Tatiana Okupnik
Fot. Facebook/Tatiana Okupnik
O TYM SIĘ MÓWI

Tatiana Okupnik szczerze o wstydliwym problemie, z którym zmaga się wiele kobiet!

„Przestańmy zamiatać temat pod dywan”

Gabriela Czernecka 21 lipca 2020 13:08
Tatiana Okupnik
Fot. Facebook/Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik po raz kolejny porusza temat porodu. Piosenkarka od jakiegoś czasu na swoim Instagramie dzieli się z internautami wspomnieniami z czasu ciąży i połogu. Gwiazda otwarcie opowiada o traumatycznych przeżyciach i trudnych sytuacjach, jakich doświadczyła w tym czasie. Teraz przyznała się do wstydliwego problemu….

Tatiana Okupnik o porodzie

Zawsze chroniła swoje życie prywatne. Tatiana Okupnik jest mamą dwójki dzieci - czteroletniej Matyldy i dwuletniego Tymona - ale o narodzinach dzieci poinformował jej przyjaciel, Marcin Gortat. Od kilku miesięcy piosenkarka sama dzieli się informacjami ze swojego życia prywatnego, ale zamiast jak większość osób na Instagramie pokazywać wyidealizowany obrazek, mówi wprost, jak wygląda jej życie. W krótkich nagraniach opowiedziała m.in. o porodzie, który trwał 33 godziny, czy o powrocie do formy po ciąży, który dla niej jest wciąż trwającym procesem. 

Teraz zdecydowała się opublikować nowy materiał wideo, w którym opowiada o częstym problemie, z jakim mierzą się młode mamy: „Z popuszczaniem moczu po porodach jest tak jak z hemoroidami. Wiele osób w towarzystwie żartuje z tego tematu, ale nikt z autopsji tego nie zna. Jednocześnie w telewizji śmigają reklamówki czy to preparatów na hemoroidy, czy wkładek dla kobiet popuszczających mocz. Popyt jest, a odbiorcy nie wiadomo gdzie są… Schowani? Zawstydzeni po prostu”, mówi wprost.

Gwiazda twierdzi, że temat nie jest czymś, czego kobiety powinny się wstydzić. Na Instagramie zamieściła filmik z jedną ze swoich fanek, z którą porozmawiała o trudnościach, z jakimi mierzy się młoda mama po połogu: „Brak odpowiedniej, dokładnej diagnostyki po porodzie może prowadzić do pogłębiania się niektórych poporodowych przypadłości. Bardzo ważne jest trafienie na odpowiedniego specjalistę, który postawi dokładną diagnozę i pokieruje nas dalej. Czy to będzie popuszczanie moczu, czy wypadająca pochwa, szyjka macicy, czy problemy z defekacją im szybciej zaczniemy działać tym lepiej. Jeśli czujecie, że Wasze ciała zmieniły się po porodzie, jeśli nie podejmują naturalnych funkcji fizjologicznych lub funkcje te są zaburzone szukajcie jak najszybciej pomocy specjalistycznej.” zachęca swoje obserwatorki. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.