Katarzyna Figura, Viva! 06/2015
Fot. Bartek Wieczorek
Z ŻYCIA GWIAZD

Warszawska willa Katarzyny Figury wyburzona. „Z bólem serca wracam na Saską Kępę...”

Aktorka kilka lat temu wyprowadziła się do Trójmiasta

Ksenia Krasko 3 marca 2021 13:35
Katarzyna Figura, Viva! 06/2015
Fot. Bartek Wieczorek

Katarzyna Figura kilka lat temu przeprowadziła się do Trójmiasta. Jak sama przyznaje, z Warszawą kojarzą jej się nieprzyjemne wspomnienia, dlatego bez żalu opuściła rodzinne miasto. Gdy wraca do stolicy, stara się unikać dawnych miejsc, ale czasami odwiedza Saską Kępę, gdzie mieszkała przed laty. Jak się okazuje, willa gwiazdy filmowej została zburzona...

Katarzyna Figura sprzedała nieruchomości w Warszawie

W Warszawie pozostawiła wiele bolesnych wspomnień. W 2012 roku Katarzyna Figura wyznała na łamach magazynu VIVA!, że przez wiele lat była ofiarą przemocy domowej. Kiedy aktorka zażądała rozwodu, jej ówczesny mąż pozwał ją o naruszenie dóbr osobistych. Sprawa wciąż się toczy, dlatego gwiazda musi czasami wracać do stolicy. Na stałe mieszka w Gdyni, gdzie odnalazła bezpieczną i spokojną przystań.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na życie wielu osób, także słynnej aktorki. Brak stabilności finansowej sprawił, że zdecydowała się pozbyć nieruchomości w stolicy. „Martwiłam się, czy poradzę sobie finansowo. Wtedy sprzedałam dom na Saskiej Kępie. Niedawno sprzedałyśmy też warszawskie mieszkanie mamy. Z pełną świadomością odcięłam wszystkie korzenie”, przyznała niedawno w wywiadzie dla magazynu Pani.

Katarzyna Figura, Gdańsk, spektakl Teatru Wybrzeże, 17.02.2021 rok

Katarzyna Figura, Gdańska, Teatr Wybrzeże, 17.02.2021 rok
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Katarzyna Figura, Gdańska, Teatr Wybrzeże, 17.02.2021 rok
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zburzono willę Katarzyny Figury. Aktorka nie wróci do Warszawy:

Katarzyna Figura, VIVA! wrzesień 2012, NEWS_D
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Zburzono warszawską willę Katarzyny Figury

Jak się okazuje, willa, w której mieszkała Katarzyna Figura na Saskiej Kępie, została wyburzona. Jak donosi między innymi Super Express, w tym miejscu wybudują luksusowy apartamentowiec. „W miejscu, gdzie kiedyś stał jej dom, rosły drzewa i kwiaty, teraz nie ma nawet trawy. Willa została zburzona, drzewa wyrwane, a na koniec po terenie, gdzie kiedyś tętniło życie, przejechał walec i wszystko wyrównał. Wkrótce ma tam wyrosnąć apartamentowiec z luksusowymi mieszkaniami”, informuje tabloid.

Aktorka przyznała kiedyś, że zdarzało jej się odwiedzać to miejsce. „Z wielkim bólem serca wracam na Saską Kępę, gdzie mieszkałam przez wiele lat. Nie lubię jeździć też na starą Ochotę, skąd pochodzę. Nie spaceruję po Warszawie. Nie ma już we mnie ciekawości poznawania tego miasta, ja je doskonale znam”.

Po przeprowadzce Katarzyna Figura najpierw zamieszkała w Sopocie, a później przeniosła się do Gdyni. W wywiadach zawsze podkreśla, że podjęła bardzo słuszną decyzję, a bliskość morza pozytywnie wpływa na jej samopoczucie. „Czas płynie tutaj harmonijnie”, mówiła o Trójmieście w programie Dzień Dobry TVN.

Życzymy wszystkiego dobrego! 

Źródło: WP, Plotek

Katarzyna Figura w sesji dla magazynu VIVA!, 2015 rok

Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…