Kayah, VIVA! 2017
Fot. PIOTR PORĘBSKI/METALUNA
DZIECI GWIAZD

Syn Kayah i Rinke Rooyensa to prawdziwy przystojniak. Tak wygląda teraz 23-letni Roch! 

Podobny do sławnych rodziców?

Ksenia Krasko 5 listopada 2022 13:01
Kayah, VIVA! 2017
Fot. PIOTR PORĘBSKI/METALUNA

Jest oczkiem w głowie sławnych rodziców i ich wielką dumą. Kayah i Rinke Rooyens nie ukrywają, że zgodna opieka nad synem i wypełnianie obowiązków pomimo rozstania było dla nich priorytetem. Mimo że, zakończyli związek wiele lat temu, udało im się zachować przyjacielskie stosunki. Spoiwem tej relacji na zawsze będzie syn Roch, który w grudniu tego roku skończy 24 lata. Oboje co jakiś czas zamieszczają zdjęcia pociechy w mediach społecznościowych, nie szczędząc przy tym synowi ciepłych słów. 

Kayah i Rinke Rooyens - historia związku. Tak mówili o relacjach z synem

Kayah i Rinke Rooyens poznali się w 1998 roku na planie „To było grane”, muzycznego show stacji TVN. On był producentem, a ona prowadzącą. W tym samym roku para wzięła ślub i w grudniu powitała na świecie syna Rocha. Po czterech latach związku zdecydowali się na separację, ale rozwiedli się po kolejnych ośmiu latach. Byli małżonkowie rozeszli się w zgodzie, nie komentowali plotek i udowodnili, że rozstanie nie oznacza końca przyjaźni.

Zobacz też: Jan Nowicki powoli traci pamięć. „Boję się włączyć żelazka do prasowania”

Kilka lat temu producent telewizyjny związał swoje życie z projektantką Joanną Przetakiewicz, a jesienią 2020 roku zakochani wzięli ślub. Na pięknej uroczystości i weselu nie mogło zabraknąć byłej żony Rinke Rooyensa. Kayah z przyjemnością towarzyszyła państwu młodym w tym wyjątkowym dla nich dniu.

Roch ma świetny kontakt z ojcem i jego wybranką Joanną Przetakiewicz, która wychowała trzech synów. Dyrektorka kreatywna marki La Mania przyznała w jednym z wywiadów, że traktuje 23-latka jak jednego z nich. Młody mężczyzna unika medialnego zgiełku i nie dzieli się szczegółami życia prywatnego, ale z nielicznych informacji na jego temat wynika, że poszedł w ślady taty i współpracuje z nim przy projektach zleconych dla przedsiębiorstwa produkcyjnego „Rochstar”.

Często rzeczy wielkich dokonują osoby, które potrafią myśleć nieszablonowo, idą pod prąd. Staram się szanować wybory mojego syna. Chciałbym, żeby szedł w kierunku, w którym sam czuje się dobrze”, mówił Rinke Rooyens w wywiadzie dla portalu dadhero.pl, odpowiadając na pytanie o przyszłość syna.

Jest bardzo kreatywny i wrażliwy, ale nie ma jeszcze takiej potrzeby działania na rzecz innych jak ja. Ja w tej empatii znajduję bardzo dużo spełnienia. Kocham otaczać się ludźmi, którzy mają podobnie. Widzę w tym sens i Roch również, z czego jestem dumny. Te wartości przyswajał również dzięki mamie Kasi, która całe życie opiekowała się Rochem. To jest zresztą piękna polska tradycja, że babcie zajmują się wnukami. Na początku miałem z tym problem. Teraz bardzo cenię to, co mama robiła. W tej chwili jest w trochę słabszej formie, więc zawsze pytam: „Rochu, zrobisz coś dla babci, pomożesz jej?”. I robi to, bo czuje, że tak trzeba, i bardzo ją kocha”, zdradził natomiast w rozmowie z Beatą Nowicką dla „VIVY!” w lutym 2022 roku.

Wyścig Mydelniczek Red Bull, Warszawa, Agrykola, Kayah z synem Rochem, Roch Rooyens, 07.09.2003 rok
Fot. Norbert Urbaniak / Forum

Wyścig Mydelniczek Red Bull, Warszawa, Agrykola, Kayah z synem Rochem, 07.09.2003 rok

Rinke Rooyens, Kayah z synem: Roch Rooyens, Express Polarny - premiera Silverscreen, 02.12.2004 rok
Fot. Alina Gajdamoiwcz / Studio69 / Forum

Rinke Rooyens, Kayah z synem, Express Polarny - premiera Silverscreen, 02.12.2004 rok

Kayah, Rinke Rooyens
Fot. Tricolors/East News

Kayah i Roch Rooyens
Fot. Magda Wunsche i Agnieszka Samsel
Kayah i Roch Rooyens, sesja dla magazynu VIVA!, 2009 rok

Roch Rooyens - jak teraz wygląda syn Kayah i Rinke?

Dumny ojciec nie mógł w 2020 roku pominąć ważnego święta, czyli Dnia Dziecka i złożył synowi wzruszające życzenia na Instagramie. „Świat jest twój Roch! Jestem dumny i dziękuję, że wybrałeś mnie, abym był twoim ojcem. Zawsze będę cię wspierał i prowadził najlepiej, jak potrafię. Jesteś najpiękniejszym prezentem w moim życiu i kocham cię niesamowicie mocno”, napisał wtedy Rinke Rooyens i udostępnił kilka zdjęć 23-latka.

Zobacz też: Poświęciła swoją karierę dla męża, on był zbyt zajęty interesami. Historia miłości Grażyny i Jana Kulczyków

Również Kayah nigdy nie kryje pozytywnych emocji, związanych z synem. Pewnej wakacyjnej niedziel artystka była jedną z gwiazd Lubliner Festival. Kiedy śpiewała utwór „Jidisze Mame”, na ekranie za nią pojawiły się zdjęcia matek z dziećmi – także samej wokalistki z Rochem. Nie wiedziała jednak, że 23-latek postanowił zrobić jej niespodziankę i przyszedł na koncert z przyjaciółmi. Kayah przyznała ze sceny, że cieszy ją obecność syna, ale też nieco stresuje. „To dla mnie nowość”, wyznała publiczności.

Jak komentują internauci, Roch Rooyens to przystojniak i „kopia” ojca, chociaż nie brakuje opinii, że ma w sobie wiele z mamy.

Zobaczcie zdjęcia – do kogo Waszym zdaniem jest podobny? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @az_teg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @az_teg

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.