Kayah, VIVA! 2017
Fot. PIOTR PORĘBSKI/METALUNA
DZIECI GWIAZD

Syn Kayah i Rinke Rooyensa to prawdziwy przystojniak! Czym zajmuje się 24-letni Roch?

„Staram się szanować wybory mojego syna” — mówił jego ojciec

Ksenia Krasko 7 września 2023 14:15
Kayah, VIVA! 2017
Fot. PIOTR PORĘBSKI/METALUNA

Jest oczkiem w głowie sławnych rodziców i ich wielką dumą. Kayah i Rinke Rooyens nie ukrywają, że zgodna opieka nad synem i wypełnianie obowiązków pomimo rozstania były dla nich priorytetem. Mimo że, zakończyli związek wiele lat temu, udało im się zachować przyjacielskie stosunki. Spoiwem tej relacji na zawsze będzie syn Roch, który już w grudniu skończy 25 lat. Jak potoczyły się jego losy?

Kayah i Rinke Rooyens — historia związku. Tak mówili o relacjach z synem

Kayah i Rinke Rooyens poznali się w 1998 roku na planie „To było grane”, muzycznego show stacji TVN. On był producentem, a ona prowadzącą. W tym samym roku para wzięła ślub i w grudniu powitała na świecie syna Rocha. Po czterech latach związku zdecydowali się na separację, ale rozwiedli się po kolejnych ośmiu latach. Byli małżonkowie rozeszli się w zgodzie, nie komentowali plotek i udowodnili, że rozstanie nie oznacza końca przyjaźni.

CZYTAJ TAKŻE: Miał być jej ideałem, zorganizowali bajkowy ślub. Małżeństwo Adriany Niecko i Michała Reja przetrwało zaledwie kilka miesięcy

Kilka lat temu producent telewizyjny związał swoje życie z projektantką Joanną Przetakiewicz, a jesienią 2020 roku zakochani wzięli ślub. Na pięknej uroczystości i weselu nie mogło zabraknąć byłej żony Rinke Rooyensa. Kayah z przyjemnością towarzyszyła państwu młodym w tym wyjątkowym dla nich dniu.

Wyścig Mydelniczek Red Bull, Warszawa, Agrykola, Kayah z synem Rochem, 07.09.2003 rok

Wyścig Mydelniczek Red Bull, Warszawa, Agrykola, Kayah z synem Rochem, Roch Rooyens, 07.09.2003 rok
Fot. Norbert Urbaniak / Forum

Rinke Rooyens, Kayah z synem, Express Polarny - premiera Silverscreen, 02.12.2004 rok

Rinke Rooyens, Kayah z synem: Roch Rooyens, Express Polarny - premiera Silverscreen, 02.12.2004 rok
Fot. Alina Gajdamoiwcz / Studio69 / Forum

Kayah i Roch Rooyens
Fot. Magda Wunsche i Agnieszka Samsel
Roch ma świetny kontakt z ojcem i jego wybranką Joanną Przetakiewicz, która wychowała trzech synów. Dyrektorka kreatywna marki La Mania przyznała w jednym z wywiadów, że traktuje 24-latka jak jednego z nich. Młody mężczyzna unika medialnego zgiełku i nie dzieli się szczegółami życia prywatnego, ale z nielicznych informacji na jego temat wynika, że poszedł w ślady taty i współpracuje z nim przy projektach zleconych dla przedsiębiorstwa produkcyjnego „Rochstar”. Praca przy projektach telewizyjnych ojca to nie wszystko — Roch planuje ponoć działania na własną rękę. 

Często rzeczy wielkich dokonują osoby, które potrafią myśleć nieszablonowo, idą pod prąd. Staram się szanować wybory mojego syna. Chciałbym, żeby szedł w kierunku, w którym sam czuje się dobrze”, mówił Rinke Rooyens w wywiadzie dla portalu dadhero.pl, odpowiadając na pytanie o przyszłość syna.

ZOBACZ TAKŻE: Na co dzień kontrowersyjny, w domu czuły i kochający ojciec. Maciej Maleńczuk o miłości do córek

Jest bardzo kreatywny i wrażliwy, ale nie ma jeszcze takiej potrzeby działania na rzecz innych jak ja. Ja w tej empatii znajduję bardzo dużo spełnienia. Kocham otaczać się ludźmi, którzy mają podobnie. Widzę w tym sens i Roch również, z czego jestem dumny. Te wartości przyswajał również dzięki mamie Kasi, która całe życie opiekowała się Rochem. To jest zresztą piękna polska tradycja, że babcie zajmują się wnukami. Na początku miałem z tym problem. Teraz bardzo cenię to, co mama robiła. W tej chwili jest w trochę słabszej formie, więc zawsze pytam: „Rochu, zrobisz coś dla babci, pomożesz jej?”. I robi to, bo czuje, że tak trzeba, i bardzo ją kocha”, zdradził natomiast w rozmowie z Beatą Nowicką dla „VIVY!” w lutym 2022 roku.

Kayah i Roch Rooyens, sesja dla magazynu VIVA!, 2009 rok

Kayah, Rinke Rooyens
Fot. Tricolors/East News

Roch Rooyens — jak teraz wygląda syn Kayah i Rinke?

Dumny ojciec nie mógł w 2021 roku pominąć ważnego święta, czyli Dnia Dziecka i złożył synowi wzruszające życzenia na Instagramie. „Świat jest twój Roch! Jestem dumny i dziękuję, że wybrałeś mnie, abym był twoim ojcem. Zawsze będę cię wspierał i prowadził najlepiej, jak potrafię. Jesteś najpiękniejszym prezentem w moim życiu i kocham cię niesamowicie mocno”, napisał wtedy Rinke Rooyens i udostępnił kilka jego zdjęć.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Córka Omeny Mensah przeszła olbrzymią metamorfozę! Vanessa wyrosła na prawdziwą piękność

Również Kayah nigdy nie kryje pozytywnych emocji, związanych z synem. Dwa lata temu artystka była jedną z gwiazd Lubliner Festival. Kiedy śpiewała utwór „Jidisze Mame”, na ekranie za nią pojawiły się zdjęcia matek z dziećmi – także samej wokalistki z Rochem. Nie wiedziała jednak, że 24-latek postanowił zrobić jej niespodziankę i przyszedł na koncert z przyjaciółmi. Kayah przyznała ze sceny, że cieszy ją obecność syna, ale też nieco stresuje. „To dla mnie nowość”, wyznała publiczności.

Jak komentują internauci, Roch Rooyens to przystojniak i „kopia” ojca, chociaż nie brakuje opinii, że ma w sobie wiele z mamy. Zobaczcie zdjęcia – do kogo Waszym zdaniem jest podobny?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @az_teg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @az_teg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @az_teg

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.