Kayah, VIVA! 2017
Fot. PIOTR PORĘBSKI/METALUNA
O TYM SIĘ MÓWI

Kayah tłumaczy, co kryło się za jej krytykowanym występem w Opolu. Artystka opowiada o stanie zdrowia

Piosenkarka wyznała, że prowadzenie festiwalu było dla niej „wielkim wyzwaniem”

Maria Elas 4 czerwca 2024 09:53
Kayah, VIVA! 2017
Fot. PIOTR PORĘBSKI/METALUNA

Za nami 61. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, jednakże emocje wciąż nie opadają. W mediach na temat konkursu padały przeróżne komentarze: w dużej mierze przepełnione krytyką. Jedna z prowadzących, Kayah, postanowiła zabrać swój głos w tej sprawie. W publikacji na Instagramie pośpieszyła z wyjaśnieniami.

Kayah o Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Kayah u boku Andrzeja Piasecznego została prowadzącą ostatniego, 61. już Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Chociaż dla samej artystki było to jak spełnienie marzeń, co do jej występu internauci mają naprawdę mieszane uczucia. Część fanów była zachwycona, że po długiej przerwie ponownie można było zobaczyć ją na scenie. Inni zaś zaczęli zarzucać jej, że rola konferansjerki nie jest zupełnie w jej stylu i nie byli zachwyceni ani jej sposobem prowadzenia festiwalu, ani tym, jak poruszała się na scenie. Teraz wokalistka pośpieszyła z wytłumaczeniami. 

Jak opowiadała, w dużej mierze na jakość jej występu wpływ miała... jej kreacja! Kayah zamarzyła o prawdziwej Hollywoodzkiej sukni. To jednak łączyło się z ograniczeniem jej ruchów. 

„Raz w życiu chciałam mieć oscarową suknię i uwierzcie mi, że czułam się jak księżniczka. Tak to bywa, że wygląd jest okupiony ogromnym dyskomfortem. Nie mam doświadczenia z gorsetami i trenami, więc było to podwójnie dla mnie trudne zadanie” czytamy w publikacji na Instagramie. Dodała również, że chociaż ma doświadczenie w byciu w centrum uwagi, wciąż niesamowicie się stresowała. „Pamiętanie o dykcji, porządku koncertu, niepominięciu żadnego wersu konferansjerki, panowanie nad czasem antenowym i prezencją, było wielkim wyzwaniem”. 

Czytaj również: Magdalena Różczka poświęca się pomaganiu innym. Aktorka założyła wyjątkową fundację

Kayah, VIVA!, czerwiec 2017, 11/2017
Fot. Piotr Porębski/Metaluna
Kayah, VIVA!, czerwiec 2017, 11/2017

Kayah opowiedziała o swoim stanie zdrowia. Ma za sobą wypadek 

Artystka przyznała, że także samo poruszanie się po scenie było dla niej ogromnym wyzwaniem, ale nie tylko ze względu na jej bajeczną kreację, ale także przez jej stan zdrowia. Gwiazda przyznała, że kilka miesięcy uległa wypadkowi, po którym wciąż odczuwa niemałe konsekwencje — do tego stopnia, że na próbach przed festiwalem musiała wspomagać się laską. 

„Nie skarżyłam się, ale teraz mogę się przyznać, że jeszcze próby robiłam o lasce, ponieważ mój ukochany pies trzy miesiące temu tak mnie pociągnął na spacerze, że uszkodził mi kręgosłup i biodro. Chodzenie prosto zatem na obcasach w ciężkiej sukni było dla mnie mega trudne” czytamy w publikacji.

Niestety nawet takie wytłumaczenie nie wszystkich usatysfakcjonowało. Część internautów wciąż zarzucało jej nieprofesjonalizm i brak odpowiedniego przygotowania. Większość komentarzy przepełniła się jednak komplementami: „Kochana. Nie musisz się nikomu tłumaczyć. [...] Byłaś fenomenalna. Z Andrzejem macie taką niesamowitą chemię, że teraz czekam na wspólny album” pisał jeden z fanów.  

Zobacz także: W domu traktowano ją jak chłopca, wołano na nią męskim imieniem. Tak Jolanta Kwaśniewska wspomina rodzinny dom

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kayah (@kayah_official)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.