Sławomir Zapała, Kajra
Fot. Polsat/Krystian Szczęsny
PODSUMOWANIE 2018 ROKU

Rekord oglądalności w TVP, stacji Polsat czy TVN? Te wyniki mówią same za siebie! 

Z którą stacją telewizyjną Polacy spędzali Sylwestra?

Gabriela Czernecka 1 stycznia 2019 14:46
Sławomir Zapała, Kajra
Fot. Polsat/Krystian Szczęsny

Sylwester 2018/2019 już za nami! Największe stacje telewizyjne zorganizowały w tym roku imprezy - Sylwester z Dwójką odbył się w Zakopanem, Sylwester ze stacją TVN w Warszawie, a Sylwester z Polsatem w Chorzowie. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował wyniki oglądalności tegorocznych imprez sylwestrowych transmitowanych przez nasze stacje telewizyjne. Z którą stacją telewizyjną Polacy spędzali Sylwestra?

Sylwester 2018/2019 z Dwójką w Zakopanem bezkonkurencyjny?

W tym roku Telewizja Polska przywitała Nowy Rok, podobnie jak przez ostatnie trzy lata, w Zakopanem. Gwiazdą imprezy, która odbywała się pod hasłem Sylwester Marzeń z Dwójką, był Alvaro Soler. Jednak nie tylko on przyciągnął do Zakopanego tłumy, a przede wszystkim przedstawiciele świata włoskiej muzyki - duet Al Bano i Romina Power oraz zespół Ricchi e Poveri. Nie zabrakło jednak naszych największych gwiazd disco polo. Pojawił się więc Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Marcin Miller z zespołem Boys, Radosław Liszewski z zespołem Weekend, a także Sławomir. 

Na scenie zaśpiewali także: Sylwia Grzeszczak, Michał Szczygieł, Natalia Schroeder, Margaret, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra czy Paweł Stasiak. Wygląda na to, że taki skład artystów okazał się być przepisem na sukces. 

Sylwester 2018/2019 - wyniki oglądalności

Z danych policji wynika, że około północy bawiło się blisko 40 tys. osób, a na terenie wokół imprezy zorganizowanej zebrało się dodatkowo 30 tys. osób. Ponadto sylwestrowicze witali Nowy Rok na licznych imprezach zorganizowanych na terenie Zakopanego. Co ciekawe, wielu turystów witało także 2019 rok na tatrzańskich szlakach.

Badania, jakie za pośrednictwem social mediów, zaprezentował prezes TVP, Jacek Kurski pokazują, że większość Polaków spędzało ten czas wraz z Telewizją Polską. Jak podawał prosto ze sceny Tomasz Kammel, w pierwszej godzinie sylwestrowej imprezy z Dwójką świętowało prawie 7 milionów osób. „Dziękuję widzom Telewizji Polskiej za wspaniałe zwycięstwo jakie dali #SylwesterMarzeń TVP2. Zeszłoroczny rekord wydawał się nie do pobicia”, napisał na Twitterze Jacek Kurski.

Patrząc na ten wykres nikt nie ma wątpliwości, że  Sylwester z Dwójką okazał się być bezkonkurencyjny w tym roku!  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?