Robert Lewandowski, main topic
Fot. Materiały Prasowe @Vistula
O TYM SIĘ MÓWI

„Bayern powinien rozstać się z takimi graczami”. Robert Lewandowski skrytykował politykę niemieckiego klubu. Czy zostanie ukarany?

Olga Figaszewska 11 września 2017 11:45
Robert Lewandowski, main topic
Fot. Materiały Prasowe @Vistula

Robert Lewandowski ostatnim wywiadem dla „Der Spiegel” wywołał prawdziwą burzę w polskich i zagranicznych mediach. Czy za swoje słowa zostanie podciągnięty do odpowiedzialności?

Polecamy też: Robert Lewandowski wkrótce zarobi pierwszy miliard złotych?!


Robert Lewandowski w ostrych słowach o klubie

Jeszcze nie umilkły echa niedawnego skandalu z udziałem Roberta Lewandowskiego, który zarzucił klubowym kolegom, że niedostatecznie go wspierali w dążeniu do zdobycia korony króla strzelców Bundesligi, a kapitan polskiej reprezentacji znów wywołał burzę. Tym razem Robert  w ostrych słowach skrytykował politykę transferową Bayernu Monachium. Napastnik zarzuca szefom klubu, że nie walczą o najlepszych, światowych zawodników na czym tarci cała drużyna.  Klub w ostatnim czasie zapowiadał, że nie będzie płacić za jednego zawodnika 100 mln euro. „Zespoły typu PSG czy Manchester City wydają fortunę, ale na razie niczego nie wygrały”, mówił szef Bayernu Uli Hoeness. Postanowienie postanowił wytknąć władzom Robert Lewandowski.

„Bayern musi mieć pomysły i być kreatywny, jeśli chce nadal przyciągać do Monachium graczy światowej klasy. Jeśli chce się pozostać na szczycie, potrzeba piłkarzy z jakością. Ich jakość jest niezbędna w odnoszeniu sukcesów. Bayern, pomijając ten wyjątek, nigdy nie zapłacił za piłkarza więcej niż 40 mln euro. Biorąc pod uwagę realia obecnego rynku można za to kupić jedynie średniej klasy zawodnika. Na pewno nie piłkarza z absolutnego topu”, mówił w rozmowie z dziennikarzem Robert Lewandowski.


„UEFA musi przyjrzeć się wielkim transferom, do jakich doszło tego lata i wspólnie z FIFA opracować sposób, jak pozbyć się luk w przepisach”, dodał Lewandowski.

Zobacz też: Co Ronaldo zawdzięcza Robertowi Lewandowskiemu? To wyznanie zaskoczyło jego fanów!


Czy Robert Lewandowski poniesie odpowiedzialność?


Wywiad poruszył piłkarskie środowisko. Wypowiedź Lewandowskiego poruszyła głównie zbyłego piłkarza niemieckiej drużyny  - Stefana Effenberga, który na łamach portalu t-online.de postanowił zasugerować władzom klubu sprzedanie Lewandowskiego! Uważa słowa piłkarza za obraźliwe i niezgodne z z filozofią klubu, a dodatkowo podważył umiejętności i doświadczenie kolegów, którzy nie są ws tanie wygrać Ligii Mistrzów.

„Bayern powinien rozstać się z graczami takimi jak Lewandowski. Moim zdaniem w najbliższych latach Bayern Monachium powinien skupić się na rozwijaniu zespołu w oparciu o młodych, niemieckich zawodników. Dziś mamy nie 15, a 30 czy 40 piłkarzy, którzy mogą stać się zawodnikami światowej klasy. Jeżeli Bawarczycy chcą iść tą drogą, muszą w pełni się jej poświęcić i rozstać z zagranicznymi gwiazdami, także z Lewandowskim. On może odejść do Paris Saint-Germain czy Barcelony. Te kluby robiłyby to, czego domaga się Lewandowski” , zaznacza były kapitan Bayernu.

Myślicie, że władze klubu pociągną Roberta Lewandowskiego do odpowiedzialności? Wywiad, którego udzielił sportowiec może odbić się na reputacji niemieckiej drużyny?

Zobacz też: Ile Robert Lewandowski zarabia w godzinę? Ta kwota zwala z nóg!

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.