Czy Polska wygra konkurs? Znamy typowania...

Rafał Kowalski 22 listopada 2019 13:01

Już tylko 2 dni dzielą nas od kolejnej edycji Eurowizji Junior 2019. W konkursie, który po raz pierwszy zorganizuje Polska, reprezentuje nas Viki Gabor. Utalentowana 12-latka wykona w Gliwicach utwór Superhero. Piosenkarka jest już po dwóch próbach. Jak wypadła?

Występ Viki Gabor na Eurowizji dla dzieci – 1. próba

Wiktoria Gabor, która przyjęła sceniczny pseudonim Viki, zaprezentowała się podczas pierwszej próby 20.11 zjawiskowo. Występ utrzymany jest w kolorze niebieskim – właśnie tej barwy są bowiem wizualizacje, które pojawiają się za wokalistką. Widoczny jest motyw wody i lodowca . Podobne skojarzenia budzi strój artystki, która ubrana została w garnitur pokryty setkami mieniących się jak lód kawałków. Polce towarzyszy na scenie piątka tancerzy – każdy z nich ma innego koloru garnitur o podobnym, modnym, przydużym kroju. Za stylizacje polskiej ekipy na scenie odpowiada Bartek Indyka, który na co dzień współpracuje między innymi z Margaret.

Wspomniany motyw lodowca nawiązuje do utworu Superhero, w którym Viki chce przekonać odbiorców, że powinniśmy ratować naszą planetę. Polska reprezentacja poszła jednak o krok dalej i dzięki jednemu z tancerzy, który tłumaczy tekst piosenki na język migowy, przesłanie trafi także do osób niesłyszących.

Wielu internautów napisało pod wideo z próby, że Viki ma bardzo dobry wokal a piosenka jest bardzo chwytliwa. Niestety pojawiły się także głosy, że stroje nie pasują do przesłania utworu. Podkreśla się, że naturalne materiały i elementy stylizacji użyte w klipie bardziej przemawiały do części publiczności... To samo jeśli chodzi o wizualizacje, które w udostępnionym fragmencie są jedynie w kolorze smutnego niebieskiego, podczas gdy w klipie do utworu użyto mnóstwa barw.

Druga próba Polski na Eurowizji Junior 2019 - wideo z występu

Dwudziestego drugiego listopada odbyła się druga próba polskiego występu. Viki Gabor znów zaprezentowała się doskonale jeśli chodzi o głos i ruch sceniczny. Obserwatorzy obecni w gliwickiej arenie dostrzegli jednak, że podczas całej piosenki Superhero wizualizacje są w odcieniu niebieskiego - nie będzie więc ferii barw, do której przyzwyczaił nas teledysk. Młoda wokalistka, zdaniem niektórych fanów konkursu, mogłaby się też więcej uśmiechać. Koniec końców cały występ i tak wygląda na mocno dopracowany i spójny. Próba została nagrodzona przez obecnych na hali brawami. Mamy wideo!

Czy Polska wygra Eurowizję Junior 2019?

Według wielbicieli konkursu z całej Europy, Viki Gabor ma szansę zwyciężyć w Eurowizji dla dzieci 2019, podobnie jak rok temu zrobiła to Roksana Węgiel. Za największą konkurencję Polki uważa się jednak Francję, Hiszpanię i Macedonię Północną. Kto głosami jurorów i internautów zajmie najwyższe miejsce na podium, dowiemy się już w niedzielę około godziny 18:30.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Eurowizji Junior 2019. Kto wystąpi?  

1/4
Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019, pierwsza próba
Copyright @Photo by: Thomas Hanses
1/4

 Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019, pierwsza próba

2/4
Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019, pierwsza próba
Copyright @Photo by: Thomas Hanses
2/4

Występ Polski na Eurowizji 2019

3/4
Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019 próba
Copyright @Photo by: Thomas Hanses
3/4

Występ Polski na Eurowizji 2019 - wideo z próby Viki

4/4
Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019 próba
Copyright @Photo by: Thomas Hanses
4/4

Czy Polska wygra Eurowizję dla dzieci 2019? Jesteśmy faworytami

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.