Tom Hanks, maluch, fiat 126p
Fot. Instagram, East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Tom Hanks obiecał, że przyjecie do Bielska-Białej odebrać swojego malucha! Inicjatorka akcji spotkała się z aktorem

Weronika Kostyra 25 października 2017 06:00
Tom Hanks, maluch, fiat 126p
Fot. Instagram, East News

 

Akcja „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” trwa już od pewnego czasu i z ciekawością przyglądamy się kolejnym jej postępom. Mieszkańcy Śląska zakupili malucha dla aktora po tym jak opublikował w mediach społecznościowych kilka zdjęć z fiatami 126p napotkanymi na ulicy. Teraz Monika Jaskólska, inicjatorka akcji, spotkała się z aktorem w Los Angeles! „Słuchajcie. Ledwo żyję... Ręce mi się trzęsą, ale chyba się jakoś zachowywałam, bo Tom jest zadowolony. To jest przygoda życia”, napisała potem.

 

maluch dla Toma Hanksa
Fot. twitter

 

Tom Hanks odwiedzi Polskę!

Popularny „maluch” był produkowany w latach 1973-2000 w Bielsku-Białej i Tychach, a Tom Hanks ma do niego szczególną słabość. Pomysł kupienia dla niego odpowiedniego samochodu i przy okazji wsparcie szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białym okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo spodobał się aktorowi i przyciągnął uwagę mediów. Środki zebrane do tej pory pozwoliły na rozpoczęcie remontu szpitala, a także utworzenie działu psychiatrii, gdzie będą trafiać dzieci z zaburzeniami psychomotorycznymi. Zakup samochodu zorganizował kierowca rajdowy Rafał Sonik, a linie lotnicze Lot zaoferowały, że przewiozą go do USA bezpłatnie.

 

 

Monika Jaskólska nie zabrała go ze sobą tym razem. Została zaproszona do Stanów Zjednoczonych na Polski Festiwal Filmowy do Los Angeles, aby opowiedzieć o swojej inicjatywie charytatywnej „Nie wypada nie pomagać” i przeprowadzić zbiórkę pieniędzy. Miała też spotkać się z menadżerem Toma Hanksa, ale wraz z nim na spotkaniu pojawił się także sam aktor! Wręczył pani Monice swoją książkę z autografem i powiedział, że zamierza odwiedzić Polskę i pojechać do Bielska-Białej. „Książkę oczywiście przeznaczę na licytację dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej”, zapewniła organizatorka akcji i umieściła w Internecie wideo ze spotkania.

 

 

Zobacz także: „Mnie się udało, bo mam Ritę” - mówi Tom Hanks o żonie. Zanim ją poznał był na skraju załamania

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.