Katarzyna Bujakiewicz, 11.12.2018, Warszawa, premiera filmu Plagi Breslau
Fot. VIPHOTO/East News
Z życia gwiazd

Tak dzisiaj żyje się Katarzynie Bujakiewicz. Co robi lubiana aktorka?  

„Jestem szczęśliwa tam, gdzie jest moja rodzina”

Marta Nawacka 3 sierpnia 2021 18:46
Katarzyna Bujakiewicz, 11.12.2018, Warszawa, premiera filmu Plagi Breslau
Fot. VIPHOTO/East News

Sympatię widzów zyskała głównie jako ciepła i wrażliwa pielęgniarka Marta w serialu „Na dobre i na złe”. Kojarzymy ją także jako nieco nieporadną Krysię w „Zróbmy sobie wnuka” czy sekretarkę Mariolę w „Magdzie M.”. Katarzyna Bujakiewicz ma na swoim koncie mnóstwo ról w filmach, serialach, jak również w teatrze, pojawiła się też w teledyskach. W ostatnim czasie aktorka postanowiła zmienić swoje życie. Co dzisiaj robi?

Katarzyna Bujakiewicz – dla męża wywróciła swoje życie do góry nogami

Aktorka nie boi się odważnych decyzji. Rodowita poznanianka z dnia na dzień postanowiła zacząć wszystko od nowa. Gdy jej mąż, Piotr Maruszewski, dostał pracę jako trener w uniwersyteckim klubie sportowym w Lublinie, odwiozła go na miejsce wraz z córką. I... już zostały! „Złapała nas pandemia w Lublinie i zostaliśmy z mężem”, mówiła Katarzyna Bujakiewicz. Wcześniej także zdarzało się jej jeździć po świecie za ukochanym. Była Austria, były Włochy... Wszystko zależało od tego, gdzie mężczyzna akurat miał pracę.

W Lublinie Piotr nie musiał martwić się już o zatrudnienie, gdyż halę sportową miał na miejscu, czego brakowało w Poznaniu. Córka pary, Aleksandra, także świetnie się odnalazła w nowym mieście: szybko nawiązała nowe przyjaźnie i odkryła pasję, jaką są konie. „To tak naprawdę córka nas zaprzyjaźniła z cudownymi ludźmi, którzy nas otoczyli opieką. Zorganizowali nam miejsce, gdzie teraz mieszkamy. Nagle okazało się, że ten Lublin jest tak serdeczny. Ola się zakochała w tym miejscu. Myśmy wszyscy tam odzyskali życie”, wyznała aktorka w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Zobacz także: Katarzyna Bujakiewicz wzięła cichy ślub!

Katarzyna Bujakiewicz i Piotr Maruszewski, 9.11.2011, Warszawa Złote Tarasy
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Katarzyna Bujakiewicz – jak wygląda jej życie?

Aktorka nie ukrywa, że jest bardzo szczęśliwa w związku z decyzją, którą podjęła. „Jestem szczęśliwa tam, gdzie jest moja rodzina”. W DDTVN opowiedziała także, jak wygląda jej życie codzienne. „Uprawiam triathlon, czyli pranie, sprzątanie, gotowanie. Ogarniam codzienność. Jest jej sporo, więc się nie nudzę”. Dodała również, że bardzo zaangażowała się w pomoc innym. „Zaangażowałam się także w pomaganie, bo to mam we krwi. Jestem w drużynie szpiku od ponad 12 lat i tam nauczyłam się, jak to robić”.

W Lublinie pomaga małej Ninie, dziewczynce chorej na SMA. Lek, który dziecko może otrzymać na miejscu jest niestety bardzo drogi. Katarzyna Bujakiewicz zorganizowała więc zbiórkę. Na licytacji znalazła się między innymi jej czerwona sukienka, w której wystąpiła w Dzień Dobry TVN czy strój żużlowca Janusza Kołodzieja. „Teraz ruszamy z akcją pomocy Ninie, która jest chora na SMA. Rodzice są z Lublina, napisali do mnie i natychmiast zaczęliśmy działać”. Spontaniczna decyzja o przeprowadzce okazała się nie tylko korzystna dla aktorki, ale także pomogła jej odnaleźć rodzinne szczęście i spokój.  

Czytaj też: Katarzyna Bujakiewicz naraziła życie swojej córki? „W każdej sekundzie miałam gęsią skórkę na plecach…”

Katarzyna Bujakiewicz, 15.05.19, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.