Eric Alira, BAR, Polsat, 03.09.2002 rok
Fot. TRICOLORS/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Wygrał drugą edycję Baru i zniknął... Co dziś robi i jak wygląda Eric Alira?

Jego życie zmieniło się diametralnie

Damian Brillowski 20 września 2022 13:15
Eric Alira, BAR, Polsat, 03.09.2002 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Reality-show „Bar”, podobnie jak „Big Brother”, od samego początku budził spore emocje. Romanse, kłótnie czy spiski były w tym programie na porządku dziennym. Mimo, że od emisji show minęło już kilkanaście lat, fani nadal z sentymentem wspominają ten format. Wiele osób zastanawia się, co stało się z uczestnikami, którzy wygrali poszczególne edycje. Jednym z nich był Eric Alira, od którego zwycięstwa minęły ponad dwie dekady!  Sprawdźcie, jak zmieniło się jego życie.

Eric Alira wygrał drugą edycję Baru

Eric Alira przyszedł na świat w Burkina Faso. W 1995 roku przeprowadził się do Polski i zamieszkał w małej miejscowości Chocianów w województwie dolnośląskim. Dlaczego zdecydował się na życie akurat w Polsce? „Podobnie jak w Afryce ludzie są bardzo otwarci i przede wszystkim niezwykle gościnni. Gdyby było inaczej, pewnie zamieszkałbym z rodziną w Afryce albo w Austrii", podkreślił. Na co dzień pracował jako nauczyciel tańca w domu kultury w Lubinie. To właśnie w kraju nad Wisłą poznał miłość swojego życia Kalinę. Para doczekała się dwóch córek: Katiu (co oznacza "kobieta drzewo") i Akogodada (co znaczy "jest nas więcej")

Eric Alira w 2002 roku wziął udział w drugiej edycji reality-show „Bar”, który był emitowany na antenie Telewizji Polsat. Od tamtej pory minęły już ponad dwie dekady! Swoim poczuciem humoru, pozytywnym nastawieniem oraz dobrym sercem mężczyzna zjednał sobie dużą sympatię widzów. W efekcie wygrał ówczesną edycję. Był to przełom w polskiej telewizji, gdyż Eric Alira został pierwszym czarnoskórym zwycięzcą programu rozrywkowego w Polsce. Jako nagrodę otrzymał klucze do nowego mieszkania na Saskiej Kępie w Warszawie. Po wygraniu programu wiele mediów donosiło, że teraz Erica czeka błyskawiczna kariera w telewizji, miał dostać swój własny program. Nic takiego się jednak nie wydarzyło. Co ciekawe, mieszkanie, które wygrał nigdy nie zostało przez Erica zamieszkałe. 

Czytaj także: Paweł Staliński ponad dekadę temu osiągnął sukces w „Tańcu z Gwiazdami”. Co dziś robi przystojny model?

Eric Alira, 16.09.2002 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Eric Alira, Bar, Polsat, 16.09.2002 rok

Eric Alira, Dobrosława Zych-Henner, Bar, Polsat, 01.09.2002 rok
Fot. PIOTR FOTEK/EastNews
Eric Alira, Dobrosława Zych-Henner, Bar, Polsat, 01.09.2002 rok

Eric Alira, Bar, Polsat, rodzina
Fot. GRZEGORZ PRESS/East News
Eric Alira z rodziną, 20.12.2004 rok

Eric Alira od celebryty do polityka

Dzięki sławie, jaką Eric Alira zdobył poprzez udział w programie "Bar" o wiele łatwiej było mu dostać pracę  w Urzędzie Miejskim w Chocianowie oraz uzyskać polskie obywatelstwo. O tę ostatnią kwestię dość długo musiał zabiegać. Pomogły mu w tym media, które nagłośniły sprawę. Po przyznaniu mu polskiego obywatelstwa stwierdził: "Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem". W 2006 roku zwycięzca „Baru” rozpoczął karierę samorządowca. Dzięki temu, że część radnych dostała się do parlamentu, wolny wakat w sejmiku dolnośląskim przypadł Ericowi. W 2008 roku Eric Alira dostał pracę w KGHM Zagłębie Lubin SSA. Intratna stanowisko wzbudziło sporo spekulacji. Niektórzy uznali, że Alira zawdzięczał pracę tylko i wyłącznie temu iż jako radny poparł marszałka Marka Łapińskiego w ówczesnych wyborach. 

W pewnym momencie Eric Alira postanowił wyprowadzić się z Polski i zamieszkać na stałe w Brukseli. W stolicy Belgii na dobre związał się ze światem biznesu i polityki. Najpierw przez rok pracował jako doradca europosła Piotra Borysa, potem przez kolejne cztery lata pracował jako doradca ds. polityki w Parlamencie Europejskim. 

Od 2015 roku Eric Alira pracuje jako niezależny konsultant do spraw europejskich. Pełni funkcję wielojęzycznego konsultanta ds. biznesu i spraw europejskich, konsultanta politologa, a także prelegenta na temat polityki rozwojowej Unii Europejskiej w zakresie migracji i integracji oraz demokratyzacji. „Jestem urodzonym Networkerem, który rozwija się w środowisku międzynarodowym. Jestem szczególnie dobry w budowaniu mostów między kulturami, ludźmi i firmami. Były polski polityk i obecny pracownik Parlamentu Europejskiego, znam instytucje europejskie i ich procesy decyzyjne”, pisze o sobie Eric Alira na profilu linkedin.

Eric Alira posiada też konto na Facebooku. Ostatnie zdjęcie, jakie wstawił, pochodzi z 2013 roku. Widzimy na nim zwycięzcę „Baru” tulącego się do swoich córek.  

Sprawdź również: Tak wygląda dziś życie Urszuli Sipińskiej. Jej obecna profesja nie ma nic wspólnego z muzyką...

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.