Księżna Kate, księżniczka Eugenia
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Relacja księżnej Kate z księżniczką Eugenią nie należy do najłatwiejszych...

Dlaczego się nie lubią?

Gabriela Czernecka 8 września 2018 19:46
Księżna Kate, księżniczka Eugenia
Fot. East News

Relacja Kate z Eugenią i Beatrice nie należy do najprzyjemniejszych. A przynajmniej tak było przed laty. Członkinie royal family rywalizowały ze sobą niemal o wszystko - począwszy od akceptacji królowej po zamiłowanie do mody i... mężczyzn. Choć dziś mówi się, że ich konflikt odszedł w zapomnienie, to wielu wciąż wspomina zazdrość córek księcia Andrzeja, którą bardzo otwarcie okazywały księżnej Kate. A dlaczego? Zobaczcie, jaką drogę przeszły razem Kate, Eugenią i Beatrice! 

Relacja Kate z Eugenią i Beatrice

Córki księcia Andrzeja, księżniczka Eugenia i księżniczka Beatrice nie miały łatwego dzieciństwa. Szybko przytknęła do nich łatka najbrzydszych księżniczek na świecie. Nic więc dziwnego, że pojawienie się w rodzinie księżnej Kate wcale nie poprawiło ich sytuacji, a wręcz przeciwnie. Podobno konflikt pań zaczął się w 2008 roku, podczas pokaz mody w Londynie dla Issa, ulubionej marki księżniczek i sióstr Middleton.

Organizatorzy mieli poprosić Eugenię i Beatrice, siedzące w pierwszym rzędzie, by przesunęły się o jedno miejsce tak, by obok nich zasiadła także Pippa Middletom. Księżniczki odmówiły, a Kate... postanowiła się zemścić. Gdy urządzała dyskotekę charytatywną na rolkach nie zaprosiła księżniczki Beatrice.

Potem okazało się, że ta jednak się pojawiła, ale dlatego, że została zaproszona przez kogoś innego. Niestety, nie uniknęła przy tym spektakularnej wpadki. Impreza miała temat przewodni - lata osiemdziesiąte - i wszyscy mieli kreacje dobrane pod tematykę, ale księżniczka jako jedyna przybyła w zwykłym stroju. Mówi się, że Beatrice obwiniła o to Kate, a co niektóre zagraniczne media dodają, że Beatrice z tego powodu wybiegła z sali z płaczem.

Na tym nie koniec. Kilka lat później świat obiegły zdjęcia Eugenii, Beatrice i Kate podczas Garden Party w Buckingham Palace. Na fotografiach wyraźnie widać, jak księżniczki z zazdrości obgadują i wyśmiewają Kate, która wyglądała zjawiskowo w kremowym komplecie od Alexandra McQueena. Trudno się jednak im dziwić - zawsze walczyły o uwagę mediów. Zależało im, by były doceniane za wyczucie stylu, ale nigdy nie miało to miejsca, a tymczasem pojawienie się Kate w rodzinie od razu zostało odnotowane przez prasę. 

Nic dziwnego, że relacja Kate z księżniczkami była bardzo chłodna. Mimo to, Eugenia i Beatrice przyjaźnią się z Williamem i Harrym, z którymi w dzieciństwie często spędzały czas i jeździły na wspólne wakacje. To zmieniło się po śmierci Diany, która była inicjatorką takich spotkań. W jednym z wywiadów Beatrice miała powiedzieć, że na ślubie Williama i Kate specjalnie ubrały się tak, by zwrócić na siebie uwagę, a wszystko przez to, że zostały przez wszystkich wykluczone. Gdy już relacje członkiń royal family zaczęły się poprawiać, Kate pojawiła się na okładce Vogue'a. To było odwieczne marzenie księżniczek. Ich relacje znów uległy oziębieniu...

Na szczęście wraz z upływem czasu, relacja Kate z Eugenią i Beatrice zaczęła się poprawiać. Księżniczki odnalazły swoje miejsce w "firmie", zaczęły być doceniane za działalność charytatywną. Zmieniły także styl i ... znalazły się w Vogue'u. 

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się teraz księżniczka Eugenia, która niebawem stanie na ślubnym kobiercu. Kate zeszła na drugi plan, a Eugenia może się cieszyć blaskiem chwilowej sławy. Wygląda na to, że relacje członkiń royal family uległy znacznej poprawie, z czego z pewnością zadowolony jest William. A Wy, wiedzieliście, że Kate, Eugenia i Beatrice kiedyś za sobą nie przepadały? 

księżniczka Eugenia
Fot. East News

Księżna Kate i książę William
Fot. East News/AFP

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.