Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents
O tym jest głośno

W ostrych słowach skomentowała Kwiat Jabłoni. Elżbieta Zapendowska nie gryzła się w język

Co miała do powiedzenia o młodych muzykach?

Marta Nawacka 24 sierpnia 2023 09:59
Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents

Podczas Top of the Top Festival 2023 Kwiat Jabłoni został nagrodzony Bursztynowym Słowikiem. Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, czyli pociechy Kuby Sienkiewicza, cieszą się coraz większą popularnością i sympatią widzów. Elżbieta Zapendowska ma jednak nieco inne zdanie na ich temat i postanowiła zabrać w głos w tej sprawie.

Kwiat Jabłoni z Bursztynowym Słowikiem

Zespół Kwiat Jabłoni tworzą Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, dzieci lidera Elektrycznych Gitar, Kuby Sienkiewicza. Młodzi muzycy cieszą się coraz większą popularnością na polskiej scenie muzycznej oraz sympatią widzów, o czym może świadczyć fakt, że zostali nagrodzeni Bursztynowym Słowikiem, kiedy wystąpili na Top of the Top Sopot Festival 2023 z piosenką „Od nowa”. „Ta nagroda jest dla nas wyjątkowo ważna, czujemy, że jest dla nas legendarna. Nigdy nam nie przyszło do głowy, że tutaj będziemy”, mówiło na scenie rodzeństwo.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy są tak entuzjastycznie nastawieni do młodych artystów... W sprawie głos postanowiła zabrać Elżbieta Zapendowska, która nie nie szczędziła gorzkich słów pod adresem zespołu, a także innych uczestników. Wygrana Kasi i Jacka nie była również dla niej zaskoczeniem.

Czytaj też: Top of the Top Sopot Festival 2023. Michał Szpak pocałował Beatę Kozidrak. Artystka odniosła się do sprawy

Kwiat Jabłoni, Kasia Sienkiewicz, Jacek Sienkiewicz, Top of the Top Sopot Festival 2023
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Kwiat Jabłoni, Kasia Sienkiewicz, Jacek Sienkiewicz, Top of the Top Sopot Festival 2023

Kwiat Jabłoni, Kasia Sienkiewicz, Jacek Sienkiewicz, Top of the Top Sopot Festival 2023
Fot. Podlewski/AKPA

Kwiat Jabłoni, Kasia Sienkiewicz, Jacek Sienkiewicz, Top of the Top Sopot Festival 2023

Elżbieta Zapendowska o wygranej Kwiatu Jabłoni

W rozmowie z Plejadą Elżbieta Zapendowska wyznała, że wygrana Kwiatu Jabłoni specjalnie jej nie zaskoczyła i była do przewidzenia. „Wysokiego poziomu podczas konkursu Bursztynowego Słowika nie było, ale spodziewałam się, że Kwiat Jabłoni wygra, bo jest dość mocno lansowany w mediach internetowych i nie tylko. Wokalnie nie ma co ich oceniać, bo tutaj bardziej chodzi o repertuar, który ma lekki poetycki sznyt. I na tym polega fenomen Kwiatu Jabłoni”, oceniła ekspertka.

Elżbieta Zapendowska uważa jednak, że Kwiat Jabłoni doskonale trafia ze swoimi tekstami do odbiorców. Wyznała również, czyj występ jej się podobał. „Są takim odbiciem obecnych czasów. Poza tym nie było żadnego skandalu ani artysty, który byłby byle jaki. Propozycje okazały się dosyć ciekawe. Mnie osobiście najbardziej podobała się Bovska i jej piosenka "Ziemia mi się pali"”, mówiła w tej samej rozmowie. Drugą osobą, która przykuła uwagę Elżbiety Zapendowskiej była Daria i jej piosenka „Gambino”. Ekspertka uważa, że wokalistka ma jeszcze sporo do zaoferowania polskiej publiczności. „To bardzo ciekawa postać, ma ciekawe utwory i wydaje mi się, że jest nadzieją dla polskiego rynku”, dodała w rozmowie z Plejadą 

Zobacz także: Top of the Top Sopot Festival 2023: Agnieszka Chylińska zaliczyła wpadkę na scenie

Elżbieta Zapendowska, finał
Fot. Kurnikowski/AKPA

Elżbieta Zapendowska, finał "Idola", 2017 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.