Grób księżnej DIany
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Grób księżnej Diany nie jest dostępny dla zwiedzających. Wiadomo, dlaczego

Nagrobek księżnej znajduje się na terenie rodzinnej posiadłości Spencerów

Gabriela Czernecka 2 lipca 2021 13:03
Grób księżnej DIany
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)

Tragiczna i nagła śmierć księżnej Diany do dziś wzbudza kontrowersje i rodzi wiele pytań. Królowa ludzkich serc zginęła w sierpniu 1997 roku w wypadku samochodowym w tunelu Pont de l’Alma w Paryżu. Miała jedynie 36 lat. Dianę po publicznej ceremonii z udziałem gwiazd i oficjeli pochowano na wyspie Althorp, która położona jest na terenie rodzinnej posiadłości Spencerów. Mimo to grobu księżnej Diany nie można odwiedzić. Dlaczego? 

Grób księżnej Diany - gdzie się znajduje?

Grób księżnej Diany znajduje się na terenie rodzinnej posiadłości Spencerów, Althorp. Grobowiec księżnej Diany otacza 36 drzew, które mają symbolizować każdy rok jej życia. Miejsce porośnięte jest ulubionymi kwiatami Diany: tulipanami, angielskimi białymi różami i niezapominajkami. Co roku na wyspę Althorp na jeziorze Round Oval przyjeżdżają tłumy fanów, by oddać hołd „królowej ludzkich serc”. Cała wyspa ma wymiar symboliczny.

Zobacz: Grób księżnej Diany jest kompletniezaniedbany?! Te zdjęcia mówią same za siebie

Księżna Diana Althorp
Fot. Anwar Hussein/WireImage/Getty Image

To miejsce, gdzie Diana bawiła się w dzieciństwie. Miejsce, do którego uwielbiała przyjeżdżać, by odpocząć od medialnego zgiełku. Co ciekawe, na początku pojawiła się propozycja, by pochować Lady Di w rodowej Kaplicy Spencerów, niedaleko Great Brington. Ostatecznie jednak wybrano Althorp, które miało zapewnić całej rodzinie prywatność podczas odwiedzania pamiątkowego miejsca. „Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz.

Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany, porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Jednak ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są sukcesywnie usuwane”, mówił jakiś czas temu rzecznik posiadłości. Niedawno zwrócono jednak uwagę na to, że grób nie jest dostępny dla odwiedzających. Dlaczego? 

Grób Diany niedostępny dla odwiedzających. Dlaczego? 

Po śmierci księżnej Diany jej rodzina przede wszystkim chciała zadbać o jej synów, księcia Harry'ego i księcia Williama. Hrabia Charles Spencer, który zamieszkuje rodzinną posiadłość Spencerów, chciał, by synowie DIany mogli w każdej chwili odwiedzić grób matki, nie martwiąc się o medialny rozgłos czy brak prywatności. Jak podaje serwis thelist.com, obawiano się także, że chcących oddać hołd księżnej Dianie będzie tak wiele, że grób szybko zostanie zniszczony lub zaśmiecony. Dlatego też hrabia Spencer zdecydował, by uczyniono to miejsce prywatnym.

Zobacz: Królowa ludzkich serc, celebrytka, sprytna manipulatorka. Jaka tak naprawdę była Diana?

Do grobu Diany mają więc dostęp jedynie najbliżsi. Cały ogród, na terenie którego znajduje się nagrobek jest silnie strzeżony. Mimo tego co roku na wyspę Althorp na jeziorze Round Oval gromadzą się tłumy, by oddać hołd królowej ludzkich serc. Choć fani nie mają możliwości podejścia do grobu Diany, to mogą wszelkie pamiątki czy kwiaty pozostawiać przy pomniku wybudowanym zaraz obok. W ten sposób rodzina księżnej zadbała o odrobinę prywatności synom zmarłej, ale i spokój samej Dianie, którego nie zaznała za życia...  

Grób księżnej Diany Althorp
Fot. Barry King/WireImage/Getty Images

Księżna Diana grób
Fot. Barry King/WireImage/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.