Sean Connery, Micheline Connery
Fot. Martin McNeil/Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Sir Sean Connery i Micheline Roquebrune: pomimo przeszkód, nigdy nie zwątpili w miłość

Spędzili u swojego boku 45 lat

Ksenia Krasko 25 sierpnia 2021 12:15
Sean Connery, Micheline Connery
Fot. Martin McNeil/Getty Images

Był nie tylko pierwszym agentem 007, ale i – według wielu fanów Jamesa Bonda – najlepszym. Legendarny sir Sean Connery zmarł 31 października 2020 roku, w wieku 90 lat. Kiedy był młody, o jego życiu osobistym krążyły legendy, i nic w tym dziwnego, bo bardzo przystojny aktor robił wrażenie na kobietach. Jednak gdy poznał tę jedyną, żonę Micheline, wszystko się zmieniło. Ich historia to przykład, jak wielkim uczuciem jest prawdziwa miłość.

Sean Connery - życie prywatne. Żona Micheline

Sean Connery nigdy nie ukrywał, że miał wiele kobiet, jednak nigdy nie był z tego dumny. Po raz pierwszy ożenił się w wieku 32 lat, z australijską aktorką Diane Cilento, ale ich wesele odbyło się w tajemnicy, aby nie zniszczyć reputacji aktora – miał być kobieciarzem, jak filmowy James Bond. Para była razem przez dziesięć lat i doczekała się syna Jasona, który poszedł w ślady sławnych rodziców.

Życie rodzinne okazało się jednak dalekie od tego, co wyobrażał sobie Connery. Zgodnie z kontraktem, musiał podtrzymywać wizerunek swojej ekranowej postaci, czego nie mogła znieść Cilento. Miewała ataki histerii, krzyczała, płakała i wyzywała męża od najgorszych. Był to czas, kiedy Connery w kontrowersyjny sposób wypowiadał się o kobietach, za co musiał potem przepraszać.

Ze swoją drugą żoną, artystką Micheline Roquebrune, aktor poznał się w 1970 roku na turnieju golfowym. W tamtym czasie Micheline była jeszcze mężatką, a Connery był w trakcie rozwodu, ale jak sami przyznali, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Początki ich związku nie były jednak łatwe.

Sean Connery, Micheline Roquebrune-Connery
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images

Przez jakiś czas utrzymywali związek na odległość – ona mieszkała w Afryce Północnej, a on w Stanach Zjednoczonych. Dopiero po dwóch latach od pierwszego spotkania, Connery zaprosił ukochaną na pierwszą randkę do Marbelli w Hiszpanii. Micheline nie doceniła tego gestu, a nawet poczuła się urażona, że ma rzucić wszystko, co ma, aby być z nim. Filmowy Bond nie zrezygnował jednak z walki o jej serce, dlatego wysłał długi list, w którym opisał swoje uczucia. Po tym wyznaniu Micheline się poddała.

W maju 1975 roku wzięli ślub, i od tego czasu byli nierozłączni. Chociaż ona pochodziła z Francji, a on ze Szkocji, bariera językowa nie była żadną przeszkodą. Sir Sean Connery tłumaczył w jednym z wywiadów, że zakochanym wystarczy język ciała, i tak też było w ich przypadku. Aktor nigdy nie ukrywał, że szczerze podziwia żonę. Przyznał kiedyś, że uważa ją za mądrzejszą i bardziej utalentowaną od siebie.

Micheline nigdy nie zależało na sławie, ale aktywnie uczestniczyła w życiu męża, doradzając mu słuszne wybory i wspierając we wszystkim, co robił. Uwielbiali swoje towarzystwo i najlepiej czuli się tylko we dwoje, dlatego zamieszkali na Bahamach. Pomimo faktu, że byli razem przez prawie pół wieku, o ich życiu prywatnym wiadomo niewiele, ale nie ma żadnych wątpliwości, że fantastycznie się dobrali... 

Sean Connery, Micheline Connery
Fot. Martin McNeil/Getty Images

Sean Connery, Micheline Connery
Fot. Jason Merritt/FilmMagic

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.