Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019, pierwsza próba
Fot. Photo by: Thomas Hanses
Z ŻYCIA GWIAZD

12-letnia Viki Gabor od finału Eurowizji nie była jeszcze w szkole: „Nie mam za bardzo na to czasu”

Co dalej z jej edukacją?

Gabriela Czernecka 2 grudnia 2019 13:43
Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019, pierwsza próba
Fot. Photo by: Thomas Hanses

Viki Gabor nie chodzi do szkoły? Od finału Eurowizji Junior minął tydzień. 12-latka zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla dzieci i od tamtej pory nieustannie udziela wywiadów, daje koncerty i pojawia się na swoich pierwszych imprezach branżowych. Już teraz wiadomo, że wraz z końcem grudnia spełni swoje kolejne marzenie i zaśpiewa podczas sylwestrowej zabawy. Wielu zastanawia się, jak 12-letniej Viki Gabor udaje się godzić sławę ze szkołą. Nastolatka w wywiadzie dla Plejady w rozmowie z Grzegorzem Dobkiem mówi wprost: „Jeszcze nie byłam w szkole, bo nie mam za bardzo na to czasu”.

Szkoła Viki Gabor - czy 12-latka stawia na edukację?

Takiego zwycięstwa w historii Eurowizji Junior jeszcze nie było. Polska wygrała w Konkursie Piosenki Eurowizji dla dzieci dwa razy z rzędu. Od finału kolejnej edycji konkursu minął tydzień. Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019, odniosła spektakularny sukces, a co za tym idzie, rozpoczęła bardzo intensywny czas w swoim życiu. Koncerty, wywiady, sesje zdjęciowe, pierwsze ścianki... 12-latka zaśpiewa nawet podczas sylwestrowej zabawy z Telewizją Polską. 

Jak widać, tuż po zakończeniu Eurowizji Junior 2019 Viki Gabor rzuciła się w wir pracy. Jak udaje się jej godzić karierę z nauką? Nie jest jej lekko. Od czasu finału nie była jeszcze w szkole, ale znalazła sposób na to, by nie mieć zaległości: „Na razie książki mam ze sobą. Jeszcze nie byłam po wygranej w szkole, bo nie mam za bardzo na to czasu, ale zawsze sobie znajdę czas, żeby posiedzieć przy książkach i je uzupełnić, bo dla mnie edukacja jest najważniejsza. Bez edukacji nie ma niczego”, zdradza.

W rozmowie z TVP Info wyjawiła, że może także liczyć na koleżanki i kolegów z klasy: „Chodzę do szkoły, kiedy mam możliwość. Teraz jestem w Warszawie, a moja szkoła mieści się w Krakowie, ale mam książki ze sobą, więc jestem z nauką na bieżąco. Koledzy z klasy też mi przysyłają materiał”, mówi. „Znajduję na to czas, mam wszystko rozplanowane, mam czas na szkołę, na swoje potrzeby, na muzykę, także radzę sobie”, dodaje.

Przypomnijmy, że czwartą klasę szkoły podstawowej Viki ukończyła z czerwonym paskiem na świadectwie. Tym razem młoda wokalistka mówi wprost, że może się jej to nie udać, ale jak sama przyznaje, nie to jest najważniejsze: „W zeszłym roku miałam pasek, choć też bardzo dużo się działo. Myślę, że sobie poradzę. Może nie będzie czerwonego paska w tym roku, ale na pewno będę miała bardzo dobre oceny”. Pozostaje nam więc trzymać kciuki za dalszą karierę Viki Gabor i.. życzymy samych dobrych ocen!  

Eurowizja Junior 2019, Viki Gabor, Superhero
Fot. Thomas Hanses (EBU)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.