Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Robert Lewandowski w ogniu krytyki. Chodzi o nagrodę dla najlepszego piłkarza

Niemiecki dziennik zarzuca mu brak rozwagi

Ksenia Krasko 29 grudnia 2020 07:52
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Robert Lewandowski odebrał w niedzielę nagrodę dla Piłkarza Roku, przyznaną mu na gali Globe Soccer Awards. I chociaż wydawałoby się, że sukces sportowca powinien cieszyć nie tylko polskich kibiców, ale i wielbicieli piłki nożnej z Niemiec, okazuje się, że niemieccy dziennikarze – a wraz z nimi i czytelnicy – mają na ten temat inny pogląd. Dziennik Bild otwarcie krytykuje „Lewego” za podróż do Dubaju. Ma rację?

Niemiecka prasa krytykuje Roberta Lewandowskiego

Napastnik Bayernu Monachium przyleciał na uroczystą galę w towarzystwie żony, Anny Lewandowskiej, i najbliższych współpracowników. „To trofeum bardzo dużo znaczy. Dziękuję trenerowi, kolegom z drużyny, mojej rodzinie, mojej żonie. Ale też mojemu ojcu, którego już z nami nie ma. Nie doczekał moich największych sukcesów, ale patrzy teraz na wszystko z góry”, podziękował wzruszony za wyróżnienie.

Nagrodę odebrał osobiście, co stało się powodem dyskusji w niemieckich mediach. „Szef FIFA Gianni Infantino w dobie pandemii specjalnie przyleciał ze Szwajcarii do Monachium, aby wręczyć Robertowi Lewandowskiemu statuetkę dla najlepszego piłkarza FIFA. A teraz, żeby odebrać znacznie mniej prestiżową nagrodę, napastnik Bayernu wybrał się w podróż przez pół świata”, krytykuje Bild.

Jak przypomina dziennik, od 23 września Zjednoczone Emiraty Arabskie uznane są w Niemczech za kraj podwyższonego ryzyka epidemicznego, dlatego podróżni z tego państwa muszą poddać się obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie. Niepokój dziennikarzy wzbudził fakt, że trzeciego stycznia Bayern ma grać z FSV Mainz 05.

Warto jednak wytłumaczyć, że samoizolacja obowiązuje jedynie te osoby, które przebywały na terenie ZEA przynajmniej przez pięć dni. Piłkarz wrócił po niecałych dwóch dobach, dlatego jego udział w meczu nie jest zagrożony. „Robert jest w 48-godzinnej podróży służbowej i przestrzega wszystkich zasad. Oczywiście, że zagra z Mainz”, przekazała rzeczniczka piłkarza, cytowana przez Bild. 

Źródło: sport.pl, sport.interia.pl

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.