Królowa Elżbieta II, książę Harry
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II spotkała się z księciem Harrym. Rozmowa trwała cztery godziny...

Brytyjskie media ujawniają szczegóły spotkania

Gabriela Czernecka 3 marca 2020 13:53
Królowa Elżbieta II, książę Harry
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II spotkała się z księciem Harrym. Ich rozmowa trwała cztery godziny i jak podają brytyjskie media monarchini miała sporo do przekazania wnukowi. Choć wciąż próbuje pogodzić się z tym, że Harry opuścił rodzinę królewską, to jak podaje Daily Mail, królowa zapewniła go, że... zawsze może wrócić.

Spotkanie królowej ELżbiety II z księciem Harrym

Książę Harry i księżna Meghan wypełniają już ostatnie obowiązki jako pełnoetatowi członkowie rodziny królewskiej. Małżeństwo, które w styczniu podjęło decyzję o rezygnacji z królewskich funkcji, powoli rozpoczyna nowe życie na własny rachunek. Ich decyzja podzieliła Brytyjczyków, ale i samą rodzinę królewską. Zastanawiano się, kto przejmie obowiązki po książęcej parze Sussex i jak teraz będą wyglądały ich relacje z pozostałymi członkami rodziny Windsorów. Elżbieta II wydała wówczas oświadczenie, ale nie kryła, że jest nieco zaskoczona decyzją wnuka. Mimo wszystko poparła Meghan i Harry'ego i w oświadczeniu napisała, że zawsze będą kochanymi członkami rodziny. Od tamtej pory małżonkowie dzielą życie między Wielką Brytanię i Kanadę, ale to właśnie w Kanadzie spędzają więcej czasu. 

Kilka dni temu małżeństwo ogłosiło, że do 31 marca oficjalnie będzie pojawiać się publicznie z ramienia królowej. Do końca miesiąca para, choć szczególnie książę Harry, będzie wypełniać ostatnie obowiązki. Jak podaje brytyjska prasa, królowa zaprosiła wnuka na spotkanie, podczas którego mieli dogadać ostatnie szczegóły ich dalszego życia. Jak podaje Daily Mail chodziło także o oczyszczenie atmosfery i spokojne przeanalizowanie całej sytuacji. Według The Sun spotkanie trwało cztery godziny: „Królowa miała sporo do powiedzenia Harry’emu i to był idealny moment”, mówi źródło gazety.

Królowa miała podobno powiedzieć wnukowi, że zawsze będzie kochany i mile widziany w jej domu, nie tylko podczas ważnych uroczystości czy świąt. Choć monarchini nie ukrywała, że decyzja wnuka ją zasmuciła, zwłaszcza, że będzie miała teraz ograniczony kontakt z prawnukiem, to wciąż akceptuje pomysł Harry'ego na życie. „Cała moja rodzina ma nadzieję, że dzisiejsze porozumienie pozwoli im zacząć budować szczęśliwe i spokojne nowe życie”, czytamy słowa Elżbiety II. Królowa nie ukrywa jednak, że wnuk ma zapewnioną możliwość powrotu do rodziny królewskiej jako instytucji. Dowodem tego mają być także informacje, które małżeństwo zamieściło w swoim oświadczeniu. 

Rzecznik Meghan i Harry'ego podał, że choć Sussexowie nie będą używać tytułów Jego/Jej Królewskiej Wysokości (HRH), to wciąż mają do nich prawo. To zostawia małżeństwu drogę powrotną do rodziny królewskiej, gdyby po latach zdecydowali się zmienić zdanie. Książęca para nie będzie jednak już oficjalnie wspierać królowej w wykonywaniu obowiązków. Oficjalnie biuro Meghan i Harry'ego w Pałacu Buckingham przestanie istnieć 1 kwietnia, a wszystkimi sprawami pary zajmie się ich fundacja. 

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.