Wojciech Mann
Fot. Tomasz Urbanek/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wiemy, kiedy ruszy radio Nowy Świat. Do grona prowadzących dołączył kolejny dziennikarz

A jedną z pierwszych audycji poprowadzi Wojciech Mann

Rafał Kowalski 3 czerwca 2020 08:31
Wojciech Mann
Fot. Tomasz Urbanek/East News

W połowie kwietnia została podjęta decyzja o założeniu radia o nazwie Nowy Świat. Inicjatywa powstania rozgłośni pojawiła się po tym, jak Wojciech Mann odszedł z Radiowej Trójki. Dziennikarz przestał identyfikować się z linią redakcji a także nie zgadzał się z decyzjami jej władz, jak choćby tą o zwolnieniu innej dziennikarki – Anny Gacek.  Wiadomo już, kiedy usłyszymy pierwsze audycję prywatnego radia Nowy Świat.

Start radia Nowy Świat – data, godzina, prowadzący

Wojciech Mann i trójka innych udziałowców wiedzą, jak kosztowne jest założenie własnego radia. Dlatego kilka tygodni temu w internecie rozpoczęła się zbiórka na to przedsięwzięcie. Do tej pory wielbiciele dawnego stylu radiowej Trójki, który ma kontynuować Nowy Świat – wpłacili na jego powstanie 1,2 miliona złotych.

Jeśli datki będą wpływać regularnie i nic innego nie stanie na przeszkodzie, to jeszcze w czerwcu dziennikarze ruszą z pierwszymi audycjami. Dokładka data startu to 26 czerwca. Tego dnia w jednej z pierwszych piątkowych audycji Wojciecha Manna o 7:45 pojawi się wyjątkowy gość, który zasili szeregi dziennikarskie Nowego Świata. „Szanowni Trójkofani i Nowoświatowcy! Z największą przyjemnością ogłaszamy, że godzinną audycję o książkach w Nowym Świecie, w każdą niedzielę, poprowadzi Michał Nogaś - wszystkim dobrze znany redaktor radiowy, dziś dziennikarz "Wyborczej" i "Książek. Magazynu do Czytania". Audycja powstanie we współpracy z tym właśnie pismem o książkach”, informują pracownicy radia na swoim Facebooku.

Przypomnijmy, że wśród prowadzących audycje będą też: Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof, Wojciech Malajkat, Krystyna Kofta czy Zbigniew Zamachowski, który będzie opowiadał o filmach.

Będziecie słuchać tej prywatnej rozgłośni? 

Szanowni Trójkofani i Nowoświatowcy! Z największą przyjemnością ogłaszamy, że godzinną audycję o książkach w Nowym...

Opublikowany przez Radio Nowy Świat Wtorek, 2 czerwca 2020

Wojciech Mann,
Fot. Piotr Małecki

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.