Tom Cruise MT
URODZINY GWIAZD

Tom Cruise kończy 55 lat! Oto 11 faktów, których nie znaliście o najbardziej nielubianym aktorze Hollywood

Weronika Kostyra 3 lipca 2017 14:15
Tom Cruise MT

 

Tom Cruise był w latach 90. jedną z bardziej rozchwytywanych gwiazd Hollywood. Jego kariera aktorska rozkwitła w drugiej połowie lat 80., a potem przez niemal dwie dekady aktor święcił same triumfy. Niestety od kilku lat bardziej niż z nowymi rolami kojarzony jest ze swoim religijnym fanatyzmem. Aktor jest zaangażowanym członkiem Kościoła Scjentologicznej, co doprowadziło do rozpadu jego małżeństwa z Katie Holmes. Ze względu na wymagania sekty Tom Cruise od rozwodu w 2012 roku nie utrzymuje nawet kontaktu z ich córką, Suri Cruise. Aktor obchodzi dzisiaj 55 urodziny! Niedawno powrócił na duże ekrany filmem „Mumia”. Czy trafi jeszcze do hollywoodzkiej czołówki?

 

Poznajcie nieznane fakty na jego temat!

 

Tom Cruise – ciekawostki

1. Tom Cruise był wzorem dla rysowników wytwórni Walta Disneya przy projektowaniu postaci Alladyna w filmie animowanym z 1992 roku. Aktor był wtedy ulubieńcem kobiet, dlatego to jego, a nie Michaela J. Foxa, wybrano jako inspirację. Czy widzicie podobieństwo?

 

2. Wiele razy sam występował w niebezpiecznych scenach akcji, nie korzystając z pomocy kaskaderów, ani dublerów. Do historii przeszła scena ze startującym samolotem w filmie „Mission Impossible. Rogue Nation”. Aktor był zabezpieczony linami, a na oczach miał specjalne soczewki kontaktowe chroniące przed wiatrem i różnymi drobinkami. Samolot w tej scenie był rozpędzony do 300 km/h, a powtarzano ją aż osiem razy.

 

Tom Cruise jako kaskader w Mission Impossible
Fot. Screen z Youtube

 

3. W filmie „Ryzykowny interes” aktor w wielu scenach nosił klasyczny model okularów przeciwsłonecznych Wayfarer marki Ray Ban. Po premierze ich sprzedaż wzrosła o 200%! Fani na całym świecie chcieli naśladować swojego idola.

 

4. Pisarka Anne Rice publicznie skrytykowała wybór Toma Cruise’a na postać Lestata do ekranizacji swojej powieści „Wywiad z wampirem” z 1994 roku. Jednak po obejrzeniu go zmieniła zdanie i wykupiła całe dwie strony w magazynie „Daily Variety” za 7740 dolarów, na których opublikowała pochwałę jego roli i przeprosiny.

 

5. Miał zostać księdzem, uczęszczał nawet do seminarium duchownego, lecz podobno został z niego wyrzucony. W młodości zmieniał też szkołę aż 15 razy!

 

6. Swój pierwszy motocykl kupił za własne oszczędności, kiedy miał 12 lat.

 

7. W szkole średniej trenował zapasy. Jego karierę przerwała jednak kontuzja kolana. Wtedy Tom Cruise zapisał się do… kółka aktorskiego.

 

8. W odróżnieniu od wielu popularnych aktorów, Tom Cruise nie zezwolił na produkowanie zabawek, ani gadżetów z jego podobizną.

 

9. Jako jeden z częściej odwiedzających Japonię aktorów zachodnich, ma tam szczególnie wielu fanów i doczekał się własnego święta. Od 2006 roku 10 października obchodzony jest Dzień Toma Cruise’a.

 

10. Był pilotem samolotu nie tylko na ekranie. Licencję pilota wyrobił naprawdę w 1994 roku.

 

11. Wszystkie trzy żony – Mimi Rogers, Nicole Kidman i Katie Holmes – były od niego wyższe.

 

Tom Cruise

 

Zobacz także: „To ona zaszczepiła we mnie miłość do grania”. Wzruszające słowa Toma Cruise'a nad grobem matki

TAGI #Tom Cruise

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.