Sylwester u Donalda Trumpa, Donald Trump, Melania Trump, viva.pl
Fot. EastNews
O NIM JEST GŁOŚNO

Donald Trump jednak odwiedzi Polskę! Znamy szczegóły jego wizyty

Olga Figaszewska 13 czerwca 2017 21:00
Sylwester u Donalda Trumpa, Donald Trump, Melania Trump, viva.pl
Fot. EastNews

Donald Trump przyleci do Polski! Prezydent USA odwiedzi nasz kraj w już w lipcu. Najprawdopodobniej towarzyszyć mu będzie Melania. Co wiemy o szczegółach wizyty?

Zobacz też: Donald Trump przyjedzie do Polski? Kancelaria prezydenta: „Prezydent Duda zaprosił prezydenta Trumpa, ale...’’

Trump w Polsce

Jeszcze nie tak dawno, pałac prezydencki, nie chciał wydawać oficjalnych oświadczeń w związku z wizytą Trumpa w Polsce.  Andrzej Duda zaprosił głowę USA do naszego kraju podczas rozmów w Brukseli.  

„Prezydent Duda zaprosił prezydenta Trumpa do Polski podczas rozmowy w Brukseli. Jeśli będziemy mieć datę tego przyjazdu, to państwa poinformujemy. Data 6 lipca jest jedną z możliwych", informował w rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński.  Strona amerykańska potwierdziła termin w piątek. 


Szczegóły wizyty Trumpa w Warszawie 

Donald Trump ma przyjechać do Warszawy już za miesiąc, późnym wieczorem, 5 lipca. Pobyt w naszym kraju mialby być przystankiem w drodze na szczyt G20 w Niemczech.

Na jednej z konferencji prasowych, Witold Wszczykowski, skomentował odwiedziny prezydenta. „Ta wizyta jest dopiero przygotowywana. Dzisiaj moge powiedzieć, że zakładamy, że prezydent Trump pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca i cały program będzie odbywał się 6lipca, do wczesnych godzin popołudniowych”, potwierdził.

Wizyta gościa zbiegnie się w czasie z lipcowym Szczytem Trójmorza. W związku z tym, prezydent Andrzej Duda, postanowił przenieść obrady z Wrocławia do Warszawy ze względów bezpieczeństwa. Secret Service, z uwagi na problemy z zabezpieczeniem terenu, postawiło twarde warunki. Trump najprawdopodobniej przybędzie wraz ze swoją delegacją: sekretarzem obronny, sekretarzami stanów, szefem agencji bezpieczeństwa. 

Od razu po przylocie do stolicy, amerykański prezydent zostanie przetransportowany do Marriotu.  Wiadomo, że następnego dnia przy śniadaniu spotka się z  Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. W ramach pobytu, planowane są osobiste spotkania obu prezydentów, spotkania plenarne. Polska i USA poruszą kwestię współpracy. „Mamy wielomiliardową współpracę gospodarczą, inwestycje amerykańskie w Polsce, ostatnio również konrakt na dostawy gazu skroplonego do Polski”, wyjaśniał minister Waszczykowski. Dyskusja z pewnością będzie rozszerzać się o nowe oferty. Istotną podejmowanych rozmów, będzie przede wszystkim, współpraca w ramach NATO. Według informacji podanych przez szefa MSZ, Trump planuje wziąć udział w Szczycie Trójmorza, na którym wygłosi ważne przemówienie, a następnie  uda się na szczyt G20 do Hamburga. 

Co ciekawe, jak wynika z nieoficjalnych źródeł, Polacy mają entuzjastycznie powitać Trumpa w Warszawie. Obietnica wyjątkowego performensu, miała przekonać amerykańskeigo prezydenta do podjęcia ostatecznej decyzji o przyjeździe. Zdaniem jego współpracowaników, Trump musi być witany z honorami. 

Polecamy też: Małżeństwo Trumpów to fikcja? Doniesienia zagranicznych mediów nie pozostawiają cienia wątpliwości...

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.