Robert Makłowicz, VIVA! marzec 2018
Fot. Agnieszka Kulesza&Łukasz Pik
Z ŻYCIA GWIAZD

Robert Makłowicz jest dumny z synów! „Kulinaria nie są im obce”, przyznaje krytyk

Czym zajmują się bracia Mikołaj i Ferdynand?

Ksenia Krasko 19 lipca 2021 20:05
Robert Makłowicz, VIVA! marzec 2018
Fot. Agnieszka Kulesza&Łukasz Pik

Przez tak wiele lat gościł na małych ekranach, że niektórzy zaczęli traktować go jak członka rodziny. Kiedy zerwał z telewizją na rzecz internetu, założył swój kanał na portalu YouTube, zaczął prowadzić Instagrama, dołączył do ekipy newonce.radio i... zyskał na popularności jeszcze bardziej. Robert Makłowicz, uwielbiany krytyk kulinarny i zapalony podróżnik, ma naprawdę liczne grono fanów, którzy z wielkim zainteresowaniem poznają tajniki jego pracy. Jednocześnie wywiady o żonie Agnieszce i synach są dla wielbicieli kucharza „na wagę złota” – tak rzadko mówi o życiu prywatnym. Czy Mikołaj i Ferdynand poszli w ślady znanego ojca?

Robert Makłowicz - życie prywatne. Żona i dzieci krytyka kulinarnego

Program Roberta Makłowicza zawsze cieszył się dużą oglądalnością, i nic w tym dziwnego – dziennikarz przekazywał wiedzę kulinarną w niezwykle ciekawy sposób, podróżował po najróżniejszych zakątkach świata i dzielił się z widzami historiami, które po prostu chciało się słuchać. Wielbiciele krytyka nie kryli zdziwienia, kiedy po dwudziestu latach ogłosił koniec współpracy z Telewizją Polską. Ku uciesze fanów, Robert Makłowicz nie zniknął wtedy na długo – szybko odnalazł się w sieci i teraz podbija portale społecznościowe.

Robert Makłowicz o jedzeniu potrafi rozmawiać godzinami, ale nie jest tak otwarty, jeśli chodzi o szczegóły życia prywatnego. Wiadomo jednak, że od trzydziestu lat jest szczęśliwym mężem swojej żony, Agnieszki Makłowicz. Poznali się na planie telewizyjnym – to właśnie ona była pomysłodawczynią słynnego programu kulinarnego podróżnika, a także była jego producentem wykonawczym. Dość szybko przyjaźń przerodziła się w miłość, a w 1991 roku para wzięła niezwykły ślub w Armenii.

Zobacz też: Robert i Agnieszka Makłowiczowie są małżeństwem od 30 lat! Wiemy, jak zaczęła się ich historia

Państwo Makłowiczowie doczekali się dwóch synów – Mikołaja (urodził się w 1992 roku) i Ferdynanda (przyszedł na świat w 1996 roku). Czym zajmują się synowie Roberta Makłowicza i czy idą w ślady ojca?

Robert Makłowicz w sesji dla magazynu VIVA!, 2018 rok

Robert Makłowicz, VIVA! marzec 2018
Fot. Agnieszka Kulesza&Łukasz Pik

Synowie Roberta Makłowicza - czym się zajmują?

Mikołaj – starszy syn krytyka – skończył prestiżową szkołę hotelarsko-gastronomiczną. „W Szwajcarii takie szkoły są najlepsze w świecie, więc była to dość kosztowna ekstrawagancja. Niczego mu nie sugerowałem, do niczego nie namawiałem, sam wybrał. Finansowo bolało, ale mam wrażenie, że jest dobrze przygotowany do samodzielnego zawodowego życia. Poza tym inwestycja w edukację własnych dzieci to najlepsza polisa ubezpieczeniowa dla rodziców”, podkreślał dumny Robert Makłowicz w rozmowie z „Show”. Mikołaj Makłowicz jest także jest dyplomowanym sommelierem, a wino to jego wielka pasja.

Zobacz też: Robert Makłowicz: „Większą wartością jest kawałek dobrego chleba, porządny ser z kieliszkiem wina”

Młodszy syn – Ferdynand – wybrał inną ścieżkę kariery i studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale jak przyznał Robert Makłowicz na łamach tygodnika „Świat i ludzie”, „obu synom kulinaria nie są obce”. Panowie mają na koncie udany – i bardzo smakowity – projekt, czyli dania gotowe „Makłowicz Menu”.

Fani są wdzięczni synom krytyka za jeszcze jedną rzecz – to dzięki nim Robert Makłowicz ma profil na Instagramie. „Jak to powiedzieli moi synowie – kto nie ma Instagrama, ten nie żyje – zatem żyję”, napisał żartobliwie pod pierwszym postem. Zobaczcie wspólne zdjęcie „męskiej części” rodziny Makłowiczów! 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.