Robert Górski
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO!

Nawet prezes PiS obejrzał ten kabaret. Dlaczego serial „Ucho prezesa” podbił serca Polaków?

Weronika Bruździak-Gębura 17 stycznia 2017 09:15
Robert Górski
Fot. East News

„Ucho prezesa” to internetowy serial satyryczny. Trzy odcinki, które są dostępne w serwisie Youtube, w ciągu tygodnia obejrzało ponad siedem i pół miliona Polaków, a z godziny na godzinę ta liczba rośnie. Czym serial podbił serca rodaków? Dlaczego skomentował go nawet Jarosław Kaczyński?

 

„Ucho prezesa” to satyryczny serial polityczny

„Ucho prezesa” to polityczny serial internetowy. Akcja rozgrywa się w gabinecie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Towarzyszą mu wierna sekretarka, pani Basia, oraz asystent, Mariusz.

W postać prezesa Kaczyńskiego wciela się twórca tego internetowego hitu i lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Górski. Serial jest satyrą na to, co obecnie dzieje się w Polsce i wewnątrz partii rządzącej. Są więc żarty z kota posła Kaczyńskiego, ze sparaliżowania Trybunału Konstytucyjnego, ze słynnego asystenta ministra Antoniego Macierewicza, 26-letniego Bartłomieja Misiewicza, który mimo młodego wieku i braku osiągnięć został odznaczony medalem „za zasługi dla obronności kraju”, czy ze sporu personalnego między prezesem TVP Jackiem Kurskim a Krzysztofem Czabańskim, przewodniczącym Rady Mediów Narodowych.

 

Skąd pomysł na serial?

„Pomyślałem sobie, że mam prawo, mandat, a może nawet pewien rodzaj zobowiązania wobec widowni. Skoro potrafiłem się śmiać z Tuska, to dlaczego nie teraz? Szczerze mówiąc, politycy PiS są ciekawsi, bardziej zróżnicowani, charakterystyczni. Żal by to było zostawić”, tłumaczył Robert Górski w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”. Wcześniej aktor nabijał się z rządu Donalda Tuska w kabarecie „Posiedzenia rządu”.

 

Serial ma fanów również pośród polityków partii rządzącej

Okazuje się, że serial „Ucho prezesa” ma również fanów wśród polityków partii rządzącej. Produkcję skomentował nawet Jarosław Kaczyński. W rozmowie z Radiem Szczecin powiedział: „Dobrze, że się śmieją, bo trzeba się śmiać, a że się śmieją ze mnie... No cóż, sam się, można powiedzieć, wepchnąłem- skomentował Jarosław Kaczyński.

 

Swoje trzy grosze dorzucił też senator Polski Razem (wcześniej poseł i europoseł PiS) Adam Bielan, który na Twitterze zauważył, że koty nie piją mleka. Z kolei poseł PiS Joachim Brudziński zapewnił, że prezes ma poczucie humoru.

„Jeżeli będzie to w granicach dobrego smaku, to nie widzę najmniejszego powodu, żeby z samego siebie się nie pośmiać. Wbrew temu, co próbuje się czasami opowiadać, to zapewniam, że również Jarosław Kaczyński ma duży dystans na swój własny temat” – powiedział w jednym z wywiadów poseł Brudziński.

 

Zobacz trzeci odcinek serialu „Ucho prezesa”:

 

 

Polecamy też: Jarosław Kaczyński w VIVIE! o śmierci matki, brata, o przyjaciołach, swoich pasjach i marzeniach. Jedyny taki wywiad!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?