Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL
O tym się mówi

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia spalonego domu: „Ogień był bezlistosny”

„Strata domu w pożarze to koszmarne doświadczenie, jest jak odejście bliskiej osoby”

Marcjanna Maryszewska 28 stycznia 2022 12:59
Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Z domu Tadeusz Müllera pozostały jedynie zgliszcza. Posesja była już prawie gotowa, aby w niej zamieszkać - generalny remont trwał już 1,5 roku i powoli zmierzał ku końcowi. Syn Magdy Gessler był w stanie pojawić się na miejscu dopiero po tygodniu od tragicznego wydarzenia. Na swoim Instagramie opublikował dramatyczne zdjęcia spalonego domu. Napisał też, jak ważne było dla niego to miejsce.

Pożar domu Tadeusza Müllera

Do tragedii doszło 17 styczna tego roku. Dom Tadeusza Müllera na Podlasiu stanął w płomieniach, a ogromny pożar gasiło 11 wozów strażackich. „Przystąpiono do dogaszania i częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji, by dogasić tlące się elementy”, mówił Super Expressowi st. kpt. Wojciech Sokołowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckim. Wyjaśnił również, że chociaż konstrukcja główna utrzymała się, to niestety jest w znacznej części nadpalona.

Tadeusz Müller udał się na spalone ruiny swojej posesji i zamieścił w mediach społecznościowych dramatyczne zdjęcia zniszczonego domu wraz z poruszającym opisem. Podzielił się historią domu i swoimi uczuciami w związku z trudną stratą, którą porównuje do utraty bliskiej mu osoby.

Czytaj także: Spłonął dom Tadeusza Mullera na Podlasiu. „Jestem zdruzgotany tym, co się stało”

Tadeusz Muller, 10-lecie programu Kuchenne Rewolucje, Warszawa, 06.03.2020
Fot. Piotr Molecki/East News

Tadeusz Muller, 10-lecie programu Kuchenne Rewolucje, Warszawa, 06.03.2020

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia spalonego domu

Zabytkowy dwór zbudowany w 1933 r. był niesamowitym spełnieniem moich marzeń. Miejsce pokochałem od razu dzięki unikatowej architekturze, historii i cudownym sąsiadom, którym zależało, aby symbol wsi Radziszewo Króle nie popadł w ruinę”, napisał restaurator na swoim Instagramie. Jest to dopiero wstęp do poruszającej historii domu, a także zaangażowania, pracy i serca, jakie Tadeusz Müller włożył w odnowę tego wyjątkowego miejsca.

Plany na posiadłość były już wyraźnie rozrysowane. Według niego dom był idealny do stworzenia małego pensjonatu na siedem pokoi i prowadzenia warsztatów z jego warzywnej kuchni. Posiadłość leży w 100 proc. na glinie, z której jego narzeczona miała korzystać w swojej pracowni ceramicznej stworzonej w spichlerzu. Remont trwał od 1,5 roku, a dom był już niemal gotowy. W lutym narzeczeni mieli już w nim nocować. Niestety, tego momentu nie udało się doczekać.

Strata domu w pożarze to koszmarne doświadczenie, jest jak odejście bliskiej osoby. Odczucia są takie, jakby miało się grypę połączoną z depresją doprawioną żałobą”, napisał Tadeusz Müller w swoim poście. Widok był dla niego druzgocący. Niestety, nawet oddział Ochotniczej Straży Pożarnej w sąsiedztwie posesji nie podołał walce z okrutnym żywiołem.  

Czytaj także: Tadeusz Müller stracił dom na Podlasiu. Na kupno wymarzonego miejsca restaurator musiał zaciągać pożyczkę

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…