Kamil Durczok, Kamil Durczok junior, Warszawa, gala wręczenia Telekamer, 25.01.2010 rok
Fot. TRICOLORS/East News
O tym się mówi

„Potrafi rozróżniać dobro od zła”. Kamil Durczok wzruszająco o relacji z synem

Ich relacje były trudne, ale dziennikarz wypowiadał się o Kamilu juniorze z czułością

Marta Nawacka 16 listopada 2021 13:02
Kamil Durczok, Kamil Durczok junior, Warszawa, gala wręczenia Telekamer, 25.01.2010 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Przez ponad dwadzieścia lat Kamil Durczok był mężem Marianny Dufek-Durczok. Para doczekała się wspólnego syna, Kamila juniora. Przez lata to właśnie żona dziennikarza zajmowała się dzieckiem, małżonkowie tworzyli związek na odległość. Relacje mężczyzny z synem były dość skomplikowane... Pierworodny pary zdecydował się nawet na zmianę nazwiska. Dlaczego to zrobił? Tak 53-latek mówił o relacji z jedynym dzieckiem.

Kamil Durczok junior – relacje z rodzicami. Kamil Durczok o synu

W 2017 roku dziennikarz rozstał się ze swoją żoną, Marianną Dufek. Para była ze sobą ponad 20 lat. Doczekali się jednego dziecka: syna, Kamila juniora. Jego relacje z ojcem były jednak trudne. Na co dzień dzieckiem zajmowała się Marianna, która mieszkała z nim w Katowicach. Kamil Durczok przebywał w Warszawie, a w domu był bardziej gościem niż mieszkańcem. Mimo że to mama była dla chłopca bardziej surowa i pilnowała dyscypliny, ten jest z nią od zawsze bardzo mocno związany.

Jakim ojcem był Kamil Durczok? „Typowo weekendowym, pozwalającym na wszystko. Uwielbiającym dziecko, rozpieszczającym go do granic. Bezczelnie i zarozumiale pozostawiający bycie „tą złą” i „tą wymagającą” żonie. Cholernie to wygodne, cholernie egoistyczne i cholernie nieuczciwe wobec partnerki. Bo dzieciak, myślę, sporo ode mnie dostał. Nie tylko go rozpieszczałem. Myślę, że fajnie, zwłaszcza w ostatnich latach, pogadaliśmy. Na pewno wielką zasługą mojej żony jest to, że on potrafi rozróżniać dobro od zła. Ma jeden z najtrzeźwiejszych osądów sytuacji w całej rodzinie. Niezwykle wyważony facet, na pewno bardziej niż ojciec", opowiadał w wywiadzie dla magazynu VIVA!. 

„Jak byliśmy niedawno na nartach, to oczywiście młody popisywał się przede mną swoimi umiejętnościami, ale potem wieczorem, gdy trzeba się położyć spać, pogadać przed snem, poczytać, to oczywiście wybór padł na mamę”, mówił Kamil Durczok w wywiadzie dla magazynu VIVA! w 2007 roku. Oskarżenia o mobbing, zarzuty o prowadzenie pod wpływem alkoholu i inne stawiane wobec dziennikarza zarzuty sprawiły, że jego reputacja była mocno nadszarpnięta. Jego wizerunek zdecydowanie ucierpiał, a syn nie chciał, by go z nim utożsamiano. Chciał odciąć się od ojca.

Czytaj też: Zawsze stała za nim murem. Historia miłości Marianny Dufek i Kamila Durczoka

Kamil Durczok, VIVA! październik 2009, 19/2009
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM

Kamil Durczok w sesji dla magazynu VIVA!, październik, 2009 rok

Kamil Durczok z żoną i synem, gala wręczenia nagród Telekamery 2008, Teatr Polski, Warszawa, 04.02.2008
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Kamil Durczok z żoną i synem, gala wręczenia nagród Telekamery 2008, Teatr Polski, Warszawa, 04.02.2008

Dlaczego syn Kamila Durczoka zmienił nazwisko?

W 2019 roku Kamil Durczok junior postanowił zmienić nazwisko. „Kamil nosi w tej chwili nazwisko Dufek-Durczok. Jest dorosły, była to jego decyzja. Chce się odróżniać, a wychowywali go dziadkowie z obu stron i uznał, że to będzie rodzaj szacunku wobec nich”, donosił informator Pudelka. Również Marianna Dufek powróciła w tym czasie do swojego nazwiska panieńskiego. O decyzji syna wspominała na swoim profilu na Facebooku. „Klan Dufków wkrótce się powiększy", napisała dziennikarka.

Decyzja pierworodnego syna bardzo dotknęła Kamila Durczoka. Mężczyzna przyznał, że to najgorsze, co go spotkało w życiu. „To największa trauma mojego życia, z którą muszą zmierzyć się także moi najbliżsi. Syn mi powiedział, że chce zmienić nazwisko, żeby nie nazywać się tak samo jak ja”, żalił się przed sądem podczas przyznawania się do zarzutów prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.  

Zobacz także: Kamil Durczok: „Usprawiedliwiałem siebie z takich zachowań, wydawało mi się, że wszyscy jedziemy na tym samym wózku”

Kamil Durczok, Sąd Okręgowy, Warszawa, 18.12.2019 rok
Fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Kamil Durczok, Sąd Okręgowy, Warszawa, 18.12.2019 rok

Kamil Durczok z synem, Verva Street Racing 2014, Warszawa, 20.09.2014
Fot. TRICOLORS/East News

Kamil Durczok z synem, Verva Street Racing 2014, Warszawa, 20.09.2014

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.