Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9, @martawojtal
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski zmuszony przerwać karierę. Piłkarz wystosował oficjalne oświadczenie

Doznał poważnej kontuzji. W jakim jest stanie?

Gabriela Czernecka 27 lutego 2020 12:29
Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9, @martawojtal

To koniec sportowej kariery Roberta Lewandowskiego? Piłkarz doznał poważnej kontuzji i chwilowo wycofuje się z boiska. Okazało się, że po meczu w Londynie, podczas którego Lewy grał w barwach Bayernu Monachium, doznał urazu kolana. W wyniku niedyspozycji, wydał oświadczenie, w którym zdradza, czy jeszcze wróci na boisko. 

Robert Lewandowski ma kontuzję. Co się stało?

Robert Lewandowski uznawany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w Polsce. Jedynie w 2019 roku strzelił 48 goli dla Bayernu Monachium i reprezentacji Polski. Znawcy świata sportu mówią wprost, że jest w życiowej formie! Niestety ostatnie spotkanie nie zakończyło się dla niego tak, jakby sobie tego życzył. Fani Lewandowskiego mieli okazję podziwiać go na londyńskiej murawie. Polski piłkarz zagrał w barwach Bayernu Monachium. Niestety wraz z końcem meczu okazało się, że mąż Ani Lewandowskiej ma poważny problem z kolanem. Co się stało? 

Gdy wiadomość obiegła media fani, próbując wesprzeć Roberta, pozostawili mnóstwo komentarzy w mediach społecznościowych. Niektórzy pisali wprost, że nie jest to zwykła kontuzja i być może Robert Lewandowski zrezygnuje z dalszej kariery bądź uda się na dłuższy urlop, by dojść do siebie. W końcu piłkarz wydał oświadczenie. 

Z niemiecką drużyną na boisku nie pojawi się minimum przez cztery tygodnie. Będzie to jedna z najdłuższych przerw w karierze piłkarza. Nic dziwnego, że Robert Lewandowski oficjalnie podziękował wszystkim za wsparcie, wydając oświadczenie, w którym skomentował swój stan zdrowia: „Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia. Trzymajcie kciuki. Niedługo wrócę i będę gotowy do walki”, podkreśla w nowym wpisie na Twitterze. 

Nieoficjlanie mówi się, że piłkarz nie tylko przez najbliższy miesiąc nie będzie występował w barwach niemieckiego klubu, ale także nie pojawi się w meczach polskiej reprezentacji. Trzymamy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia i pełni sił!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.