Liczby dotyczące zmagań w „You Can Dance - Nowa Generacja” są imponujące, ale nie oddadzą tego, jakiej klasy widowisko przygotowała dla nas telewizyjna Dwójka. Spotkajmy się więc już w najbliższy piątek o 20.00, żeby żeby razem z młodymi uczestnikami poczuć zachwyt i wzruszenie. Zapowiada się naprawdę gorąca jesień!

Artykuł powstał z udziałem TVP

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?